В Шести клас - успех !

  • 44 028
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
А може да не е да не и се занимава, а да не може да овладее в свободна ситуация момчетата. Нашата класна си го казва в прав текст - че не се наема към момента да води класа на екскурзия с преспиване никъде, защото е достатъчно трудно да ги овладее и да се черви из музеите, защото момчетата са неизпълнителни и "като държани на въже се движат като свободни електрони".
Затова и може другите да искат да включат при тях само  момичета.
Да, знам, че нашите гарджета са си чудесни и т.н., ама как се държат сред връстници и с нас може да няма нищо общо.
Все пак екскурзиите не са задължителна част от учебната програма.  

# 706
  • Мнения: 14 133
Те си знаят защо.  Отговорността не е никак малка. А като добавим, че някои от децата са неуправляеми...

# 707
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Как пък класната им от начален курс ги управляваше? Диванетата са си същите, едното даже ѝ е "любимец" на сегашната класна.
То в Трън е пълно с музеи, но въпросът е съвсем различен. Първо не им е отказала директно, а цяла седмица (и повече) увърта ще или не ще. Второ - няма директно изказана причина за отказа. Трето-това е поредното нещо, което действа разочароващо на детето и открито показва непрязън на тази учителка към класа ѝ.
Аз лично рядко се впечатлявам от подобни изпълнения, но явно на Борис му влияят. Поне този извод си правя, от начина по който говори за нея.

# 708
  • Мнения: 1 230
Ох, не съм влизала тук от 10 дена сигурно.
Нямам с какво да се похваля, освен с една 3-ка по ЧП и две 6-ци по география. На човека май хич не му пука за тройката, обеща утре да вдига ръка по желание, но не го забелязах да е учил.
Моят син има да пише съчинение описание на картина. Дали са им план за съчинението и трябва да изберат картина от учебника по литература.И тук според мен му е пълно затъмнение...
Утре ще имат контролно по математика, а в сряда - по БЕЛ ЗИП, но не знае на какво  Twisted Evil
До сега го бях оставила самостоятелно да се справя, но май на никъде не вървят нещата и ще тябва да започвам и аз да уча с него. А какво щеправи втори срок, акъла ми не го побира.

# 709
  • Мнения: 14 133
Моят, ако го оставя да се подготвя сам, по повечето предмети до никъде няма да я докара.  ooooh!
Добре, че работното ми време е такова, че мога почти непрекъснато да го контролирам.  Mr. Green

# 710
  • Мнения: 4 500
Аз ще се гърмя вече. Много гадно ни излъга днеска, ама много....Едно, че го питах 100 пъти дали си написа и научи. 100 пъти каза "да". Е, сега си пише домашното по ЧП. Друго, че от няколко седмици насам иска да се вижда с едно момче дето живее доста далеч, чак в другия край на кавартала. Това са 10 спирки с тролей. Не познавам детето, нито родителите, нито знаем къде живее. Казах му, че ако иска да се виждат да ми даде телефона на майката. Не стана. Не дава. И днес имали уговорка да се видят, но в училищния двор, той се пада по средата в квартала. Ох, бясна съм!
И попадам на чат в телефона му, от който разбирам, че той ходил до това дете. А другото дете му пише, че не може то да идва у нас, за да не се притеснява майка му.
А нашият шапка на тояга  ooooh! Категорично му е забранено да идват деца у нас като е сам, още по-малко пък да ходи в чужда къща, дето никой не я знае къде е.
Не съм ви чела, просто треперя цялата  Shocked Ако има болнички - оздравявайте  Hug
Амбър дали успя да почива?

# 711
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Nefertarri,  пубертети. Мислят ,че вече с всичко могат да се справят, най-вече да си вземат решенията сами. Като им говориш, изкючват. Говорищ, говориш, но най-вече трябва плътна ангажираност. За да може да се сведе идеята за отговорност някак си измежду поривите им.

 

Амбър дали успя да почива?


  Аз за следващата събота и неделя се точа. Ама какъвто съм карък напоследък....
 
 

# 712
  • Мнения: 14 133
Нефертари,  съчувствия.  Heart Eyes
Пуберите са на фаза "Приказвай, не ми пречиш" и нищо не чуват.  Mr. Green
Моят уж си беше написал до към 18,00ч. снощи по всичко. Да, ама не - пропуснал и тъй "случайно" по БЕ. Е, написа го го, но след голямо ръчкане.  ooooh!
Тази сутрин пропуснах да му напомня да даде извинителната бележка на класната. Дали ще се сети- бог знае. Дано тя си я поиска.  Laughing

# 713
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Nefertarri в тази възраст трябва да ги проверяваме непрекъснато, че не са съвсем за доверие... хем си мислят, че всичко знаят и могат и разбираш ли - то какво толкова се притесняват възрастните ...

vesi1 те вече са по-големи, чувстват се самите по-големи и авторитета на учителя се измества вече към авторитета на приятеля, на групата. Класните вече не прекарват толкова време с класа си, колкото преди когато беше само една учителка и им водеше почти по всичко - през цялото време с тях и знаеше какво да очаква от всеки един. Сега ги вижда само по своя предмет + часа на класния, един ден в седмицата - той не стига за нищо дето се вика.
Плюс това - това което е казал класния и това, което са разбрали децата може да има доста разлики.
То и моята я гледам като говорим за нещо и казвам тя пропуснала половината, хем дето се вика е тренирана да слуша внимателно уж...

