Бебешката количка - цяла наука за второ висше №31

  • 71 867
  • 732
  •   2
Отговори
# 75
  • Бургас /Център-жк.Изгрев/
  • Мнения: 49
Да споделя своя опит с количките, може на някого да се окаже полезен.
Едната количка ни беше Maxi cosi, много стабилна и подходяща за нашите разбити тротоари, но само за бебешкия перио. С порастване на детето количката все по- трудно маневрираше, и,искваше много усилия да се бута, камо ли да я мъкна по стълбища с детето в нея.
Решението дойде от следващия ни избор Mutsy Transporter уникално добра по всички параметри, управлява се с една ръка, въпреки че като килограми уж не е много по- лека от Макси Кози. Може би огромната разлика се дължи на размера на колелата: колкото по- малки, толкова повече усилия се изискват да се бура количката.
По повод на Макларън за малки бебета, аз никога не бих причинила такова нещо на детето си!

# 76
  • Мнения: 984
И аз се записвам да ви следя.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 9 730
Може би огромната разлика се дължи на размера на колелата: колкото по- малки, толкова повече усилия се изискват да се бура количката.

След две бебета и аз подкрепям това мнение, затова с третото първото ми изискване е по-големи гуми  Peace

# 78
  • Мнения: 38
Ив, аз ползвах Мамас енд Папас Сола със сина ми и съм много доволна, просто нямам забележки. Удобство, маневреност, красота, материи, аксесоари - така и не видях друга да ми харесва повече  Simple Smile Препоръчвам я, няма да имаш оплаквания. Летния й кош е страхотен, мекичък и с пълно легнало, аз сложих младежа на 4 месеца в него, защото не го свърташе в коша за новородено. Една от малкото колички е, които с пълно легнало обърнато към майката не й се измества центъра на тежестта - например при Муума не е тчно така. Моята е цвят деним.

# 79
  • Мнения: 38
А да попитам - препоръчайте ми лятна количка с пълно легнало, която да не се обръща като се сложи по-тежка чанта? Аз имах Пег Перего Плико Мини и бях доста доволна, голям багажник, пълно негнало, не се обръща като сложиш чанта заради самата й конструкция, само дето не е много стабилна, в смисъл не става за малки бебета. Нуна Пеп Лукс дали се обръща и дали е достатъчно лека, че да се купи за лятна? Ползвала съм Макларън Куест - стабилна, но няма пълно легнало и много лесно се обръща.

# 80
  • русе
  • Мнения: 15
Здравейте, както бях писала-поръчахме по интернет MAMAS&PAPAS ARMADILO FLIP XT.
Пристигна, малко съм смутена Confused -очаквах като че ли друго качество-за един кош /без чанта, без предпазител отпред и без покривало за краката/-близо 900 лв.
Моля, който е ползвал или ползва тази марка да сподели-като хвана дръжката и я бутна нагоре-надолу има един луфт, едно движение се получава-като паянтово малко-дали е с някаква цел така? Не знам добре ли обясних.. newsm78
И също-какво постилате под бебето-очакваме го тия дни, ще е топло за чувалче, как да му направя по-мекичко, да не се усещат коланите /не е удачно да го връзвам, нали?/. Благодаря предварително!

# 81
  • Мнения: 38
Не знам дали не трябва да го вързваш - аз до 4 месеца съм ползваша кош за новородено и не мога да кажа. Не е ли опасно без колани? Количката все пак си е доста плитка и ако няма борд отпред да не падне бебето?
Иначе има много хубави мекички подложки, аз бях взела от Сладури - имат сайт, ако искаш разгледай, универсални са. Отделно Мамас енд Папас имат подложки, но не знам какви са цените. А количката ти защо няма борд (поне така разбрах)?
За луфта не съм сигурна - аз съм ползвала Сола и не съм усетила такова нещо - да не би да трябва да се нагласи нещо? Отиди в някой магазин, където я има и разпитай - например моя кош за новородено трябваше да се намести по специфичен начин - вътре има една скоба, която се изпъва.
Иначе не се настройвай, хубава ти е количката, за тези пари според мен е един от най-добрите избори, ще останеш доволна и със здраве да си я ползвате, много сън и разходки в нея Simple Smile

