Остров Занзибар, Танзания

  • 54 108
  • 277
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 11 747
Miraj*, на 12.03. чартъра.
Щом сега се връщаш можеш ли да ми дадеш някакви детайли около PCR -а? Казаха ми, че като кацнем в България ще имаме 2 часа за тест и след това сме под карантина вкъщи, докато излезе резултата и се подаде информация към РЗИ, тогава ни освобождават. Можело да отнеме 2-3 дни. Така ли протече при вас? Малко сме притеснени от този момент.

# 211
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Пина, не го мисли. Кацнахме в събота следобяд, на летището само ни записаха имената и адресите и казаха, че ще се обадят от РЗИ. На връщане от летището минахме през Рамус Дружба, мъжът ми си направи ПСР, който излезе в неделя. В понеделник си изпрати резултатите на имейла на РЗИ и още същия ден му писаха, че му е отменена карантината. Аз съм хоум офис и реших, че ще я карам, няма да давам пари за тест, но все още никой не ми се е обадил да ме карантинира.

# 212
  • Мнения: 11 747
Много ти благодаря! Не звучи толкова страшно.

# 213
  • Мнения: 2 663
И бих използвала случая да благодаря на Евелина Стефанова - http://www.turquoisedreams.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81/%D0 … 0%BD%D0%B0%D1%81/ Тюркоаз дриймс , за цялото и съдействие по нашата почивка. Всичко бе на ниво . Не искам да правя реклама а просто да и БлагодарЯ.

# 214
  • Мнения: 12 984
Момичета, не намерих по нова тема за Занзибар и пиша тук.
Наложи ни се светкавична смяна на плана, имаме билети за 29 след 3 дни! Щяхме да ходим в Гоа, Индия, но сега е вече невъзможно, въведоха карантина.
Та за да не горим с цялата сума и да ползваме полетите до и от Дубай, а и за не си останем в къщи, мниго сме се настроили за пътуване, трябва да реша веднага къде да идем. То няма мниго опции… Доминикана, Занзибаар… и някои острови.
В Доминикана сме били, Занизибар не, значи там ще е, но как ще се оправя за 2 дни?!?

Пише че може виза на летище, но не е желателно, има от Берлин уж за 24 часа, но дали идва наистина за ден при нас, онлайн ли ще е как?
Да рискуваме ли без виза да тръгнем?
От тук с ПСР но няма полет на 29 подходящ и ще летим на 3 от Дубай, значи там пак ПСР идея къде може да се направи и колко струва? На летището дали има, за колко часа става?

Гледам цени за Олл инклузив на Занзибар за 26 нощувки - 15 000 и нагоре, а ние не ядем особени много 😅
Дали да взема само със закуска и да се храним навън? На Кендва търся хотел ако има в близост супер и ресторанти ще е чуденсно.

На сайта на външно пише задължително ваксина за жълта треска, къде в Пловдив се прави?

Страшно съм притеснена, нямам никакво време, багажът ми е стегнат само ще попреправя някои дрехи, но виза, хотела, ваксина за треска нищо нямаме.
И хотелите за нова година баш в Дубай са колкот един голф 😅😨

Помагайте, момимета, че вие сте ми надеждата, ММ вика питай в мамата, те знаят всичко, много ви вярва😅❤

# 215
  • София
  • Мнения: 1 947
Само за ваксината за жълта треска мога да коментирам - за Занзибар мисля, че не е задължителна. Освен това вече е късно за нея. Прави се минимум 3 седмици преди пътуването. В София се прави в Центъра по заразни и паразитни болести. На друго място в България не съм сигурна дали се слага.

# 216
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Февруари тази година не ни изискваха ваксина за жълта треска.
Не ти трябва виза, на място ще си вземете, на тяхното своеобразно "летище" Simple Smile
Ние за 9 нощувки сменихме 3 града, никъде не сме били ол инклузив. Нощувките ни бяха около 120 долара на стая с включени закуски. Безумие е 15 000лв за ОИ, там морската храна е безумно евтина за нашите стандарти.
За ПСР не мога да помогна. Може би питай в темата за Малдивите, там също летят през Дубай и може да ти кажат.

# 217
  • Мнения: 12 984
Като пиша в Букинг плаж Кендва, много малко варианти ми дава задавам филтър Уай Фай и басейн да има. Да търся ли и в друг район? Искам да е на плажа. Доколкото разбрирам около хотелите няма нищо, като в Доминикана.
Много ме е страх и че нямаме ваксина да не се заядат и да не стане фал с визи от арайвъл, зареди Ковид сега да не се променили нещо.
Такси от летището всякво ли може има ли фиксирана тарифа или с пазарлък?
От там до Кендва колко е нормално?
Никъде няма аква обувки сега търсих, на място ще купуваме. Няма време за нищо вече

# 218
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Обувки от тук си вземете, виж може да има изостанали в Кауфланд. Там май не съм виждала, ама може и да се лъжа.

първите ни нощувки бяха в Jafferji beach Matemwe.  Точно на плажа е, малки вилички, много приятно. Ресторантът е скъп за хранене, но открихме едно уникално заведение на 15тина минути по плажа-  Bin Jabir Restaurant, големи порции морска храна за 15-20 долара. Можеш и предварително да поръчаш по whatsapp, за да не чакаш на място.
Пред хотела има много корали, можеш съвсем псокойно да се гмуркаш с шнорхели. Мислех, че около целия остров е така, но се оказа, че само в този район са толкова достъпни коралите и рибките.
За съжаление съм изтрила номера на едно много свястно момче, което имаше такси и ни разкарваше там. Помня, че от МАтемве то живия аквариум с костенурките и Кендуа ни взеха 35 долара отиване и връщане.

Стоун таун до летището е 10-15 долара на курс / не човек/

# 219
  • Мнения: 1 997
Дами плануваме едно скорошно бягство в Занзибар с чартърите, умуваме за екскурзиите, които организатора от БГ предлага дали да се включим или на място да гледаме местни предложения. Аз много държа да се разходя до Стоун таун. Гледам цените на такситата в сайта ( от предните страници ) 30 евро на посока. Дали на място ще може да се спазари по добра цена, или не е е добре да се рискува със случайно пападнал местен шофьор.
В района нa източното крайбрежие дали има ресторантчета в които може да се похапва, не обичаме много all-inclusive ?

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 17:51 от Casual

# 220
  • Мнения: 12 984
Екскурзии на място можете да договорите на много по- добра цена, не разбрах за трансфер от летище ли питате? 30 долара е средно, на връщане и за 20 с по малка кола щв се съгласи някой.
Повечето ресторанти са около Нунгви- Мама Миа, Истанбул. В Макофи( малко хотелче) 1-2 пъти седмично има бюфет с вкусна храна- 14 долара на човек е. Барбекю морски дарове, салати, много вкусни шишчета от риба тон.
Ако сте за първ път малко ще се шокирате в първия момент, но пък ще си припомните какъв беше светът преди пандемията- без маски, без ограничения, без параноя:) Само усмивки и спокойствие:)

# 221
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Ако говорите английски и не държите на екскурзовод на български, препоръчвам на място да търсите. Със сигурност ще е по-евтино, можете да се пазарите. Стоун Таун- летище е 10-15 долара на посока (към февр 21).
За мен столицата беше разочарование, беше ми писнало да гледат на мен като пачка долари и постоянно да ме дърпат, искат нещо или карат да се пазаря.

В столицата ядяхме основно в Лукмаан, като бюфет е, минаваш и казваш какво искаш, или пък сядаш на маса и сервитьор те обслужва. Местните ядат там и цените не са надути

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g488129-d2395394-R … _Archipelago.html

# 222
  • Мнения: 1 997
Екскурзии на място можете да договорите на много по- добра цена, не разбрах за трансфер от летище ли питате? 30 долара е средно, на връщане и за 20 с по малка кола щв се съгласи някой.
Ако сте за първ път малко ще се шокирате в първия момент, но пък ще си припомните какъв беше светът преди пандемията- без маски, без ограничения, без параноя:) Само усмивки и спокойствие:)
Не - трансфера летище-хотел и обратно са в цената на екскурзията. Хич не обичаме организирани пътувания, заради чартъра най вече я вземаме. Някой от дните искам да отскочим до Стоун Таун. Мислехме да наемем някой и да ни закара, разведе и да ни върне до хотела. като личен гайд
За 1ви път ще ни е Занзибар да !
Ох, спокойствие... какво беше това Simple Smile

Жаки мн хубав скорпион Wink

Miraj да с английски сме.
Забравила съм вече ( 3 години никъде не сме мърдали ) да ме преследват като турист Simple Smile
Мерси за препоръката Simple Smile

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 20:40 от Casual

# 223
  • Мнения: 3 641
Дами, понеже нямам възможност да изчета темата и времемто ме притиска бих искала да попитам за някакво противомаларийно средство, което бих могла да закупя от България ,защото изчакахме последния момент както винаги. Благодаря предваритлно!

# 224
  • Мнения: 9 176
Не ти трябва, малария няма.

Общи условия

Активация на акаунт