Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 39

  • 56 061
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз не разбрах логиката защо се пренебрегва тухлата, тогава се занимавах с детето, но някак абсурдно ми се видя...
По-бързо и по-малко мокри процеси.

# 46
  • Мнения: 1 685
Не, не беше това аргумента.
Много  ми допадат такива островчета.

# 47
# 48
  • София
  • Мнения: 16 211
Карамелена, извинявай за въпроса, обаче това цялото таванско помещение ли ще отоплявате зимата? !0 см каменна вата под керемидите предвидихте ли? А през лятото климатик ще има ли?


За банята: не виждам никакъв проблем да е от водоустойчив гипсокартон, нашите 5 в къщата са всичките такива, не сме имали грам проблем.

# 49
  • Мнения: 1 685
Да, има вата и всички видове изолация. Ще се отоплява и охлажда както и цялата къща - с подова система.
За гипсокартона за първи път чувам, че изграждат с него бани. Трябваше ми мнение на потребител.

# 50
  • Мнения: 438
баня и гипсокартон не е нещо ново . правят го точно поради посочените от Doris причини + мързела на де що има майстори Simple Smile слагат два слоя влагоустойчив , фугират , грундират и директно лепят плочките . Абсурдно е аргумента им да е друг - просто бързат да ходят на друг обект и гледат набързо да ви направят всичко .
+1 за аквапанелите - все пак за това са направени - с много по-висока устойчивост на цикъл замръзване-размразяване са и са по-устойчиви на плесен и гъби от влагоустойчивият гипсокартон . ако ви кажат че им е по-висока цената им се изсмейте - цената на стена с еднопластов аквапанел е идентична на тази с двуслоен влагоустойчив гипсокартон (т.е. или искат да си пробутат наличния влагоустойчив гипсокартон , или на едното имат отстъпка а на другото не и искат да ви цакат с цените на материалите )

# 51
  • Мнения: 644
...
От мен - картини на един американец /скоро се "запознах" виртуално с него/. Много позитивен човек, който обожава България.
Скрит текст:


...

Не го разбрах, този американец.  Sick

# 52
  • Мнения: 2 140
Дафинов лист, благодаря! Май представи новата Ерна, ще разуча нещата!  Wink

Карамелена с уговорката, че не разбирам от чертежи и че няма точни размери:

Скрит текст:



Синът ти има ли думата? Той как си представя нещата/какво иска?

# 53
  • Мнения: 1 685
 Laughing ох, Съпружка... има думата, но въобще не се вълнува. Повтаря само, че иска много метал. А аз точно бях прочела терзанията на Ема с нейния инокс  Laughing Да ти кажа и ние така си представяме разпределението - спалнята там, дневната част и кухнята. Благодаря ти за отделеното време!
Арчо, благодаря и на теб за разясненията!
Между другото, намерих онзи диван Жан Пол Готие в един български сайт, но композиран  с тези десени никога не би възбудил любопитството ми. Трябвало е да го снимат в сиво например.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2015, 17:01 от карамелена

# 54
  • Мнения: 2 418
blue_water, какво не разбра?

# 55
  • софия
  • Мнения: 9 590
Гаргамела, не ни подценявай  Laughing
Що сукуленти уморих... А от Барба още съм ги харесала навремето.

За мързела на майсторите и гипскартона се убедих съвсем наскоро. Приятелка прави ремонт в ЕПК, всичко с картон облицоваха, никой не може да ме убеди, че е по-добре от качествена гипсова шпакловка.

# 56
  • Мнения: 13 800
Аз не бих разделяла помещението със стени, гардероби и каквито и да било високи шкафове. Нека си е едно цяло! Младо момче е, какво като ще се вижда леглото му в единия край. Дори и неоправено Mr. Green Нека има простор да се събира с приятели и търкалят на воля. Малко на вас ще ви е трудничко, че ще ви тропат над главите, но щом сте решили да му предоставите тавана, ще търпите.
Карамелена, това окончателното ви решение ли е - той да е на тавана? Не е ли по-удачен вариант младежът да е долу в приземния етаж. Особено ако има отделен вход за там. Все пак, младо момче е, до година-две ще има нужда от повече privacy.

За мързела на майсторите и гипскартона се убедих съвсем наскоро.
Особено като заслагат гипсокартон в и без това малките ни бани!

# 57
  • Мнения: 221
krasito_d, помисли какво от кухнята да изнесеш и какво да оставиш в бокса - например в бокса може да имаш шкафове, в които да държиш неща, които не ползваш всекидневно, плата, гювечи, тенджери, буркани, сокове, даже можеш да си сложих голям хладилник с фризер, пералня, сушилня /освен ако не си ги предвидила за другаде/. В дневната да организираш - печка с котлони, мивка, миялна /ако ще има/ и може би малък вграден хладилник, за да не влизаш за всичко в бокса, в който да държиш плодове, зеленчуци и колбаси. За това ти трябва стена 240 см. , но тези идеи са спрямо това как аз си организирам нещата - може би ти имаш друга организация, готвиш повече, други навици.   


Няма как да се изкарат там най вече мивка и съдомиялна, а и нямам стена а прозорци там..варианта за изкарване е кухнята да отиде в другия край на стаята, а малкия бокс да стане килер. Но и там...незнам как ще стане..може би трябва да се прегради със стена  newsm78 че иначе немога да си представя как и къде ще се наслагат шкафове..

# 58
  • Мнения: 677
От доста време се чудя в колко часа ставаш, че в 7 показваш вече такива красоти?  Laughing
Съпружка, всяка сутрин ставам към 6 - 6.30, но често се случва да се будя в 4 или 5. Не е от възрастта Laughing, винаги съм обичала да ставам рано, защото сутрин съм най-работоспособна. А и обичам баааавно да си пия кафето. Но пък си поспивам често следобед Simple Smile

Карамелена, освен за банята, и аз като Птица не бих преграждала нищо друго. Искай си истински стени за банята Peace
Казваш метални греди....остави ги видими, тухли ако има също. На тази възраст, а и по-големи, момчетата искат един матрак на земята, няколко големи възглавници наоколо, голяма плазма, джойстици, яки колони...и в никакъв случай светли цветове Simple Smile
Цветовете си ги представям сиво, кафяво, тъмно синьо...нещо като това.
 

# 59
  • Варна
  • Мнения: 4 057
[...
Съпружка, всяка сутрин ставам към 6 - 6.30, но често се случва да се будя в 4 или 5. Не е от възрастта Laughing, винаги съм обичала да ставам рано, защото сутрин съм най-работоспособна. А и обичам баааавно да си пия кафето. Но пък си поспивам често следобед Simple Smile
...
 
И аз така, ставам рано за да си отделя достатъчно време за кафе Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт