От коя възглавница сте доволни?

  • 70 972
  • 216
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 17 591

Ми не съм я клала, да ти кажа, че да проверя какво има вътре - понеже съм доволна от нея... Друга една заклах, за да допълня с парчетата друга сплескала се - парчета от мемо си бяха (но по някаква причина никак не ми беше удобна). Тази си бива... не се е сплескала - но пък я ползвам от седмица, де да знам - ако се сплеска ще докладвам...

# 31
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Удобни възглавници за спане по корем? Знам, че трябва да е тънка. Имам мнайсет такива, но нито една не ми е удобна.

# 32
# 33
  • B5.5 131hp - PD/AVF София
  • Мнения: 60
Това пък с тия 120 дни не го разбрах...........

Вчера минах през ВС Телешоп на Х.Ботев за да взема една намалена на 39,90 Дормео Сиена Гел охлаждаща възглавница. Wink
Огромна е -50х70 см !
В Куфланда нямаше нито ТЕД Агри Кул нито Дормеото. Цената им е 80-90 лева иначе.
Та мемори пяна - дрън дрън, ама върши работа - пак се потиш, но потта е по малко и се разсейва по самата възглавница. Mr. Green Оня от Студио Модерна по телефона щеше и Танк да ми продаде ако има. Изрод.

Така де не може само инструменти, трябва и за релакса да се мисли.
Жената ме кара да купувам чаршафи с ластици от Кауна и се загледах по възглавниците...........

Значи по твърда е от обикновените възглавници за 5 лева с пух от силикон които ползвам до тук. Те поне можеха да се перат, но ставаха вир вода. И след няколко пранета се степцват.
Купихме преди време и на Тед 2 броя с Гъши пух, но така и не съм ги ползвал- стоят в найлоните под леглото. Grinning

На Вилата пък спя на Кокоши пера и те стават. Но са си ретро. Които е алергичен към Пух, да ходи с маска и да спи в кувьоз като Мйкъл Джексън. Няма друг начин.

Дормеото има миризма от синтетиката, но не ми пречеше и пише че ще изчезне с времето.

Естествено че рязаната пяна е дунапрен. Това са все Полиуретани Joy

Като купувах възглавницата и в магазина влезе една жена да пита как се отваряла калъфката за да я изперяла.......... Joy


Калъфката се перяла само.
Вие като ги купихте веднага ли ги прахте тези калъфки преди ползване или не ?

Слагате ли други калъфки върху фабричната или тя ще пречи на системата ???

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 11:43 от kossis

# 34
  • София
  • Мнения: 5 654
Слагам друга калъфка отгоре, памучна, няма да попречи на системата, дето и без това я няма Simple Smile Никакво охлаждане не видях от тази възглавница, само дето наистина е огромна и много дебела.

# 35
  • B5.5 131hp - PD/AVF София
  • Мнения: 60
За огромна е такава, но ми е стандартно висока и пак спя с друга възглавница под нея.

Системата не е на принципите на ендотермична реакция и климатик с фреон. И няма как да бъде.

Идеята е друга. Принципа на работа тук е по елементарен и се базира на естествената конвекция и топлопроводимостта на материалните.
Тоест гелът който е вграден не поглъща от околната топлина и стой хладен -нещо като метал сложен на сянка.
Гелът вероятно е със силиконова структора и притежава характеристиките на полупроводник. Силиции.

Та възглавницата е хладна под стайната температура, освен това потта и топлината се разсейват и изпарява по лесно по гела. Докато при обикновените възглавници потта остава в материята и сутрин възглавниците ми са вир вода двустранно ако съм се будил и обръщал с калъфката комплект и фланелката ми по деколтето. Не винаги естествено.

Докато тази сутрин възглавницата като се събудих към 4 беше леко влажна. Обърнах я на опаке и заспах. Сутринта бях със сухо деколте и като обърнах обратно възглавницата си беше почти суха и то под калъфката.
Докато запивах също не усетих да ми е топло.

Да се очаква че ще замръзнем като спим на такава възглавница няма как да е получи. Просто за да се добие какъвто и да е вид енергия, трябва да се вложи друг вид такава.

Според мене добавянето на допълнителна калъфка ще наруши естествената конвекция на материала и ще задържа влагата в себеси и във възглавницата.
Не случайно са дали собствена калъфка на изделието и са указали температурата на пране.

Неразбрах дали трябва да се изпере преди ползване калъфката ???

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 15:31 от kossis

# 36
  • София
  • Мнения: 5 654
Ама изпери я, щом може да се сваля, значи се пере.

# 37
  • B5.5 131hp - PD/AVF София
  • Мнения: 60
Само не казвай че не знаеш и ти как се отваря ципа, ако найстина имаш такава. Grinning  

Нали са с ципове и калъфката и самата възглавница. Което е супер- отваряш без да махаш калъфката и тя се суши по бързо. Самоче машинката е без дръжка за изтегляне - просто бяла ПВЦ малка съединяваща машинка.

Отделно калъфката е с 3Д структура и пореста повърхност от полиестер и синтетика, което улеснява влаго и топло-отдаването.
Та поставянето на допълнителна калъфка праща това по дяволите неминуемо. Mr. Green

Отделно гелът имайки по добри топлопроводни функции ще отвежда телесната топлина по добре без допълнителната калъфка. Абе като охладителен радиатор го играе тоя гел за главата ни.