Да се оплача пък аз. Хем нали си знаех, че ще дойде момент, в който детето ще порасне, ще стане по-високо от мен и ще си вдигам погледа за да говорим, но някак не очаквах, че ще е толкова скоро. В началото на лятото беше вече висока колкото мен - ама точно. Точеше се за моя гардероб. Вече е с  3 см по-висока. А ръцете и са по-дълги от моите с 2 см - като завъртахме гардероба тези дни и проверявахме какво-що установихме, че нищо от миналата година не и става и то най-вече на ръцете, но като облече мои блузи и те и се оказаха по-къси в ръкавите бях туше, та наново се мерихме.
От една страна си мислех, че като порасне и влезе в дамската номерация ще стане по-лесно - да, ама не.  Всичко, което и става на дължина на ръцете и стои все едно е облякла чувал, защото е все още 45 кг. Сега и аз и баба ми запретнахме ръкави да облечем детето, че с 3-те пуловера, които успяхме да намерим е за никъде.
И както заявяваше открито, че тинейджърите не носят плетиво, освен зимата някой пуловер, когато на баба им и е студено, така набързо приватизира моята нова жилетка като заяви, че на нея и стои по-добре, което все пак си е така.

# 714
  • София
  • Мнения: 2 840
Привет, момичета!
Чак сега се вписвам и то под напираща грозна емоция Twisted Evil

Писах и в темата на петокласниците, но ще пиша и тук, ако някой е запазил учебника по история на Анубис, да ми каже какво пише за  патриарх Евтимий.

До днес мислех, че безумната нова учителка по история е писала четворка на сина ми на входящото, но май ще се окаже тройка.... Shocked Това е любимият му предмет, в четвърти клас беше единственият от класа си, който изкара 20 точки на матурата по предмета, в пети клас беше абсолютен отличник по предмета, с допълнителни познания, защото сам си ги търси, с най-високия резултат от всички пети и шести класове на олимпиадата по история. Ясно е, че в класа на входящото ниво има само три петици, шестици няма, останалото са тройки, четворки и двойки,което е достатъчно ясно за какво говорим. С тройка е и другата пълна отличничка на класа, а третата е с четворка. Ок. Няма лошо. Но как точно изглежда писмената работа на детето ми аз не зная, не е върната за подпис. Обаче!!!! Входящото ниво, което трябва да покаже познанията, с които децата влизат от единия клас в другия, е било върху ЕДИН-ЕДИНСТВЕН въпрос, който те е трябвало да развият в нещо като историческо съчинение, предполагам. Едните трябвало да описват тракийско съкровище Rolling Eyes, другите - цар от Първото българско царство, а третите - книжовник от Второто българско царство. Съответно моят писал за патриарх Евтимий. Ама какво точно е писал, аз не зная, каза, че писал, че е известен книжовник, чиито творби са били ценени, че е ръководител на Търновската школа и че ръководил отбраната на Търново, поради липсата на цар Шишман, че когато бил пленен от османците и се опитали да г екзекутират, според легендата, ръката на палача се вкаменила. Това е написал. Те никога не са писали исторически съчинения, но дори и да бяха писали, напълно недопустимо е да бъдат оценявани върху един въпрос на материал за цяла учебна година!
Отгоре на всичко тя говорила за Григорий Цамблак, вярно той има похвално слово за Евтимий, но нямам спомен такова нещо да са учили, освен това похвалните слова и житията не се учат по история, а по литература.

Ако наистина му е писала тройка, това ще е тотален шок за него, като чу, каза, че повече няма да пипне учебник по история.  А беше любимият му предмет...

Ядосана съм ужасно. Не мога и да поискам комисия да го изпита сега, мога в края на годината, когато вече ще е захвърлил историята. Той направо ще бойкотира предмета заради тази жена. В час не им преподавала ,а ги карала да слушат уроците от Уча.се Crazy Shocked Да влизат през телефоните си и да правят упражненията... Rolling Eyes

Успех на милите ни деца в спокойния шести клас!!! Hug

# 715
  • Мнения: 14 133
Клонче, то си е за ядосване.  Twisted Evil Що за начин на преподаване е това?  #Crazy
Tsv, да са ни живи и здрави. Дрехи ще купуваме, ще майсторим, къде ще идем.  Wink Растат децата.  Hug

# 716
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Клонка, не пазя учебника на Анубис,  дадох го на близката ни петокласничка, обаче това което е написало детето си е доста изчерпателно. Оценката - потвърдена ли е. Бих посъветвала детето да попита учителката, защо е сметнала за недостатъчно изчерпателна тази информация, след като е дадено достатъчно за личността на патриарха. Иначе за Григорй Цамблак и още разни, като например един Киприян, дето нищо не можах да изровя за него, редовно се даваха миналата година на нашите петокласници от един млад и надъхан учител по история.  Светослав много обичаше историята и учителя си, въпреки всичко. И въпреки че любовта беше взаимна, и на изпитване не е изкарвал по-малко от 6, на контролните, понякога имаше четворки, а на първото си контролно в пети клас, даже тройка имаше, когато, по подобен на вашия модел, трябвало да опише тракийската гробница и тракийската държава.

# 717
  • Мнения: 14 133
Днес класната е събрала бележниците. Ще разбрем дали нашият е скътал някоя оценка.   Wink

# 718
  • София
  • Мнения: 13 206
Nefertarri, мен такива неща яко ме вадят от равновесие Rolling Eyes Така че, напълно те разбирам...

Клонке, аз лично бих говорила на предстояща родителска среща. Ако пък вече е минала бих инициирала среща с учителката. По принцип, какъвто и да е начинът на изпитване, писмените работи трябва да се показват на родителите. При нас почти по всички предмети изискват подпис на родител на тестове и ги гонкат.
Това с "Уча се" ме разби, честно! ooooh!

# 719
  • Мнения: 14 133
При нас почти по всички предмети изискват подпис на родител на тестове и ги гонкат.
И при нас.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт