Отговори
# 555
  • Мнения: 1 390
Дребния го постригва леля му, тя е фризьорка и като ходим целия салон го анимира Simple Smile иначе май има фризьори за бебета, някой беше казвал, че са ходили.

За болестите - когато и да тръгне, все ще боледува. Това знам аз. Но става все по-зле при нас, а и няколко зъба са пред пробиване и е епично.

За какаото - май никой не говори за чисто какао, ами за шоколадови продукти. Аз не обичам чисто какао и не купувам, а шоколадови продукти - шоколад, разтворимо какао и т.н. не давам, защото не е ясно какво има вътре, а и нали има анти-шоколадова мания - било вредно и незнамсикакво.

Вчера бабата дала прясно мляко, в чашка. Наш дреб цялото си го изпил Simple Smile аз първо се шокирах, но после одобрих. Вече може да пие, а и след като му е харесало и на всичкото отгоре от чаша го е пил - идеално! Той не пие никакви течности освен ам и понякога вода, така че съм доволна, че го е пробвала и му е харесало.

Хайде оставям ви да поработя малко, хубав ден на всички!

# 556
  • Мнения: 2 653
В Борово има детски фризьорски салон Пъзел, гледам и в Лозенец имат също. Водих щерката и не е скъпо, пък я подстригаха добре. Малките уж да ги заведа и все нещо се случва, но определено няма да си играя повече у дома да ги ръфкам с ножицата.

За какаото даже не съм се и замисляла. Обаче меда ще го дам тези дни, имам одобрението и на нашия хомеопат. След това вече мога и да давам мед с лимон (леко затоплени на котлона, но без да завира), разреден с вода при настинки, при разстройство и подобни. Всъщност при нас това е единственият стимулант, който ползваме когато някой е болен, като дозирането е според възрастта.

Да похваля КиК. Мислех, че зимните им обувки ще затрудняват момчетата, а то се оказа обратното. С тях също си ходят и то сравнително стабилно. Подметката и самата кожа се отпуснаха леко, предполагам и още повече ще омекнат с времето, защото до сега малко са ходили с тях.

Слагате ли ръкавички и задържат ли се те на ръцете?

# 557
  • София
  • Мнения: 721
Ехо как сте банда?
Дани много тегаво Sad по наблюдения на съседското дете как от август бухащо си ходи във вашата детска и ншто госпожи ни никой не му прави впечатление не се чуди защо момъка ти е все болен  Peace Колкото и да влизам в положение на хора които не могат да отсъстват- това за мен е безотговорно  Peace колко деца се заразяват...
Аз мисля от ноември да се връщам на работа и се чудя верното решение ли вземам...моля се да е като батко и здравичка  Hug
Още не се е пуснала и само я дебна   Heart Eyes

Последна редакция: вт, 20 окт 2015, 13:54 от Bossa Nova

# 558
  • Мнения: 2 653
Забравих за прощъпулника да напиша, мернах едно мнение (извинявам се, но не помня на кого беше) за непознатите предмети. Точно така детето няма да се хване за нещо, което му е познато, а просто ще си избере това, което привлече най-много вниманието му. За това ще сложа платка, че то друго компютърно не им е чуждо. Но за сга при нас тази церемония е само в плановете, че нещо не ми се занимава точно сега с месене и измисляне на разни неща. Ще чакам да ми дойде вдъхновението.

# 559
  • Мнения: 129
fiona, фризьорският салон изглежда супер на сайта. Мерси много.

# 560
  • София
  • Мнения: 1 110
Покрай болестите съм се заредлила и с колд пач. Някоя от вас ползвала ли ги е за сваляне на температура? Помагат ли?
Аз ползвах Кулпач при последната Т на Миа. Доволна бях, смъкна висока Т без да се налага да давам понижаващи температурата лекарства.
Плуването за Миа мисля да го включа към 2,5-3г. възраст. Сега ми се струва рано. А и питах треньора на децата, той също каза към 3г.

# 561
  • София
  • Мнения: 721
 Desumira къде ходите на плуване. Нашият батко ще записвам, но за където ми дадоха координати е далеч от нас

# 562
  • София
  • Мнения: 1 110
Desumira къде ходите на плуване. Нашият батко ще записвам, но за където ми дадоха координати е далеч от нас
Скрит текст:
В момента ходят в тяхното си училище, най-удобно е за всички, защото сами ходят и се връщат. 150 ОУ в Дружба 2. Преди ходеха при един много готин треньор в хотел Витоша, мога да дам координати. В Студентски град е.

# 563
  • София
  • Мнения: 1 740
Ехооо....оцелях някак.....понеделник беше много тежък ден...., следобед вдигнах 39 градуса......от къде това чудо не знам. Вчера вече бях по-добре, но май се пренапънах...ходихме до аптека и за храна, в нас минавах с прахосмукачки, събирах пране, простирах ново и разтребвах миялни и следобед пак ми стана зле и вдигнах малко температура, а и не ядох нищо особено. Просто един ден, като не съм вършила нищо и все едно цяла седмица не беше чистено, но не трябваше да се напъвам толкова. Днес ще го давам по-лежерно. Малко се притеснявам, че малкия вчера пак върна на два пъти, но съвсем по-малко и сутринта ака доста рядко. Уфффффф ще се застрелям ако го заразя повторно, просото много се надявам да не е възможно. Може и да е защото вчера вече му отпуснах края с храната, а може би беше рано. Той събота повръща, неделя и понеделник не е, но беше и на строга диета с леко включване на храни и вчера му направих качамак за закуска и сложих и масло, а за обед дадох от кухнята супа с коприва. Беше грешка явно, просто ми е кофти толкова дни да е на ориз, картофи и моркови. Дадох му ентерол сега и включих пробиотик. Аз още вчера исках да го включа ама той отказа да си го изпие и ме е яд, че не настоях някак да му го набутам. Днес и ентерола и пробиотика ги сложих към айрана му и ги изпи. Ако детето ми се чувства толкова зле, колкото аз бях в понеделник просто не знам как ще го понеса.....добре, че малките са по-издържливи и настроението им трудно пада.   

# 564
  • Мнения: 834
И ние сме за фризьорски салон вече, обаче този в Младост, в който ходехме, май вече не работи и като гледам и ние сме за Пъзел. Иначе "човешките" фризьорки ги е страх и не искат да го вземат  Shocked
Оххх при нас спането става все по-зле, вместо да се оправяме, ние зазляваме  #2gunfire Става и по 3 пъти вечер, с рев, и няма успокояване. Разнасяме се по стаите, лежи върху нас, уж заспива, и като го оставим в леглото, след 5 мин пак рев  #Crazy Гледам устата, не виждам зъби, ама сигурно го мъчат, защото мушка ръцете навътре много и плаче  Thinking
Иначе и аз мисля за плуване по-нататък, даже се чудя дали и сега да не ходим на бебешко. Треньора във Витоша сме си го харесали и ние, че ММ ходи там на фитнес и го знае, че е пич  Peace

# 565
  • Мнения: 1 073
И ние не спим нощем. Малкия пак е в някакъв период на неспане с часове. Снощи ме вдигна в 3 и заспа чак в 6,30, а му се спеше от към 4,15 поне. Не мога да го приспивам вече откакто други хора се намесиха във връзката ни Simple Smile Вечер го взимам да го приспя, но той само се нацоква и става да си ходи. После баща му го приспива за 5 минути. На мен ми е малко зорно, ама няма как ще се помъча малко, дано скоро се канализира новия режим. Иначе и при него май причината е зъби. Вчера видях лиги, такива имаше и преди да излезе последния зъб. А и веднъж го хванах да рови с пръст в устата. Няма шанс обаче да ми даде да погледна или още повече да напипам с птъст.
В Пъзел иначе са много готини момичетата. Аз водя Анди там да я сплитат отвреме на време и Коко си играе с играчките. Нооо...все още удържам и няма да го подстригвам скоро.
Ще се опитам да кача снимки по-късно, че отдавна съм обещала Simple Smile

# 566
  • Мнения: 519
Астинед, 39 мн мори възрастните и си е сериозна Т. И аз имах миналата година края на ноември такава Т.....дълга история. Идеята ми е - Мн ми е мъчно, че се гърчиш Sad Малко надежда обаче - може малкият да е изградил имунна реакция, все пак пръв се тръшна и ти реагира бързо и адекватно, стискам палци да е така!
Момичета, как и кога го давате този айрян? Като напитка между храненията? Искам и аз....досега не съм давала. Само кисело мляко с нещо за следобедна. Току виж й се харесало!
Ние борим сополите още. Значително по-добре е де. Така и не разбрах дали е вирус, настинка или постваксинална реакция. Давах веднъж панадол. Тъкмо отивахме на лекар и тя взе, че реши да вдига Т. Не беше висока, но ми беше притеснено да не вдигне бързо, че бяхме пеша и така доки е на около 30 минути от нас. Отделно че беше едно неспирно примрънкване, не се издържаше. От тогава не е вдигала. Само веднъж засекох съвсем ниска Т и това беше. Обаче битката със сополите е страшна. Изпада в пълна истерия при всякакви интервенции по носа й. Както и да е, все някак трябва да изчистим този нос Simple Smile
Хубав ви ден и здрави дечица и мами!
А, още нещо, един въпрос от серията тъпи - тези чинии с разделенията как и откога се ползват? Купих една авентска, но тя е супер плитка и в никакъв случай не може да събере в едно отделение основното от кухнята  newsm78