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 16:38 от kossis

# 38
  • София
  • Мнения: 5 654
 Grinning Цяла дисертация написа за тази възглавница, явно много й се кефиш. Айде да ти е честита!

# 39
  • Мнения: 6
Ползвам анатомичната възглавница на Дормео silver-ion. Хубава е, но не перфектна.

# 40
  • B5.5 131hp - PD/AVF София
  • Мнения: 60
То не е въпроса за дисертацията, а за това как да ползваме правилно даден продукт.

Това че обичам да чета и да се интересувам от физичните принципи и закони е другата страна на нещата, но също ми се налага за да не чупя неща които съм купил и не съм ползвал до този момент да ги изуча.
Купувам много и различни инструменти като хоби- и Лидлски и Профи, а и ремонтирам авто проблеми на моята, на брат ми и на жената на колите. Та трябва да знам това онова за да мога да се оправя с тези неща.

Специално термодинамиката и конвекцията на материалните се учат до 12ти клас..................... Laughing

От незнание с Бащата сме трошили цяла резачка Хускварна от първите 36тици. После я стегнах и сега работи на 6 след като я изучих из основи.
Нестава да се бара ей така.......... Трябва да се чете и да се разсъждава.

----------------

Атти , мерси за пожеланието !!!

В случая с възглавницата, няма какво да се счупи, но просто няма да е функционална при неправилна употреба и няма да може да се пере калъвката при незнание как да се свали.

Чудеса от вазглавницата иначе няма как да очакваме. Просто пулеуретанова накъсана пяна натъпкана в калъфка от топлопроводим гел.

Последна редакция: пт, 29 юли 2016, 12:23 от kossis

# 41
  • София
  • Мнения: 3 836
Аз съм вече заклет фен на латексовите анатомични/ортопедични, абе с двете гърбици дето са. Опитах мемори пяна, гелове не знам какви, обаче пак се връщам на латекса.

+1  Peace
Купих на Екон и се родихме. Много удобни.

# 42
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 824
Аз не съм очарована от Adry Cool на Тед. Не усещам охлаждане. А и не ми е удобна, защото няма анатомични извивки и ми идва твърда.

# 43
  • B5.5 131hp - PD/AVF София
  • Мнения: 60
Аз не съм очарована от Adry Cool на Тед. Не усещам охлаждане. А и не ми е удобна, защото няма анатомични извивки и ми идва твърда.

За охлаждането мисля разясних- това не е климатик с фреон или елемент на Пелтие от два различни метала тип хладилна чанта. Просто термопроводим гел, отвеждащ и разсейващ нашата телесна топлина, по добре отколкото обикновена възглавница с напълно не топлопроводни свойства. В този ред на мисли върши идеална работа.
Действително е малко по твърда от обикновените възглавници, но е много малка разликата. Аз също съм претенциозен към възглавниците, но тази на Дормео не ме дразни.
Даже малкият който е на няма и две години започна да спи върху нея от като я купих, а не в кошарата си. Та се чудя как да го преместя като си лягам. Grinning
До сега не съм спал на такава с анатомични извивки, но мисля че ще ме дразни това. Аз спя на две възглавници. Така че анатомичната ще ми е неудобна.


 Adry Cool специално го рекламират че бил с две твърдости -от двете различни страни.

Джулая, незнам защо не си си купила анатомична след като ти е по удобна и защо не сте пробвали в магазина твърдостта на възглавницата. Аз легнах на матрака в Топ Шоп и тествах- така се пробва. Mr. Green Laughing
Също незнам защо очаквате да включи компресора и възглавницата да стане 5 градуса студена.  Grinning

Аз лично в тия жеги се спасявам с климатици. Дормеото е просто естественият завършек  на нещата. Пускам Климатика в хола и отварям вратите до спалнята. Ако към 2-3 часа не съм заспал и се въртя пускам и този в спалнята и заспивам. Дормеото пак става влажно но много бързо изсъхва и действително топлоотвежда излишната топлина.

Така че две Инверторни Мидеи + Дормео. Mr. Green

---------

Има един голям проблем с топлопреноса който се наблюдава особено в жилищата тип високи-панелни . А именно- топлината която цял ден се е акумулирала в земната повърхност, нощно време след залез Слънце започва естествено да се издига нагоре- топлият въздух е по лек както знаем. Та тази топлина отива нагоре и влиза в нашите жилища отново, вместо очакваната прохлада която искаме да усетим. Отделно панелата се е напекла и излъчва топлина и тя.
Та възглавницата при 27 градуса стайна, няма как да ни охлади много сам по себеси.

Последна редакция: пн, 01 авг 2016, 10:18 от kossis

# 44
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 824
За охлаждането мисля разясних- това не е климатик с фреон или елемент на Пелтие от два различни метала тип хладилна чанта.
Добре, че си ти да обясниш на големите бели птици...защото аз чаках възглавницата да ми пусне и студена бира и бях решила да правя рекламация  Joy Фукните колко разбираш с цел изпъкване над другите са неуместни.
Джулая, незнам защо не си си купила анатомична след като ти е по удобна и защо не сте пробвали в магазина твърдостта на възглавницата. Аз легнах на матрака в Топ Шоп и тествах- така се пробва. Mr. Green Laughing
Дали не съм я тествала и дали полягването за 2 минути се равнява на спане от 8 часа?! Да не сравняваме и критериите, по които избират и пазаруват мъжете и жените  Mr. Green  Не бери грижа за мен, имам си и анатомични възглавници  Wink

Общи условия

Активация на акаунт