Да се научим да работим с Excel - тема 3

  • 82 238
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19 089
Ще има още няколко колони с други плоскости-които са с други размери.Затова казвам че стават много колони и не ми вършат работа.Напр.така трябва да изглежда:
Плоскост А. Плоскост Б
1-5.06.  1-4.561
2-10.06. 2-9.122
Дано сега обясних добре.
При работа ще видя от подсказката,че като трябва да изпиша 5 плоскости трябва да въведа 27.78 кв.м.(например)

Ако броят на плоскостите не се променя, а само размерите им, пишеш, да речем в А10 "площ на плоскост А=", в съседната клетка В10 пишеш примерно 5,06. След това в колона С, да речем, я имаш озаглавена "Брой плоскости", в колона D имаш "брой плоскости*площ А". И така няколко колони, озаглавани "брой плоскости по площ А, В, С... В тези колони пишеш в колона D на D1 формула: =С1*$А$10, копираш формулата надолу по колона Д и става в клетка Д2 "=С2*$А$10, в Д3 "=С3*$А$10
може в клетка А11 да напишеш "площ на плоскост В", в клетка В11 "=4,561, като използваш клетката като абсолютна стойност и я пишеш $В$11.

Не съм сигурна точно какво искаш да направиш и какво е дадено.  newsm78

Ясмина май по-добър начин е дала.

# 76
  • Мнения: 1 525
Една задача от мен, с която не мога да се справя  Embarassed
Имам дата Х.
Искам, когато ми остават два дена до нея да се оцветява в зелено например.
И когато съвпадне с днешна дата, да е червено.
Не мога да се справя Sad

# 77
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Една задача от мен, с която не мога да се справя  Embarassed
Имам дата Х.
Искам, когато ми остават два дена до нея да се оцветява в зелено например.
И когато съвпадне с днешна дата, да е червено.
Не мога да се справя Sad

С Conditional Formatiing правиш две правила от тип: Format cells that contain:
1. Cell value equal to =TODAY()+2
2. Cell value equal to = TODAY()

# 78
  • Мнения: 54 515
Как да сумирам оцветени клетки?

# 79
  • Мнения: 1 525
Ясмина,  bouquet

# 80
  • Мнения: 301
Как да сумирам оцветени клетки?

Ти ли ги оцветяваш или е чрез conditional formatting?

# 81
  • Мнения: 54 515
Аз ги оцветявам.

# 82
  • Мнения: 301
Ако не искаш да използваш макрос има два начина, за които аз се сещам:
1. Сложи филтър на таблицата, филтрираш според цвят и сумираш.
2. Вмъкни нова колона и напиши в нея цвета на съседната клетка. След това използвай sumif
Пример:
     А           B
1234   Зелен
2345   Червен
3456   Зелен

=sumif(B1:B3, 'Зелен', А1:А3) - за да сумираш клетките оцветени в зелено. Може да използваш абсолютни адреси. Ако таблицата съдържа много клетки - използвай филтър, за да филтрираш определен цвят и копи/пейст името на цвета, за да не си играеш да ги именуваш ред по ред  Peace

# 83
  • Мнения: 54 515
Благодаря, Славейче! bouquet
Първото и аз го правя, но исках по-бързо да става, без макрос.

# 84
  • Мнения: 3 939
Бихте ли препоръчали фирма в Пловдив за курсове Excel? Не за хептен начинаещи. Нещо средно.

# 85
  • Мнения: 1 292
Бихте ли препоръчали фирма в Пловдив за курсове Excel? Не за хептен начинаещи. Нещо средно.
Какво точно би искал/а да правиш с Excel? Може да се окаже, че с малко разбиране в английския и повече търсене в мрежата ще постигнеш повече от колкото с курс. Момента с курсовете е че, ако търсиш систематизирано познание в една посока са най-доброто. Ако търсиш да подобриш нивото си като цяло по-добре нещо друго - справочник, книга дори помощ от форума.

# 86
  • Мнения: 3 939
Ами точно по-систематизирано искам да е. МНого по-бавно и мъчително ми е когато се уча сама. Преди време така няколко дена борих vlookup с клипчета от You Tube. Но бързо забравям като не го практикувам. Сякаш някой ми го изтрива от главата и не мога да си спомня заплетените пътеки, по които съм стъгнала до разковничето. Смятам, че с малко помощ ще ми е по-добре.

# 87
  • Мнения: 1 292
Скрит текст:
Ами точно по-систематизирано искам да е. МНого по-бавно и мъчително ми е когато се уча сама. Преди време така няколко дена борих vlookup с клипчета от You Tube. Но бързо забравям като не го практикувам. Сякаш някой ми го изтрива от главата и не мога да си спомня заплетените пътеки, по които съм стъгнала до разковничето. Смятам, че с малко помощ ще ми е по-добре.
Много ми е трудно да ти препоръчам фирма, няма значение дали е в Пловдив или не... повечето фирми, които провеждат курсове не са много на ниво.

Може би качествен справочник ще помогне до някаква степен? Не мога да кажа със сигурност... Успех с фирмите, ако не се получи можеш винаги да питаш тук Simple Smile

# 88
  • Мнения: 11
Бихте ли препоръчали фирма в Пловдив за курсове Excel? Не за хептен начинаещи. Нещо средно.

Аз препоръчвам книгата на Майкъл Александър за ексел, много добре е структурирано, казва се: "Michael Alexander - 101 ready to use excel formulas". Има я в интернет. Аз лично я ползвам и върши много работа. Ако не я намираш, ми пиши на лично да ти дам линк.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 332
Аз бих я искала, че не мога да свалям в работата, но имам и въпрос.

Има ли формула обединяваща "sumif" и "vlookup"
Тоест да ми нанесе в една клетка други три .
нещо от сорта на :
1   a
2   b
2   c
3   d
1   f
да стане
1   a, f
2   b,c
3   d

Общи условия

Активация на акаунт