# 82
  • русе
  • Мнения: 15
demii ,благодаря за отговора-да малко се навивам наистина Thinking
Пратих до сайта им запитване относно луфта и клипче им сложих, защото не може много да се обясни-очаквам отговор. Проблемът е, че тук в Русе, няма къде да ги видя на живо-това бяха и опасенията ми като поръчвах по интернет.  Да, няма борд, и за това питах сега, тъй като и в сайта не видях да предлагат.А ти да не би да продаваш зимния си кош?  1stroller

# 83
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Ползваме тази на "Жане":
Скрит текст:
Абсолютен боклук, първо се счупи механизма за сгъване, ММ го оправи някакси, сега пак е счупен от едната страна въобще не "щтраква". След това едното предно колело се счупи, не можеше да се върти, застопорено беше, ММ го оправи с един пирон, сега и второто сдаде багажа hahaha Joy hahaha Joy Ако искате хубава количка, "Стоке"-ако се реша един ден за второ хлапе това ще е Peace

# 84
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 343
Искам да се продължава да се въздиша и прехласва по Jane Muum,Epic,Rider и т.н Mr. Green

Genni,, не се учудвам,в Пловдив постоянно срещам оглозгани и избелели на магаре Жанета,ти пък казваш ,че и от механизми тракат,а цените са им едни.. ooooh! #Crazy

# 85
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 343
Цитат
По повод на Макларън за малки бебета, аз никога не бих причинила такова нещо на детето си!

Ще си го причиня и още как Peace

Моята Макларън е XLR,точно такъв модел 

Комплекта струва над 800лв и е група 0+,т.е става за новородено,портбебето,както и оригиналното чувалче+възглавничката са страхотни,количката е изключително здрава и отговаря на всички критерии за маневреност,лекота и удобство за майката и бебето Peace
За мен Макларъните са номер 1 и не бих си сменила количката,живот и здраве ще си изгледам и второто бебе с нея-не е мръднала,скръцнала или нещо друго  Peace

# 86
  • Варна
  • Мнения: 2 036
С портбебето ли в такава цената? Днес имах път към Хиполенд, XLR е с три пръста по-широка. Определено не мисля, че ще стане портбебето на моята.

По повод на Макларън за малки бебета, аз никога не бих причинила такова нещо на детето си!

Какво имаш впредвид, защото аз возих малкият си син от 4 месечен в нея и се чувстваше много добре.

Може би огромната разлика се дължи на размера на колелата: колкото по- малки, толкова повече усилия се изискват да се бура количката.

След две бебета и аз подкрепям това мнение, затова с третото първото ми изискване е по-големи гуми  Peace
И аз съм в такава чуденка, дали ако ми се наложи да купувам още една количка, да не е модел с големи гуми. Но така няма вариант да е лека, а за мен това е най-важно.

ddmii, и Техното се обръща лесно.  

Последна редакция: пт, 04 сеп 2015, 23:52 от Pepsilight

# 87
  • Мнения: 422
Зависи от финансовите възможности и от това колко може да заделиш за бебешка количка. Със заплата 500лв. едва ли може да си позволиш Макларън. Важното е количката да е функционална и комфортна.

# 88
  • Мнения: 38
ТеО, живот и здраве, декември ще си го ползвам пак Simple Smile Сега е топло времето, можеш да минеш и без кош, помисли само как да ползваш коланите и ако има борд си поръчай.

Макларън и аз не бих взела за новородено, стабилна е наистина, ама аз все си мисля, че бебето трябва да е обърнато към майката и да е в някак по-висока количка, знам ли. Макларън бих взела за след 5-6 месец, харесвам ги, но такива са ми убежденията Simple Smile

# 89
  • Мнения: 766
Ще се радвам да споделите отзиви,ако някой е ползвал тази количка и дали мога да я видя някъде на живо

Общи условия

Активация на акаунт