В Шести клас - успех !

  • 44 046
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 9 558
Добър ден, успешна и ползотворна седмица Simple Smile

Факториелите нашите ги учиха по СИП. А иначе решават задачите със степени с разлагане на множители и опростяване на изразите.

Снощи, девойката се сети, че се е записала на Черноризец Храбър в края на седмицата. Днес щяла да решава (щото е важно да се класира за лагер школата), да видим какво ще свърши. Дано само не е за сметка на подготовката за училище.

За Деня на будителите в нашето училище май нищо не са планирали, но за сметка на това "празнуват" Хелуин  Twisted Evil . Могат да ходят без униформа и маскирани. Аз съм против този "празник", не го одобрявам и не позволявам да се маскират на вещици и други подобни. Голямата и тя не е особено ентусиазирана и няма да се маскира, малката обаче иска да участва. Като я питам какъв е този празник и ми казва "Е как, празник, на който можеш да ядеш колкото си искаш бонбони"  Shocked

# 691
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Обичаме Хелуин. Но напоследък се е изродил доста.Не ми харесва кичозността и парадността напоследък. Молове пълни с маски. Ние си го правим в тесен кръг с близките, правим си украсени маси и забавни игри на светлината на тиквените свещи. Това е вечрта, когято можем да гледаме заедно, завити и прегърнати филми на ужасите. Много хора виждат в него показно имитиране на неразбран чужд празник. Смисълът му, че в най-мрачното време на годината, когато светлината и топлината са все по-малко, а празничната еуфория и бялата красота на зимата са далече, и болестта и смърта са били много близко в тъмните и страшни нощи. Хората са решили да подарят нещо весело на децата, да превъзмогнат страхът и мрачното, да се изправят срещу най-страшното и да преодолят страховете си.защото най-добрият имуностималотор е усмивката.  Ние също имаме ритуали в това време на годината. Архангеловден е денят на ангела на смъртта, но те са свързани с тъгата по близките и страха от смъртта.

# 692
  • Мнения: 14 133
Не харесвам Хелуин, но в училището на детето всяка година  го отбелязват.  Hug

# 693
  • София
  • Мнения: 9 558
Да ти кажа, точно това виждам - нескопосано и показно имитиране на напълно непознат за нас празник. Предполагам за повечето хора е така, дори и за самите деца.

# 694
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Понеже ние буквално забравихме нашенските си традиции, затова си внасяме - и Хелоуин, и Св. Валентин, но на мен си ми харесват. На децата - също, а и къде да разбереш смисъла на даден празник, освен в къщи - нали у дома се предават традициите. Поне според мен това е задача не на училище, не на мола - а на семейството.

Като стана дума за празници - днес е Димитровден - носи зимата и се свързва заради това със света на мъртвите.  Според поверието - госта който пръв влезе в къщата ако е добър и/или богат човек - такава ще е и идващата година. В нощта на димитровден - небето се отваряло и жълтъците проблясквали със синя светлина, та иманярите да ги намерят.

# 695
  • София
  • Мнения: 13 211
Да ти кажа, точно това виждам - нескопосано и показно имитиране на напълно непознат за нас празник. Предполагам за повечето хора е така, дори и за самите деца.
Напълно се покрива с моето виждане. Децата, обаче го харесват, защото така е модерно, няма нужда да го разбират. Но все пак възпитането формира децата у дома, а не на улицата и затова е нашето семейство не е на почит. Да не кажа, че тази година ще е забранен Rolling Eyes А поводът за забраната е цялостната подмяна на всичко българско. Макар да не сме крайни хора обстоятелствата ни правят такива. Ако не искаме децата ни да са "броколи" явно трябва да се налагат някои неща. Поне в нашето семейство ще е така.

# 696
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Музеят в с.Черни осъм. Минава се покрай манастира. 2-3 км. Peace

# 697
  • София
  • Мнения: 4 058
  И аз не харесвам Хелоуин, но вчера наборът ме осветли, че където и да живее след време, винаги ще се връща със семейството си, да го празнува тук.  #Crazy  hahaha Аз им обяснявах, че в нашата традиция си имаме кукери, но малкото ме контрира, че кукерските маски са много тежки-към 20кг, чановете също са много големи и той не можел да ги носи. Останах очарована-у дома никога не сме говорили за това, явно в училище го е научил.   Embarassed

  Преди малко се оказа, че както си е научил за утре, така не е пипнал думите по английски. И домашното по мат също, но то било чааак за сряда.  Twisted Evil Тъкмо се бях зарадвала, че тази година вече сам си прави графика...

# 698
  • Мнения: 14 133
Лелльо Ог,не бързай да се радваш.  Wink
Все още повечето имат нужда от контрол.  Mr. Green
  И аз не харесвам Хелоуин, но вчера наборът ме осветли, че където и да живее след време, винаги ще се връща със семейството си, да го празнува тук.  #Crazy  hahaha
Сладур.  Heart Eyes

# 699
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Гледам Ели се е мъчила със степенуване. И аз минах набързо материала и сама стигнах до прозрението с разлагане на множители. Само се надявам младежа да ми е разбрал обясненията. Винаги при съкращаването оплесква нещо.
За капак, от петък го сви гърлото, в събота вече не можеше да говори. Установи, че вкъщи е много по-тихо така. Аз потвърдих прозрението му. Днес докторката му даде почивка до края на седмицата.
В четвъртък и петък щяло да има екскурзия с преспиване, така и не разбрах до къде. Само техния клас нямало да ходи (явно класната им я мързи), другите класни можело да вземат и други деца, ама можело само момичета.....честно ви казвам, да се смея ли, да плача ли!

# 700
  • Мнения: 14 133
Веси, бързо оздравяване на връстника.  Praynig  Heart Eyes
На вашата класна явно не и се занимава да отговаря за толкова много деца.  newsm78 А другите защо пък искат само момичета.  Rolling Eyes  Не могат да се справят с повече момчета или какво.   Thinking  #Crazy
Да не пропуснем днешните именици.  bouquet Живи, здрави и щастливи да са.  Heart Eyes

# 701
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Абсолютно не ѝ се занимава!
Ей сега от сайта виждам, всички 6-ти класове ще ходят до Трън на еднодневна, а един на двудневна до Мелник. Почти всички класове имат екскурзии тази седмица, а малките и "зелено".

Вече ще го пращам с класната на малкия. Той се дърпаше, ама май сам стигна до извода, че може добре да си прекара и с по-малки. До сега се спирах, защото изпуска материал, ама ще наваксваме. Егати класната, егати чудото!

# 702
  • Мнения: 14 133
На нашите екскурзиите от миналата година ги организира господинът по история, като се включват и класните  Hug
На пролет ще ги води до Плевен.  Party

# 703
  • монтана
  • Мнения: 6
Здравейте!
Аз имам син в шести клас и понякога поглеждам какво коментирате.
Преди няколко страници имаше въпрос за сайта "Уча се". При абонамент за 1 месец не могат да се ползват тестовете. Ние с такъв абонамент гледаме само уроците.  Намислила съм през декември да платя за 6 месеца - така ще може да се ползват и тестовете по изходните нива в края на учебната година.

# 704
  • Мнения: 14 133
na_talia , добре дошла!  bouquet
Дано да ти е приятно и полезно сред нас.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт