Перилни препарати и омекотители - 33

  • 65 141
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Русе
  • Мнения: 7 057
А каква е водата, където живееш? Аз съм с твърда вода и когато слагам таблетка, слагам доза за средно твърда вода. Бях чела някъде, че трябва да е дозата 1 ниво под това, което е без таблетка. София е с мека вода, ама Бургас не е.
В момента живея в Ловеч и тук водата е "средна хубост" Wink Сравнявайки я с водата в Русе си е мека. Никъде не мога да намеря информация за точната и твърдост. Нямам варовикови отлагания нито по мивката, нито по плочките в банята и крановете, ел. каната. Това са ми критериите  Simple Smile Тук не винаги слагам таблетка при пране или слагам 1/2. В Русе, обаче, където водата е с твърдост 15dH, което е на границата между средно твърда и много твърда, задължително си слагам таблетка при всяка една пусната пералня.

# 661
  • Мнения: 5 207
Хи-хи-хи. Има прах за пране Изи бебе - днес го видях. Всичката Мара втасала, само се не сресала.
Който има регистрация във фейсбук, да ходи да познава какво се крие в замъглената снимка и може да спечели награда.

# 662
  • София
  • Мнения: 38 475
Само да кажа, че този път Темата за бяло ми се вижда различна - с по-едри зрънца и повече зелени зрънца.

# 663
  • Мнения: 13 540
В Т-маркет има промо пакети Ленор за 85 пранета за 7,99лв.. Не съм купувала скоро такъв омекотител цената добра ли е?

# 664
  • Мнения: 356
Кой беше препоръчваният препарат за пране на вълнени дрехи?
Помня, че четох препоръка в темата, а сега не я намирам... дали не беше препарат от DM ?

# 665
  • Варна
  • Мнения: 250
Относно твърдостта на водата, когато се обадих във варненското ВиК, ме попитаха в кой квартал съм и като им казах защо питам - се позасмяха.В квартал " Владислав Варненчик " водата е 16dH.За вълнени дрехи питам и аз...че ми подариха много скъпи блузи и ми се свиди.Взех си розов Formil от Лидл, но като видях плачевното качество на нормалния, течен Formil...май съжалих.Guess, и прахът ли им е толкова зле, например в сравнение с гръцкия Ariel Color & Style ?

# 666
  • Мнения: 5 207
Какво сравняваш Ариел с Формил?

Относно произхода. Гръцки, немски... няма никакво значение. Гръцкият Ариел се произвежда в Италия. И сега следва новината на века. Laughing Немските прахове се произвеждат в Чехия. Само compact се произвеждат в друга държава, но все още не знам коя е.

# 667
  • Варна
  • Мнения: 250
Guess, много благодарим за всичката тази информация - човек има чувството, че си професионалист от този бранш с поне 20 години стаж в него...Явно в Чехия ги правят с някакви модерни машини по специална поръчка ( подобен е случаят със Skoda ).Искам да те попитам за омекотител за Ариел ? Кой е по-добър, без значение разликата в цената ? Бих ползвал и на друга марка, защото мразя Ленор, но не зная дали ще си пасне добре с праха...

http://www.penny.bg/akcia/kw_39_DO_detergents/%D0%A1%D0%B2%D0%B5 … 2015.int.13.p1.nl

http://olx.bg/ad/lenor-super-konzentrat-avstriya-ID4zK3E.html#e6b07bb98c

# 668
  • Мнения: 68 629
Кой беше препоръчваният препарат за пране на вълнени дрехи?
Помня, че четох препоръка в темата, а сега не я намирам... дали не беше препарат от DM ?

Да, ДМ имат прах за деликатни и вълнени тъкани Peace
Аз го имам и пера с него.
( Гес го препоръча...)

# 669
  • София
  • Мнения: 38 475
Е какво му е на течния Формил?
Аз имам за цветно о е ок. Но за вълнени съм си взела италиански Даш.

# 670
  • Мнения: 5 207
Искам да те попитам за омекотител за Ариел ? Кой е по-добър, без значение разликата в цената ? Бих ползвал и на друга марка, защото мразя Ленор, но не зная дали ще си пасне добре с праха...
Омекотителите Ленор се произвеждат на две места: във Франция и в Чехия. На българския пазар са намира официален внос и от двете места. Абсолютно еднакви са, няма никаква разлика. Купувай по-евтиния, защото няма смисъл да даваш повече пари за продукти паралелен внос, които са абсолютно същите като нашите тук. Ако става въпрос за конкретен аромат, който го няма тук, е друго нещо.
Пример:
Чешки Ленор
Скрит текст:
и италиански Ленор, произведен във Франция
Скрит текст:
Абсолютно еднакви и като миризма, и като трайност. Единствената разлика е, че чешкият е малко по-светлосин.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 641
Момичета, а от омекотителите, кой цапа по-малко пералнята като марка?

# 672
  • Варна
  • Мнения: 250
Какво му е на течния Формил ли ? Аз пробвах лилавия...нулев аромат за прането, освен на застояла пералня.В това отношение дори Неомат се справя по-добре, и като аромат, и като пране.След тоя Формил изпрах с всички течни препарати, които имат, и всичките бяха далеч по-добри във всяко отношение.
  Какъв е прахът на ДМ за вълна ? Не можах да намеря снимки в Интернет.Много се радвам, че Guess ми отвори очите за течните препарати.Остана да направят и прах за черно пране, и напълно спирам да купувам течни препарати. #2gunfire

# 673
  • Мнения: 5 207
Момичета, а от омекотителите, кой цапа по-малко пералнята като марка?
В какъв смисъл?
Ако имаш предвид да не остава по чекмеджето, не мога да ти помогна, защото при мен никой не остава.
Ако имаш предвид да не оставя филм по вътрешните части - няма такъв.

# 674
  • Мнения: 5 207
 Какъв е прахът на ДМ за вълна ? Не можах да намеря снимки в Интернет.Много се радвам, че Guess ми отвори очите за течните препарати.Остана да направят и прах за черно пране, и напълно спирам да купувам течни препарати. #2gunfire
Не е за вълна, а за деликатни тъкани, но пише, че е подходящ и за вълна.
Скрит текст:

Много се радвам, че Guess ми отвори очите за течните препарати.
Това пък кога се случи?

Общи условия

Активация на акаунт