Отговори
# 510
  • Мнения: 1 390
Времето се развали и активността тук се повиши Simple Smile Поне това, че иначе голяма скука.

Ние следващата седмица ще се обзаведем с баба и казваме край на яслата за момента, с надеждата да намалим болестите през седмица и да бием най-накрая ваксината за шарките, че много я бавим. Иначе сега сме си вкъщи с дребчо, поредната ужасна нощ - въобще не го знам колко е спал, пуснах му телевизора и аз заспах, може и той да е спал, ама може и да не е. Педиатърката потвърди, че зъби го мъчат много, макар че и аз го виждам - бясно си дъвче одеалото, ама дъвче и дърпа като куче! Да излизат вече, толкова много не са го мъчили досега май. И в комбинация със сополите направо е лудница.

За ходенето - по принцип е стабилен, макар че залита често, но не пада. Пада ако срещне някой предмет на земята, дори и да е съвсем малък. Хич не си гледа в краката. Дори не се сеща да си гледа в краката Simple Smile Навън ме е страх и го държа за качулката, днес спасих няколко падания така. Преди няколко дни не успях да спася едно падане, защото го взех за приклякане - одра брадичката малко.

За дрехите - горе-долу го обличам като мен, само якето му е дебело. Напоследък не е излизал без яке, обикновено спи в топлите следобедни часове. Не съм забелязала да го обличам по-леко от другите деца, но е трудно да се прецени как са облечени другите под якетата.

Режима гледам да го спазваме, обаче тия дни е трудно. Вчера за малко да не спи следобяд. Днес не пожела да спи сутринта. Нощем е лудница. Поне часовете за хранене държа едни и същи, спането е горе-долу. Ще се оправи, само да избият зъбите. Имам чувството, че всички наведнъж са тръгнали, а с пустия си късмет знам, че накрая ще излезе само един!

За яденето - яде си, само ако е болен прави проблеми и то не всеки път. Днес е ок. Пак яде нощем, но май това е, защото се буди от зъбите и сополите. Аз давам, има моменти, в които само това го успокоява. Не ме притеснява, че яде, току-виж качил някое друго кило Simple Smile

И аз му викам браво като се изтърси, но пък още не може да се изправи сам без да се хване за нещо. Обикновено ми се хваща за дънките, ако няма друго подходящо помощно средство. От клекнало положение става сам, но от седнало не може още.

# 511
  • София
  • Мнения: 1 740
Хайде и аз да се включа по темите...

Ама как им повярвах на тези с прогнозата, добре че с една друга майка се бяхме наговорили да ходим до една сладкарница до нас, където има детски кът (просто място с доста играчки, заградено)...аз даже се чувствах гузна, че на хубаво време ще го вкарвам на закрито, а то добре, че така стана, че аз смело и мен и него облякох по-леко...Е после пак до кухнята трябваше да стигнем де.....минах най-после да му купя една памучна шапка, че досега само на качулки я карахме. За обличането и аз все щях да захващам въпроса.....еми миналата седмица на 15 градуса, като бяхме навън след дъждовете, всички деца които видях бяха със зимни якета, че даже мернах и с дебели блузи отдолу.....чудно ми е като стане 0 и надолу какво ще им облекат. Ние сме с боди потник или къс ръкав, отгоре ако е дъждовно слагам дебела блуза или слуйчърт и якенцето ни за дъжд и вятър, което си е гъзовейка....малко като дъждобран иде Simple Smile, ако е сухо слагам тънка блузка с дълъг ръкав и едно яке което е пролет-есен....малко по-дебело от слуйчерт, но далеч от зимно. Надолу сме с панталон или гащеризон с подплата, на краката ако е сухо маратонки, ако е мокро гумените ботуши, но гледам са сложа дебели чорапи с тях, че все пак са си гума само отвътре. Ако е мокро отгоре слагам и гумения гащеризон, но не мисля, че той топли Simple Smile много съм доволна от него...признавам си, като го купих мислех дали не си давам парите на вятъра и дали ще го сложа въобще, но тук в тези дъждовни дни го слагахме и бяхме супер. Другите деца не ги пускаха на люлки, пързалки или където и да е да седнат, а аз без проблем го слагах навсякъде и накрая преди да го кача в количката смъквах гащеризона.

