По какъв начин се справяте с тревожните разтройства

  • 15 200
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 817
Винаги съм си била такава. След края на една 4 годишна връзка започна и малко по-силно да се проявява, а най-много се засили след раждането на синът ми. Мерене на температура и прочие ми е до болка познато, както и висене пред кабинети. Tired Винаги са ми казвали, ти си само на 20+, живей си живота. Ами живея го, ама...все си мисля за неща, които съм сигурна, че околните на моята възраст не мислят и ми става тъпо за мен си. Сега се вманиачих по теглото си. Отслабнах с 20 кг, но имам още малко от бременността останали. Сега като прочетох темата се сетих за тревожността, страховете... Ами тях ги няма. Минали са. Поне отдавна не са идвали де. Мен ми трябва цел, идея, по която да мисля, да работя, да ми занимава времето. Детето прохожда сега, плюс диетите и спорта. Това ми помага!

# 16
  • Мнения: 1 765
Nefertari, и аз напоследък имам натрапливи мисли. То даже не са  оформени мисли, а по-скоро страх, че може да се появят такива мисли. Наистина ли си си помогнала с психотерапия? Знам, че натрапливостите трудно се поддават на лечение и обикновено се борят с антидепресанти.

# 17
  • Мнения: 2 165
Може ли да споделиш какво представлява психотерапията?
Като начало 50 лв на час  Crazy Много ме беше страх/срам и т.н. в началото. Той започна да ме разпитва защо съм при него. Аз казах с 2 изречения и ревнах. Той ми даде 1 ролка тоалетна хартия и каза, че не е тук, за да ме успокоява, а за да работим по проблема. И така се започна всяка една дума да ми анализира, да ми задава 100 въпроса. В началото се изнервях, но после изкопа проблема. Имах едни натрапливи действия /но не мога така да ги кажа публично/, натрапливи мисли, ПА нямах, но имах силна тревожност.
Той ми даде първият път една задача да свърша. Едвма се справих и след 7 дни се върнах горда при него. Очаквах похвала, ама не получих  Crazy
Не мога да го обясня, този човек изкопа най-дълбоките ми мисли и страхове, извади ги и ги запрати в стената все едно.
Аз бях зле, отидох зле при него. Вече имах болки в тялото, тежест и болка в слабините, гадене, силно треперене и сърцебиене, страх от едни конкретни болести. Не, не е рак, от рака май не ме е страх.
Дива работа бях, но стана лесно, защото никога не съм пила лекарства като АД и т.н. Най-силното беше валидол и валериан, ама той само на котките май действаше  Crazy че ги събира около блока.
Като ви казвам зле, разбирайте че нямах ориентация. Ставах сутрин плачейки и още в леглото все едно плувах и летях едновременно, пулса ми беше над 120, над 140, въздух нямах и плачех, плачех....Излизах за работа още в 06,30, за да не ме гледа синът ми и ММ. Излизах и в студа с кучетата пушех и чаках на спирката рейс, два, три. Те минаваха, аз не се качвах. Плачех, само това правех и мозъка ми блокира. Един ден обаче една приятелка ми го препоръча и аз отидох.
Момичета, проблема ми беше толкова назад във времето, толкова нелогичен според мен, че просто.....не знам.
А докато отида беше едно ходене по доктори 1 година почти. Над 1000 лв за изкледвания, а аз здрава по документи, а реално - парцал. Секс 6 месеца не правихме с ММ, аз нали рева нон-стоп, такива Коледи и празници - абсурд.
Но психото ми не знам какво направи. Говорихме адски много, къде по въпроса, къде - не.
Приех се като човек, като човек, който минава през труден етап в живота си, оставих го зад гърба си и както казва моята АГ /златна е Heart Eyes/ затворих вече страницата.
Сега ако ми се случи писах какво правя, освен това псувам наум разбира се  Grinning Помага ми. До кога? Не зная. Знам само, че искам живота си, обичам го, обичам ММ, сина ни, мама, тати и брат ми  Heart Eyes На всеки ден се радвам и каквото е рекъл Бог, това ще стане.
Да е жив и здрав моя психо и дъблок поклон пред уменията му. Поклон и пред мен  Mr. Green, че не започнах силните психолептици и тем подобни, които ми бяха дали.

Ще може ли на ЛС кординатите на този специалист Simple Smile)

# 18
  • Мнения: 226
Психотерапия,цялостно излизане от проблема и дори еволюционно израстване спрямо социалния живот,с АД не стигнах до никъде!

# 19
  • Мнения: 4 500
Nefertari, и аз напоследък имам натрапливи мисли. То даже не са  оформени мисли, а по-скоро страх, че може да се появят такива мисли. Наистина ли си си помогнала с психотерапия? Знам, че натрапливостите трудно се поддават на лечение и обикновено се борят с антидепресанти.

