Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 31

  • 51 769
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 219
Взимай и пий калций, това ти е спасението, ако се притесняваш питай лекаря си.

И аз си мислех,че може да се приема на хапчета ама съм се бъркала тъй като било вредно за калцирането на плода и за фондонелата...  #2gunfire и днес се тъпча с кисело мляко,прясно аз и досега това правех но няма ефект явно госпожицата вътре е доста лакома  Grinning

# 721
  • Мнения: 4 292
От къде го знаеш това? Няма такова нещо и с двете си бременности пия, точно, заради влошаване на зъбите.  Бебетата взимат много от калция в организма ти и яко не добавиш рискуваш зъби, кости, нокти и т.н. Разтворим калций взимам.

# 722
  • София
  • Мнения: 219
Ами доста майки в друг форум ме укорясаха че искам да взимам калции защото вече не се издържа пък камоли за пълноценно хранене без болка.. Казаха че го знаели от гинеколога си.. Какви калции взимаш ти ?

# 723
  • Мнения: 4 292
Моля те не слушай глупости, влез в първата аптека и поискай, ще те насочат.

# 724
  • София
  • Мнения: 219
Моля те не слушай глупости, влез в първата аптека и поискай, ще те насочат.

Благодаря ти утре това и ще направя Simple Smile  Hug

# 725
  • Мнения: 4 292
На Суправит тези:
http://apteka.framar.bg/18003252/суправит-ca-vitamin-c-ефф-табл-20

# 726
  • Мнения: 2 532
ilceto , хубаво питаш по форумите, но защо не се консултираш с АГ и зъболекар по този въпрос newsm78

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 449
Момичета, вие сте ми съветниците. Имам чувството, че всички кофти симптоми на бременността на мен се изсипаха на главата. Днес се събудих с едни ситни петънца около очите и над веждите, като пъпчици, но не точно, по-скоро червеникави петънца. Това нормално ли е за ранна бременност или да тичам на дерматолог  newsm78

# 728
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Под очите не знам, но още от най-ранна бременност до около 3-4м. ми излизаха ужасни пъпки по лицето и едновременно с това отключих а.дерматит. Направо съм се побъркала, но няма какво да направя освен баналните козметики.
Разбира се посетих дерматолог и преглед е желателен, но кожния дискомфорт е често срещан по време на бременност.  Tired

# 729
  • Мнения: 4 292
И двата пъти в първите месеци се опъпчих сякаш имам някаква алергия. Много неприятно, първия път ходих на дерматолог, изписа ми някакви неща, мазах се. Сега не ходих изобщо в края на четвъртия към петия се изчистих от самосебе си.

# 730
  • Мнения: 525
Здравейте,искам да попитам нещо свързано с детските. Знам че сега трябва да подам документи,но въпроса ми е относно бащата- не се водим на един адрес но мисля да попълня и неговите доходи,все пак реално живеем заедно. Та въпроса ми е след като той си смени работата,бележката която му извадиха е за последните 3 месеца с доходите. От старата фирма могат ли да му извадят бележка,след като не работи вече там,за останалия период?

# 731
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Да.

# 732
  • Мнения: 1 298
Аз пък предната бременност още в началото получих лишей, мисля че многоцветен, едни кафяви петна са н нежните части под мищниците, между гърдите и на врата, сега малко след теста пак съм така  Shocked.
 За детските се взема бележка и от предишния работодател.

# 733
  • Мнения: 90
Момичета, днес сутринта пуснах прогестерон, бихте ли ми помогнали с тълкуване на резултата. Би трябвало от утре да ми започва 6 г.с.

Progesterone ( Прогестерон )   99.84   nmol/l   М: 0.7-4.3; Ж: фол. 0.6-4.7, овул. 2.4-9.4, лут. 5.3-86, мен. до 2.5

# 734
  • Мнения: 1 775
Progesterone levels during pregnancy:
1 trimester – 28.5-150 nmol/ml
2 trimester – 54-468 nmol/ml
3 trimester – 175-636 nmol/ml

От тук.

Общи условия

Активация на акаунт