Работа на пасажерски кораби

  • 140 683
  • 734
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 7
Здравейте, има ли вече някой с договор от интервютата за камериери на речните кораби на Космос ейджънси...или чакането ще продължи неизвестно колко време

# 601
  • Мнения: 184
Здравейте, аз също имам опит на речните кораби макар и не много голям. Надявам се да съм полезна.

Започнах във Вайкинг като камериерка, но изкарах само месец и половина, тъй като лично за мен беше много тежко. Иначе много добри пари..бях във Франция на заплата 1300EUR нето/месец +220-240EUR кутия на седмица+горе-долу 250EUR личен бакшиш на седмица. Това е информация от 2018г. Сега чувам, че на Вайкинг са премахнали типбокса. Договорът ми беше френски, с френски осигуровки съответно.

Интервю имах първо с агенцията през която кандидатствах, а после ме пратиха във Варна на интервю с представители на Вайкинг. Да уточня, че се качих без какъвто и да било опит, агентите ме подготвиха и всичко нагласиха Wink но специално за Викингите английският е задължителен. Казвам го защото следващата компания, в която отидох е немска, но качва хора и без никакъв език. Имах такива колежки, само български или унгарски говореха.

Както са написали и други, бакшишът варира от кораб до кораб (независимо че са на една и съща компания), а аз от личен опит мога да ви кажа, че дори и заплатата може да не е еднаква. След Вайкинг, като се качих бях по Дунава на заплата 900EUR. Същата компания плаща 1200EUR ако си на Рейн за същата позиция (камериер/ка).
Здравейте!
Може ли да споделите коя е фирмата която взема без език!

# 602
  • Мнения: 7
Здравейте!
Може ли да споделите коя е фирмата която взема без език!
[/quote]
Ароза е едната, а по-назад някой беше споменал, че също е имал колеги без език, но не помня дали беше спомената фирмата.

# 603
  • Мнения: 7
Здравейте, моля някой да сподели опита си на камериер на Юниърлд и Сценик.  Наистина ли е много тежка работата, при условие, че се помага и на сервитьори и готвачи. Заслужава ли си да се работи за тях?

# 604
  • Мнения: X
Здравейте!
Може ли да споделите коя е фирмата която взема без език!
Ароза е едната, а по-назад някой беше споменал, че също е имал колеги без език, но не помня дали беше спомената фирмата.
[/quote]
А как се минава интервюто без език?

# 605
  • Мнения: 7
Здравейте, моля някой да сподели опита си на камериер на Юниърлд и Сценик.  Наистина ли е много тежка работата, при условие, че се помага и на сервитьори и готвачи. Заслужава ли си да се работи за тях?
Личен опит не мога да споделя, кандидатствала съм при Сценик и дори ме бяха одобрили, но по стечение на обстоятелствата не се качих при тях. После имах колеги които са работили там и съм разпитвала. Гърчили са ги яко. Но и парите са други, не е като при нискобюджетните компании. Така че си заслужава, стига да оцелееш.
Виждала съм и на Юниуърлд и на Сценик корабите какво представляват, когато сме били заедно на док и мога да си представя точно колко е работата. Както казваше една от шефките ми: колкото по-лъскаво, толкова повече гърч.

# 606
  • Мнения: 7
Здравейте, моля някой да сподели опита си на камериер на Юниърлд и Сценик.  Наистина ли е много тежка работата, при условие, че се помага и на сервитьори и готвачи. Заслужава ли си да се работи за тях?
Личен опит не мога да споделя, кандидатствала съм при Сценик и дори ме бяха одобрили, но по стечение на обстоятелствата не се качих при тях. После имах колеги които са работили там и съм разпитвала. Гърчили са ги яко. Но и парите са други, не е като при нискобюджетните компании. Така че си заслужава, стига да оцелееш.
Виждала съм и на Юниуърлд и на Сценик корабите какво представляват, когато сме били заедно на док и мога да си представя точно колко е работата. Както казваше една от шефките ми: колкото по-лъскаво, толкова повече гърч.

А къде е златната среда в такъв случай - към коя компания да се насоча ?

# 607
  • Мнения: 61
Златна среда хмм...
Работата на корабите  е по-лека ако прекият Ви началник помни, че и той е бил като Вас..иии...

Ако няма интриги , договорът се изкарва с много работа и

# 608
  • Варна/Амстердам
  • Мнения: 1 167
Здравейте!

Искам да предупредя аудиторията тук да бъде внимателна със Сапко (Цветан Енчев). Виждам, че много от вас се интересуват. По-добре пробвайте с Easy Consult или Космос, ако се качвате за първи път. Ако имате корабен опит-пробвайте директно от официалния сайт на компанията, която ви интересува (повечето имат опция за кандидатстване).

# 609
  • Мнения: 39
Здравейте, аз и приятелят ми работим за Ривър Адвайс, тази година ще ни е втори сезон. Компанията има много кораби, зависи къде ще попаднеш. От тази година промениха договорите, ще има ротация 6 седмици се работи и 2 седмици ваканция, при това платена+ 200 евро за билет. Иначе всички кораби са различни някъде работиш, като вол и не си знаеш къде ти е кабината, на други е по-добре всичко е до късмет. Надявам се да съм помогнала. Успех.

Здравейте, относно river advaise .Може ли малко повечи инфо.Одобрена съм за сервитьорка , и какво означава " работи се като вол" . Преди имаше почивки през деня по 2-3 часа, в тази компания не дават ли почивка. Какви са клиентите, как се работи , на бюфет или алакарт, остават ли личен бакшиш или само в кутията?

# 610
  • Варна/Амстердам
  • Мнения: 1 167
И в Ривър Адвайс съм била, само че на рецепция. Всичко зависи от кораба. Казаха ли ти на кой ще бъдеш? Ако гостите са британци, бакшишът е потресаващ, но ако са американци-бива, но имай предвид, че те са взискателни, обичат личното отношение, задават много въпроси, но и знаят как да се отплащат.

# 611
  • Мнения: 39
И в Ривър Адвайс съм била, само че на рецепция. Всичко зависи от кораба. Казаха ли ти на кой ще бъдеш? Ако гостите са британци, бакшишът е потресаващ, но ако са американци-бива, но имай предвид, че те са взискателни, обичат личното отношение, задават много въпроси, но и знаят как да се отплащат.

Не, казаха ми че още нямало кораб за мен, а когато ходих да си оставя паспорта казаха че чакаме договора.

# 612
  • Варна/Амстердам
  • Мнения: 1 167
Ами успех ти пожелавам! И да пишеш като разбереш името на кораба, мога да ти дам ориентировъчна информация 😊

# 613
  • Мнения: 16
Здравейте ! Сезон 2019 работих за River Advice  . Компанията е коректна, но хората подаващи информация към нея не са изобщо.
 На Еxccelence(ривър адвайс за тях набира хора) кораби бях. Заплата е около 1200 евро плус минус 50 евро разлика, зависи колко работни часове са написани. 7 дни седмично, месец и половина плътно без почивни дни. После имате 2 седмици ваканция.
Пробацията е два месеца, реално месец и половина и ви дават оценка на работата. След ваканция получавате 200 евро като се върнете към следващата заплата. Въпреки че тези 200 евро не стигат за самолетни билети в 99 % от случайте. Останалите разходи над тези 200 евро за ваканцията ви, излизат от вашият джоб.
Текучеството е ОГРОМНО в Excellence .(една от компаниите за които River advice набира персонал). Работят със Швейцарци, това са стиснати хора ! 5 -10 евро да ти дадът бакшиш за 1 седмица круиз е много за тях.  Кофти гости са от към пари, иначе от към отношение са окей.  С швейцарци, пари няма изкарате или нещо от рода на 50 евро седмично личен бакшиш.
 Масово хората си стягат багажа и си тръгват. Бях на Exccelence Countess, Excelence Pearl и бившата Еxccelence Alegra(вече не е тяхна). На контесата нещата са трагедия, бакшиша от кутията беше от 90 евро до 140 евро седмично. Това е кораб с 178 пасажера. Най нов с топ дестинация Холандия - Белгия. Другите два се движеха около 100-120 евро седмично.
  Сравнение на Авалон( пак River advice) вземат около 150- 250 евро от тип бох-а на седмица за същата дестинация.
Контесата има една Хоускеепарка( Българка) дето е съпруга на хотел мениджера.( Унгарец) Тя мрази Българи или хора които не са доносници. На мен ми даде Warning ей тей за едни ризи дето обърках. Мисли се за Богиня и се меси в другите отдели. Кучка отвсякъде, работата не е тежка. Но тази направо ти прави работата жив АД. Защото е съпруга на хотел мениджера , прави каквото си иска.  Меси се в управлението на другите отдели, раздава Warning-и наляво и надясно. Все едно е Богиня.
Това изобщо не са стандарти на River Advice.  Ако ви предложат към Ривър адвайс,  на този кораб изобщо не ходете !!!!  Пълен АД е с тая кучка на борда.  Освен ако не си доносник , разбира се. Обожава такива типове. Иначе говори смело как сме едно семейство, един отбор. Пълни лицемерщини.
Имаме Товарене и парти за боклука на кораба. . Дори като си почивка ще те събудят и имаш 5 минути да си готов за боклука.   Иначе Warning дават. Работи се около 10-12 часа на Excellence, пишат се 8 или 7 работни часа. Съответно Ривър адвайс плаща за 8 или 7 работни часа.   Това хвърляне на боклук или товарене,  не се пишат като работни часове.   Имаше и бой в кухнята няколко пъти, бият се хора от много стрес.  Има и кражби, доста хора имаха Master кард(отваря всичко в кораба и дори стайте на екипажа).  Тези карти ги имат попринцип Шефове на отдели , капитани, хотел мениджари и механикът. Уви на Excellence поради калпави хора работещи на  рецепция, половината персонал имаше такива карти.
 Така че ако кандидатствате за River advice,  по добро на други  техни кораби, но не и на Excellence ! Думи не ми стигат да опиша Ад-а от този сезон.  За Sea cheffs  също доста колеги споделиха същите глупости че имало.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 23:30 от Принца на белия кон

# 614
  • Мнения: 39
Здравейте ! Сезон 2019 работих за River Advice  . Компанията е коректна, но хората подаващи информация към нея не са изобщо.
 На Еxccelence кораби бях. Заплата е около 1200 евро плус минус 50 евро разлика, зависи колко работни часове са написани. 7 дни седмично, месец и половина плътно без почивни дни. После имате 2 седмици ваканция.
Пробацията е два месеца, реално месец и половина и ви дават оценка на работата. След ваканция получавате 200 евро като се върнете към следващата заплата. Въпреки че тези 200 евро не стигат за самолетни билети в 99 % от случайте. Останалите разходи над тези 200 евро за ваканцията ви, излизат от вашият джоб.
Текучеството е ОГРОМНО в Excellence . Масово хората си стягат багажа и си тръгват. Бях на Exccelence Countess, Excelence Pearl и бившата Еxccelence Alegra(вече не е тяхна). На контесата нещата са трагедия, бакшиша от кутията беше от 90 евро до 140 евро седмично. Това е кораб с 178 пасажера. Най нов с топ дестинация Холандия - Белгия. Другите два се движеха около 100-120 евро седмично.
  Сравнение на Авалон( пак River advice) вземат около 150- 250 евро от тип бох-а на седмица за същата дестинация.
Контесата има една Хоускеепарка( Българка) дето е съпруга на хотел мениджера.( Унгарец) Тя мрази Българи или хора които не са доносници. На мен ми даде Warning ей тей за едни ризи дето обърках. Мисли се за Богиня и се меси в другите отдели. Кучка отвсякъде, работата не е тежка. Но тази направо ти прави работата жив АД. Защото е съпруга на хотел мениджера , прави каквото си иска.  Меси се в управлението на другите отдели, раздава Warning-и наляво и надясно. Все едно е Богиня.
Това изобщо не са стандарти на River Advice.  Ако ви предложат към Ривър адвайс, този кораб изобщо не ходете !!!!  Пълен АД е с тая кучка на борда.  Освен ако не си доносник , разбира се. Обожава такива типове. Иначе говори смело как сме едно семейство, един отбор. Пълни лицемерщини.
Имаме Товарене и парти за боклука на кораба, ако си на позиция камериер. Дори като си почивка ще те събудят и имаш 5 минути да си готов за боклука.   Иначе Warning дават. Работи се около 10-12 часа на Excellence, пишат се 8 или 7 работни часа. Съответно Ривър адвайс плаща за 8 или 7 работни часа.   Това хвърляне на боклук или товарене,  не се пише като работни часове.   Имаше и бой в кухнята няколко пъти, бият се хора от много стрес.  Има и кражби, доста хора имаха Master кард(отваря всичко в кораба и дори стайте на екипижа).  Тези карти ги имат попринцип Шефове на отдели , капитани, хотел мениджари и механикът. Уви на Excellence поради калпави хора работещи на  рецепция, половината персонал имаше такива карти.
 Така че ако кандидатствате за River advice,  по добро на други  техни кораби, но не и на Excellence ! Думи не ми стигат да опиша Ад-а от този сезон.  За Sea cheffs  също доста колеги споделиха същите глупости че имало.

Много благодаря, иформацията която дадохте беше повече от полезна.

Общи условия

Активация на акаунт