За ходенето и падането ние се пуснахме на 6 Август в къщи, но някъде след месец мога да каза, че проходи стабилно. При нас голям + беше, че последната седмица на Август и първата на Септември бяхме на море и по-плажа много задобря, а следобедите го пускахме по центъра в града. От както се прибрахме си ходи съвсем добре, а навън вече и тича. Пада естествено, но то се случва ако от по високо стъпи на по-ниско - има пропадане в асфалта или не види нещо и се спъне. На бордюрите е много внимателен например и ме хваща за ръка или се хваща за нещо, така и във вкъщи с праговете съвсем внимателно минава. Като падне и аз не го вдигам....казвам едно Опаааа и ставай, ставай, ставай Simple Smile Естествено ако се удари и ревне ще го вдигна, но говорим за падане с ръчички напред, което се случва често. По дупе дори не го броя за падане, а посядане Simple Smile Като валя в една дълбока локва играеше и подскачаше и се спъна и падна с ръце на пред.....всичко хубаво ама яко си уми очите, че даже май си и пийна от водата Simple Smile еми стана си, само му обърсах лицето Simple Smile все пак локвата му беше до коленете Simple Smile

За режима аз много държа....случва се да се наруши или да е различен според в колко сутринта е станал, но го имаме и откачам ако събота или неделя заради ММ нещо се разбута. Според мен децата са много по-спокойни, когато имат режим. Знае кое след кое е....няма изненади. По-лесно е и за мен и за него. Не ми се мисли с повече деца, как ще се оправяш ако всички нямат режим.

И накрая да ви кажа, че записах профилактичен очен преглед за Боян. Нали около една годинка не е зле, а и аз имам диоптер (както и баща ми и брат ми), не е нещо много зле ама да се види, а и то не е толкова за диоптер тоя преглед де. Часа ми е чак за 16 другия месец и добре, че ме бяха предопредели та не съм взела направление от сега, а ще го искам на 5-ти, като сме за ваксина. Лекарката сигурно пак ще ми се чуди на какви прегледи го водя. Още съм в чуденка, но мисля сутринта на 5-ти да мина през аптеката и да си купя противогрипна ваксина, че да ме бодне солидарно и мен Simple Smile Не знам колко ще има файда ама е 10-тина лева и не мисля, че губя нещо. Все пак от края не Февруари активно ще контактувам с хора.

Хайде това е от мен, отивам си видя чавето, че се чува нещо на бебефона и ще умра ако пак ми се е събудил от 14:00 часа. До вечерта ще е парцал.

# 512
  • Мнения: 1 390
На мен ми се събуди в 2 часа диването и вече съм готова да се гътна Sad Той ще издържи до довечера, ама аз няма hahaha

# 513
  • София
  • Мнения: 1 740
При мен беше фалшива тревога Simple Smile само се е поотвил и още спи....но и моята идея е, че аз ще се гърна до вечерта. Когато се събуди около два, в 18:30 когато се прибере ММ вече съм луднала и света ми е крив. Вчера даже в 13:30 се събуди, н аз съм виновна т.к. направих една чаша на сол на пода в кухнята и трябваше да пусна прахосмукачка.....нали нямаше два и реших, че няма да го събудя. Всеки момент очаквам събуждане де.....все пак заспа в 12:30 и обикновено съня му е 2 часа, но сме имали и 3 часови.

# 514
  • Мнения: 1 390
И на мен дребния ми заспа в 12.30, преди малко започна да полягва на земята върху одеалцето си и ей-сега ми се изфраска, защото се спъна в него. Метнах го в количката, явно не си е доспал, ама да ми спи сега май ще е по-лошо дори и от ранното ставане. Така или иначе ще го оставя малко да си почине, ако заспи - довечера ще го мисля...

# 515
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 733
Това пък с падането и оставянето на детето само да се изправи всеки го знае,защо ще гледат укорително??Както и като паднат и викаме "бравоо" LaughingНали трябва да ги научим и сами да се оправят,сега ако плаче много и протяга ръчички и т.н ще го гушна и вдигна естествено,ама чак пък толкова,нали няма все да сме до тях

Абе хич не го знае всеки, и мен ме гледат странно, защото моят пада често и сам става. Чак аз се замислих да не би да не съм в час...Той ходи от 11м, но навън пада доста- първо, защото е с обувки (по чорапи и пантофи е по-удобно), второ има неравности и трето се превузбужда и тича. Освен това обича да му е трудно- ако има праг или стълби или неравности, все там гледа да отиде. Пада много, а ходи вече от 3 месеца, чак се замислих да няма проблем...Но вкъщи почти изобщо не пада, така че не мисля, че има нещо притеснително.

А да питам вашите катерят ли се по катерушките? Моят от няколко седмици катери по-лесните стълбички, даже една въжена покори. Майки с деца на 18м ги пазят оттам и децата им не могат. Аз ли не съм у ред, че го пускам или той е по-напред с катераческите умения?

Един въпрос....дали много твърди венци през един зъб от сегашните горни 4 (т.е. май кучешките където са и щш останат по 1 празнина на всяка страна) означава скоро пробиване? И когааа? Simple Smile) Направо е като камък там, но не се вижда нищо. А тази нощ се буди с плач много пъти и нещо пвно го боли, но при него никога не з нам корем или зъби...

Последна редакция: чт, 15 окт 2015, 18:58 от Пипи2013

# 516
  • Мнения: 616
Хаха,Пипи,до дете си е според мен,вчера едно момченце един месец по-малко от нас се засилваше и сам самичък си се изкатери по пързалката,обърна се и се пусна  LaughingДиди пък неможе прагове да минава още,за сметка на това сега започна да се изправя от седнало положение  bowuu

# 517
  • София
  • Мнения: 1 110
Един въпрос....дали много твърди венци през един зъб от сегашните горни 4 (т.е. май кучешките където са и щш останат по 1 празнина на всяка страна) означава скоро пробиване? И когааа? Simple Smile) Направо е като камък там, но не се вижда нищо. А тази нощ се буди с плач много пъти и нещо пвно го боли, но при него никога не з нам корем или зъби...
При нас никненето на зъби е много бавно, вече се оплаках. Така че е строго индивидуално. Миа има пробило ръбче на ляв кътник, десния още само е подут (за горни става въпрос), отдясно пък е подут кучешкия (горен), а днес ми се видя, че долния венец също е накъдрен. Нощем доста често изпищява, дори без да се буди, явно я боли. Така правеше и брат й, с който не спахме до 2,3 години.  Cry Така че, докато не излязат всички зъби аз сън не очаквам. То, като си помисли човек, че по-зле не може да е и му се показва, че не е така....  hahaha Сега е толкова крива денем, че направо едвам я изтърпявам. Заспа в 16ч., стана в 18 и до 21ч. не е спряла да реве и да се тръшка и да пищи........... Оф, пак се оплаквам, спирам. Лека вечер и спокойна нощ на всички!

# 518
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 733
desimira, оплаквай се на воля, за какво сме тук Wink А и всеки се успокоява да чуе, че не е сам  Grinning Пък ако няма същите проблеми пак се успокоява, че му е по-лесно Simple Smile))

Май и при нас ще е така, и аз бях се оплакала, че от седмици сънят е зле. Не че някога е бил добре, освен тези прословути 5-6 нощи спане от 9 до 6, дето са ми надежата и мечтата в живота Simple Smile)) Ако е до 2 будения го приемам ок, но ако са повече ставам звяр и го тръшкам на ММ.

Днес се опари на коприва:( Бяхме извън София с дядо му и той падна, както обикновено, претърколи се и баш в една коприва. Аз мислех, че реве, защото му взех един боклук, а то милото цялата му ръка на мехури, лошо ми стана Sad И на лицето няколко. Трудно се успокои, плака много, но май вече е по-добре, само петна са. Но поне дишахме няколко часа чист въздух. Замислям се отново за СПА хотелче другия месец, той се кефи на басейна, а ние на разнообразието, така и така не спим, поне да е на по-готино място Simple Smile)

# 519
  • Мнения: 834
Пипи моят нинджа също много се катери, и се е качвал сам на пързалка, но не се пуска сам - явно нещо го е страх. Качвал се е сам на пързалка по самата пързалка, при това беше доста висока. Вкъщи непрекъснато го свалям от секцията в хола, където го намирам прав  #Crazy и изтръпвам всеки път  Joy Та както си го възпиташ - някои родители не ги пускат от малки да се качват, но ние от преди прохождането го оставяхме да се катери и сега вече е страшно  Shocked
Нашия режим днес е тотално по дяволите, ама нищо. Дано поне през нощта не става много  Praynig
Лека ви  Heart Eyes

# 520
  • Мнения: 519
Говорете ми за режим.....Напоследък вечер у нас е ад под небето. Очевидно е време да мине на 1 сън за деня, но все ми се струва трудно да си представя как ще будува толкова дълго. Сутрин очевидно й се доспива и съответно я слагам да спи. Следобед се измества за все по късно и вечер докато заспи е ад. Даваме й фенистил заради онези пъпки с неизяснен произход и в началото беше тралала от него, спеше като пън два пъти по 1,5 часа на ден и вечер в 9.30 в леглото. Сега обаче вече не е така, свикнала ли е с фенистила незнам. А сутрин става рано....ето днес в 7. Ми как ще стане до 2 да издържи....пффффф. Оплаках се! Утре ще я тествам на един сън когато и да се събуди и да видим.
И продължава да реве след млякото вечер. Пие си нормална порция 180 с 6 мерителни лъжици, очевидно наспана (събуди се в 17.30 и до 22.30 не заспа), незнам какво да я правя вече Sad

# 521
  • Мнения: 1 390
Nutty, това е нормално. И дребния като спи до 17.30 после вършее до 22.30 Simple Smile нормално спи до към 3, понякога до 3.30, в мнооого редки случаи до 4. Ако не заспи до 3 часа следобеден сън въобще не го слагам, после лудваме и двамата, но то няма за кога да спи. Като не спи сутрин си ляга най-късно в 1 за следобеден сън.

Ние тази нощ май спахме Simple Smile аз със сигурност спах, но съм си изключила по някое време бейби фона и нямам идея защо. Явно не е имало голям рев, щях да го чуя без бейбифон, но ми е мистерия какво е ставало Simple Smile

Вчера така и не заспа повече. Малко ми изпили нервите, но в 8 часа вече беше заспал.

Пак пиша от телефона, та това от мен засега. Хубав ден!

# 522
  • Мнения: 157
Ние, сутрин ставаме към 08ч. и... искаме не искаме издържаме до 14ч., т.к. трябва да взимам каката от училище на обяд. Следва прибиране, обядване и някъде към 14ч. вече е в леглото, заспива веднага и спи около три часа... Whistling
Nutty, а дали не й е малко млякото вечер, ние пием или 210, или 240мл вода със съответните мерителни лъжички.
P.S. Храним се четири пъти дневно!

# 523
  • Мнения: 1 390
Ще ме побърка днес това дете. Доспа му се към 11 - естествено! Обядът беше фарс. Реши, че иска сам да яде. И аз, понеже съм модерна майка и чета купища информация в интернет и знам, че когато детето пожелае да се справи сам с нещо, не трябва да се спира. Е, добре, това беше! Ако ще да ме пишат като най-лошия пример за майка, детето ще яде само когато аз реша, че е готов. Изсипа си всичкото ядене по себе си и по земята, после рева от глад и рева докато го къпах, рева докато го обличах, изсмука 150 мл адаптирано мляко и заспа. Свърши се със своеволията. Ако иска да яде сам, ще яде хляб! Бясна съм просто!

# 524
  • Мнения: 3 774
 danny_p сигурно не ти е весело,но мен ме усмихна Simple Smile.Иво пък има навика като му дам солета или бисквита да ги пуска около себе си на столчето и следващите дни ходи да си ги дояжда.Само ходи и си оглежда запасите по килима и из кухнята и налапва по нещо.Някой път се чудя дали не е вярна теорията,че когато дете яде странни неща му липсва нещо в организма.Много хартия яде не остана нагризано картонено нещо из къщи.Като беше с разстройство отказа храна,но яде от ронещата се мазилка на къща до която бяхме спряли количката му.Изобщо ако се предлага пюре с вкус на хартия ще има голям успех при него.

Общи условия

Активация на акаунт