Песен за огън и лед 21 There is a tool for every task, and a task for every tool

  • 50 417
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
# 721
  • Мнения: 9 144
Дяволе, не че нещо, ама вече два дни обсъждаме корицата, която Хексе вече ни сподели

# 722
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
 Joy така е като не се чете назад

# 723
  • Мнения: 8
 Голям фен съм на книгата и на филма, но лично според мен това, че Мартин не завърши книгите преди края на сериала (трудна работа, но все пак), ще изиграе лоша шега на романа. От това, което следя и гледам по медии и изказвания, дори  самият автор няма представа как ще завърши историята, а това със сигурност не е добър атестат. newsm78

# 724
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Доколкото си спомням негови думи знае как ще свърши романа, основните неща поне.

# 725
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Доколкото си спомням негови думи знае как ще свърши романа, основните неща поне.
Именно.
Знае как завършва книгата, казвал е, че не знае още как ще се развие съдбата на някои по незначителни герои.
Мартин многократно е казал, че в писането не е архитект, а е градинар. Поставя героите в нужните условия и не е сигурен кой как точно  ще реагира на ситуацията Grinning. Но това се отнася за подробностите, не за цялостното развитие.

# 726
  • Мнения: 8
 Дано да е така. Големият успех и на двата проекта за мен лично ги свари "неподготвени". Естествено, че в кавички, тъй като големи издънки няма засега. Аз само съм малко разочарован от дорнската линия във филма, където направо си беше претупана и сценат с Брон и мацката в затвора ми изглеждаше като изсмукана от пръстите. Но нейсе, не можи да сме много придирчиви.

# 727
  • Мнения: 8
 Между другото само да Ви споделя, че преди да започне последния сезон казаха, че основен герой, който не умира в книгата ще умре в сериала. В работата ми започна наддаване кой ще бъде, аз бях за Санса. Накрая като убиха Джон Сняг всички супер изненадани, Никой не си спомняше, че в книгата се случва по същия начин. Grinning

# 728
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Между другото само да Ви споделя, че преди да започне последния сезон казаха, че основен герой, който не умира в книгата ще умре в сериала. В работата ми започна наддаване кой ще бъде, аз бях за Санса. Накрая като убиха Джон Сняг всички супер изненадани, Никой не си спомняше, че в книгата се случва по същия начин. Grinning

Ставаше дума за Баристан. Съдбата на Джон в сериала е същата като в книгите.

Дано да е така. Големият успех и на двата проекта за мен лично ги свари "неподготвени". Естествено, че в кавички, тъй като големи издънки няма засега. Аз само съм малко разочарован от дорнската линия във филма, където направо си беше претупана и сценат с Брон и мацката в затвора ми изглеждаше като изсмукана от пръстите. Но нейсе, не можи да сме много придирчиви.
За мен издънките на сериала  са големи. Коментирала съм ги много пъти, не ми се ще да ги повтарям.

 Не ме е яд за промяната на сюжета, а за промяна на характерите на героите.

# 729
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Тивин, Санса, Джайм , Станис, Церсей  Laughing това за характерите

# 730
  • Мнения: 9 144
Защо и Тивин?

# 731
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Тъкмо това щях да пиша -  за Тивин претенции нямам. Peace

# 732
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Имаше нещо, не помня, не обсъждахме ли и за него разминавания  newsm78

# 733
  • София
  • Мнения: 27 167
Joy така е като не се чете назад

Ааа със сигурност съм го прочел, но съм забравил. Така е като пишеш/четеш десетки, десетки форуми на всякакви тематика къде ли не, все бързам и съм бая отвеян на моменти.  Embarassed Grinning

# 734
  • Мнения: 10 011
Между другото само да Ви споделя, че преди да започне последния сезон казаха, че основен герой, който не умира в книгата ще умре в сериала. В работата ми започна наддаване кой ще бъде, аз бях за Санса. Накрая като убиха Джон Сняг всички супер изненадани, Никой не си спомняше, че в книгата се случва по същия начин. Grinning

Ставаше дума за Баристан. Съдбата на Джон в сериала е същата като в книгите.


 Не ме е яд за промяната на сюжета, а за промяна на характерите на героите.

Станис и Шайрийн също са си живи и здрави в книгата.
И на мен не ми пречи, че Тирион се срещна по-рано с Денерис, или че Джейми присъства на смъртта на Джофри. Героите са други, освен горепосочените и Дорн е съсипан.
Тивин е ОК, мен ме подразни в последствие, че му дадоха ролята на Руус в Харенхол във сцените с Аря, имайки предвид бъдещите събития с Джейн Пули. Но това е дребно в сравнение с останалото.

Ще гледам сериала, не искам да чувам от непознати в градския транспорт какво се случва.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт