Да се научим да работим с Excel - тема 3

  • 82 167
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 298
 Здравейте, момичета. Ще ми се наложи да се науча да работя на Ексел 2013 от офис пакет Windows 7и ми е притеснено.
Първо има ли голяма разлика то Ексел 2007, който имам инсталиран или ще е добре да изтегля конкретния.  И от къде да го изтегля безплатно?
Виждам, че въпросът ми е повече от смешен, но трябва да тръгна от някъде.
Благодаря.

Ако не греша, големите разлики бяха от 2003 към 2007, а после не толкова съществени. Имаше едни файлове на сайта на Майкрософт, които показваха какви са разликите. Не намирам обаче за 2007 към 2010, а само от 2003 към 2007.

Reference: Locations of Excel 2003 commands in Excel 2007

Не е хич страшно!  Wink



# 61
  • Мнения: 18 993
Здравейте!
Трябва ми малко подсказка или помощ.
Днес работейки отмета на екселската таблица, нещо съм направила. Да го опиша проблема така.
Няколко шийта се обобщават в един шийт. Ако направя някаква актуализация на цифрите в няколкото шийта, то новата информация не се пренася на общия шийт. За да стане това, трябва да маркирам всяка една клетка поотделно и да натисна ентера. Тоест маркирам клетка, бия ентера и чак тогава цифрата става актуална и представлява сбора от цифрите, идващи от няколкото шийта. Съшото се отнася и за отделните " разхвърляни" шийта.
Аз идея нямам какво съм направила.
Може ли помощ?!
Пробвай от Data (при мен е между Formulas и Review) като натиснеш Consolidate, трябва да видиш Create links to source datа и да го отметнеш. Ако искаш си направи копие на таблицата и там пробвай.

# 62
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Никаква промяна.  newsm78

# 63
  • Мнения: 18 993

Как точно си ги обобщила шийтовете? Ако е с консолидейт, трябва да отметнеш Create link to source data, докато консолидираш, поне така мисля. Може би просто си забравила да отметнеш, а не е да си направила нещо. Не съм сигурна, че може да промениш в сборния шийт и да актуализира първичните шийтове. От първичните да актуализира в сборния със сигурност може. Ако е по някакъв друг начин, напиши какви действия си извършвала последователно.

Пробвай, за всеки случай, аз винаги пробвам, ако ми се стори, че трябва да правя ръчно на отделна клетка промени, да натисна цяла колона (натискам направо буквите A, B, C, D...) или цял ред (натискам избраното число 1, 2, 3, 4), за да извършва функцията върху цяла колона или ред, ако е възможно.

# 64
  • Мнения: 2 298
А дали не е  от настройки за ръчно калкулиране?  newsm78
в 2013 > File > Options > Formulas > Workbook Calculation - трябва да е Automatic.

# 65
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
А дали не е  от настройки за ръчно калкулиране?  newsm78
в 2013 > File > Options > Formulas > Workbook Calculation - трябва да е Automatic.

 Crazy Незнаеш колко съм ти благодарна. Това е била причината. Как съм го направила на ръчно, нямам представа. Отдъхнах си!
Благодаря!  smile3525

# 66
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Скрит текст:

Как точно си ги обобщила шийтовете? Ако е с консолидейт, трябва да отметнеш Create link to source data, докато консолидираш, поне така мисля. Може би просто си забравила да отметнеш, а не е да си направила нещо. Не съм сигурна, че може да промениш в сборния шийт и да актуализира първичните шийтове. От първичните да актуализира в сборния със сигурност може. Ако е по някакъв друг начин, напиши какви действия си извършвала последователно.

Пробвай, за всеки случай, аз винаги пробвам, ако ми се стори, че трябва да правя ръчно на отделна клетка промени, да натисна цяла колона (натискам направо буквите A, B, C, D...) или цял ред (натискам избраното число 1, 2, 3, 4), за да извършва функцията върху цяла колона или ред, ако е възможно.

И на Вас благодаря за  предположенията и отделеното време.  smile3525

# 67
  • Мнения: 2 298
А дали не е  от настройки за ръчно калкулиране?  newsm78
в 2013 > File > Options > Formulas > Workbook Calculation - трябва да е Automatic.

 Crazy Незнаеш колко съм ти благодарна. Това е била причината. Как съм го направила на ръчно, нямам представа. Отдъхнах си!
Благодаря!  smile3525

Понякога, макар и рядко, само си се сменя според мен Simple Smile.

# 68
  • Мнения: 2 495
Здравейте, имам нужда от помощ за една проста табличка в Ексел.Работя със строителни материали и искам да си направя таблица в която ще упоменавам на колко квадратни метра се равнява 1 плоскост.Например 1 бр.=5,03 кв.м., 2=10,06 и т.н до 24 бр..Същевременно искам в самата колона да изглежда така:
1-5,03
2-10,06
и т.н.
Някакви идеи? newsm78

# 69
  • ES
  • Мнения: 2 172
Ако броя плоскости е в колон А, а площта в колона В, в колона В можеш да зададеш следната формула на първия ред и да я копираш до края (24 бр.) --> =A1*5,03
Нали е това, което питаше?

# 70
  • Мнения: 2 495
Да,това е лесно и го знам Sunglasses,но на мен идеята ми беше в колона А да пише бройката-квадратите.....иначе ме чака голямо смятане с елката newsm78....сега се сетих,дали не може после да скрия колоните....

# 71
  • Мнения: 18 993
Да,това е лесно и го знам Sunglasses,но на мен идеята ми беше в колона А да пише бройката-квадратите.....иначе ме чака голямо смятане с елката newsm78....сега се сетих,дали не може после да скрия колоните....

Защо да те чака смятане с елката? Нали екселът ще ти го сметне?

# 72
  • ES
  • Мнения: 2 172
Какво точно смяташ на елката? Ако в колона А ще са бройките и кв., в другите колони какво ще има?

# 73
  • Мнения: 2 495
Ще има още няколко колони с други плоскости-които са с други размери.Затова казвам че стават много колони и не ми вършат работа.Напр.така трябва да изглежда:
Плоскост А. Плоскост Б
1-5.06.  1-4.561
2-10.06. 2-9.122
Дано сега обясних добре.
При работа ще видя от подсказката,че като трябва да изпиша 5 плоскости трябва да въведа 27.78 кв.м.(например)

# 74
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Ще има още няколко колони с други плоскости-които са с други размери.Затова казвам че стават много колони и не ми вършат работа.Напр.така трябва да изглежда:
Плоскост А. Плоскост Б
1-5.06.  1-4.561
2-10.06. 2-9.122
Дано сега обясних добре.
При работа ще видя от подсказката,че като трябва да изпиша 5 плоскости трябва да въведа 27.78 кв.м.
Доколкото разбирам, искаш при въвеждане на 1, в същата клетка да се изписва 1-5,06. Това не може да стане без макрос.

Може би тази таблица с размерите ти трябва само за печат/справка? Ако е така, по-лесно, а и по разбираемо е да се добави една колона най-вляво с номерата от 1 до 24 (Нека в А2 да е 1). В колоната "Плоскост А" въвеждаш следната формула: =А2 & " - " & text (A2*5.06;"0.000 кв.м") и т.н. Ако искаш колона А може да я скриеш. Може и вместо 5,06 да използваш адрес.

Общи условия

Активация на акаунт