Ааааа, мен и от АД ме беше страх  Mr. Green  То явно за това не ги почнах, беше ми изписан Коаксил и още едно. Не си права за терапията  Peace

Психотерапия,цялостно излизане от проблема и дори еволюционно израстване спрямо социалния живот,с АД не стигнах до никъде!

Това е много, много вярно!

# 20
  • Мнения: 964
Първо да Благодаря за темата   bouquet !

Nefertarri ,и аз се реда координати на лични на този лекар , ако е от София естествено
и много Благодаря предварително .

Аз не знам имам ли ПА или не , не знам какво ми е , но знам че не съм добре и ме е страх от болести особено от рак . АМАМ МНОГО МЕ Е СТРАХ !!! Ръчне ли ме боцне ли ме някъде почвам ...
Даа , знам за тези които не изпитват хипохондрия е чуждо и даже смешно , но искам да кажа от опит , че е ужасно ... много ужасно ... мислиш , мислиш , мислиш и пак стигаш до извода , че имаш симптоми  и т. н

Страх ме е за децата , страх ме е за себе си , страх ме е за близките ми СТРАХ МЕ Е  някои да не каже , че като мислиш може да предизвикаш !!!

Страх ме е от мислите вярно да не взема да си докарам нещо , защото мислите са по силни от мен и аз не мога да ги контролирам - за съжаление .

За протокола пия мента глог и валериан и от време на време дормиплант , но не виждам някакво особено спокойствие да имам , по скоро като изпия хапчето и се настройвам , че ще ми помогне , докато не ме ръчне някъде по тялото и пак се почва .

Спокойствието е дар !

п.п На анкетата не съм отговорила , защото не съм се справила още , а справя ли се ще отговоря с най голямо удоволствие !

# 21
  • София
  • Мнения: 331
С антидепресанти. Пия ги от години и се чувствам чудесно. Опитах това лято да ги спра и се сринах. От време на време ходя и при пси да си говорим.  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 165
С антидепресанти. Пия ги от години и се чувствам чудесно. Опитах това лято да ги спра и се сринах. От време на време ходя и при пси да си говорим.  Simple Smile
Какво ти е предписал пси? Simple Smile

# 23
  • Мнения: 360
Моля споделете имената на психотерапевтите ...ако искате и на лични...  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 331
С антидепресанти. Пия ги от години и се чувствам чудесно. Опитах това лято да ги спра и се сринах. От време на време ходя и при пси да си говорим.  Simple Smile
Какво ти е предписал пси? Simple Smile

Ланвексин и Флуанксол.
Д-р Терзийски е този, който посещавам.

# 25
  • Мнения: 2 165
С антидепресанти. Пия ги от години и се чувствам чудесно. Опитах това лято да ги спра и се сринах. От време на време ходя и при пси да си говорим.  Simple Smile
Какво ти е предписал пси? Simple Smile

Ланвексин и Флуанксол.
Д-р Терзийски е този, който посещавам.
Доста време го посещавах, бях му като опитно зайче с лекарствата, за две години сигурно над 20 рецепти имам с различни неща, които даже не са за моето състояние и веднага го смених. Да, изслушва, влиза ти в положение, но това мога и от съседките клюкарки да го получа и то без да им заплашам по 50 лв Simple Smile. Лично мнение изказвам Simple Smile Предвид и голямата му репутация с измамите преди години.... )

# 26
  • София
  • Мнения: 331
Аз съм доволна. Това каква репутация има, при положение, че се чувствам добре въобще не ме интересува. С лекарствата които ми изписа нямам никакви оплаквания, дори не го посещавам за психотерапия, аз просто нямам нужда и проблеми, ходя веднъж, два пъти годишно само да видим дали дозата ми е добре. Просто при мен явно се получи и уцелихме правилните медикаменти.

# 27
  • Мнения: 2 165
Аз съм доволна. Това каква репутация има, при положение, че се чувствам добре въобще не ме интересува. С лекарствата които ми изписа нямам никакви оплаквания, дори не го посещавам за психотерапия, аз просто нямам нужда и проблеми, ходя веднъж, два пъти годишно само да видим дали дозата ми е добре. Просто при мен явно се получи и уцелихме правилните медикаменти.
Страхотно е, че всичко е станало от първия път:)

# 28
  • Мнения: 1 383
Бихте ли ми дали координати на добър психиатър от София. Решила съм го вече да почвам АД. Днес много неща и страхове от миналото се върнаха с пълна сила. Не мога спокойно да се насладя на живота.

# 29
  • Мнения: 2 165
Бихте ли ми дали координати на добър психиатър от София. Решила съм го вече да почвам АД. Днес много неща и страхове от миналото се върнаха с пълна сила. Не мога спокойно да се насладя на живота.
Аз обикновено се доверявам все на известните и прочути психиатри и винаги  оставам разочарована.

Общи условия

Активация на акаунт