# 567
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Аз съм се отчаяла на тема спане, онзи ден написах един сдухан пост и го изтрих...Просто не вярвам вече причината да са зъби, по-скоро го разглезихме да спи гушнат при нас. Но как иначе, като реве и уж заспива и след 5 минути пак плаче и така с часове, а ние отчаяно искаме да спим...А като го гушнем заспива веднага и спи по-спокойно. Започнал е и да става отново рано, по тъмно. Не разбирам как може да спи само 1.5 часа за целия ден и после нощем само 10 часа и то с будения Sad(( А иначе е свеж и весел през деня, даже белите му започнаха да ми идват в повече. Асти дето един ден ако не чисти е за цяла седмица, при нас и 1 час вкъщи е хаос като за месеци. Днес 2 пъти обърна кошовете за пране насред хола и вече не деля наше от негово пране след 10тото смесване. Научил се е да се катери на стол и оттам да си взима неща от маста. Вчера така даде на кучето цял топъл хляб и той го наяде докато се усетя...Умрях от яд, защото пак бяхме без хляб, а навън валеше. Докато пиша е хванал преносимата печка и я дърпа и чакам да падне върху него и да пропищи...НА столове се катери и се клати с тях и редовно пада по чело. Има всякакви рани като войник вече. Водата на кучето я носи насред хола и полива всичко....И ако не стане неговата (например сега си е наумил да премести печката и мрънка, че не успява) става истерия.

Бърбори много по бебешки, сега е на айдее и не не, само това знае де, плюс Бу и Бау и Ам Ам, мама и тати не казва.

# 568
  • София
  • Мнения: 1 740
Забравих и аз да кажа, че тази нощ ревна към 1:30 и нямаше успокояване и му дадох 2,5мл Нурофен, до 15 минути беше откъртил и така до 6. Еми не ми се даваха лекарства ама сега като го боли детето, това ми е трето даване в рамките сигурно на 2 месеца, не е чак толкова много  newsm78 Иначе на нас май 8-мия зъб ни изби ама ми се струва, че не са от него болежките (8-мия ни е стори долу ляво и още вчера го мернах, че се е подал), т.к. хич не изглеждаше надут и десният така изби без да разбера кога точно, но виж горе кътници и други изглеждат потресаващо зле. От скоро ползвам четка за зъби да му мия зъбите, а не напръстника. Ми аз искам да му измия зъбите, а той ми изтръгва четката от ръцете и ръчка с все сила горе най вече в дясно. При всеки случай нещо го е боляло снощи, щом след Нурофена се успокой и спа спокойно. Гелчета не помагат и се отказах, а и толкова навътре не успявам да намажа.

Добавям за айрана, че го давам например с закуска сандвич с яйце и сирене т.к. е суха закуска. С баница също. Или вместо него давам чай. Давала съм и към вечеря ориз със спанак, където и без това слагам малко кисело мляко в манджата. Той го харесва особено със сламка да го пие и направо едвам му я издърпвам, че да не го глътне наведнъж. И го правя гъртичък, по-скоро си е разбито кисело мляко с малко вода, че да не му разводнявам много нещата. Случвало се е аз да си разбия мляко да пие с две дупки на кофичката (така обичам от дете) и съответно да му дам и той да отпие и много му харесва, но ме притеснява, че е студено, а топло естествено не го харесва Simple Smile оказа се, че киселото мляко си го харесва чисто и студено много повече от колкото с бисквити и плодове.

Иначе за чистенето на мен основния ми проблем са косите...че разхвърля малкия, разхвърля, но моята коса пада навсякъде и не мога да понеса просто да я гледам по пода. И много прахоляци и всякакви такива, а той естествено лапа всичко и затова вчера ми беше този зор да мина с прахосмукачката, днес няма, ще устискам някак, но утре 100% трябва пак.

Последна редакция: ср, 21 окт 2015, 10:14 от Astined

# 569
  • Мнения: 616
Хаха,Astined,понякога като чета за твоя бебок и виждам колко много си приличат с Диди,почти за всичко,но все забравям да спомена  Laughing И Диди е така с айряна,едвам измъквам сламката,иска да го гаврътне целия и после да яде  Laughing.Миналата вечер с Мм забравихме да вземем Ам,че сутринта айрян пи в 6 часа,че на око го направих,ама нали закърпихме положението  Wink

Момичета,научихте ли се повечето на гърне?Ние сме доникъде ,за 1 път го оставих на около 8 месеца,когато във Фб групата видях,че има доста научени,много плака,не му е интересно,страх го е и изобщо не го насилвах.След 2 месеца пробвах пак същото.Сега ще взема от най-обикновените гърнета,че това нашето е едно столче и ще попитам педи как да процедираме.Това е едно от малкото неща,за които мисля,че не се разбираме-като видя,че ака го питам има ли ако,тупам се по дупето,по неговото-никаква реакция  ThinkingЩе питам и за прясното мляко,нещо много имам желание да давам  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт