Прахосмукачка робот - 8 тема

  • 108 016
  • 783
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 298
Здравейте, извинявам се ако мястото на въпроса ми не е тук, но чух за прахосмукачки робот Dirt devil,които работят на същия принцип ,но доста по -евтини. Някой знае ли нещо за тях?

В тази тема трудно ще намериш препоръки за нещо различно от скъпите модели. Вероятно има защо.

През ноември купих от немския амазон робот Severin, който тогава веше около 100 евро с доставката. За 2 месеца работа съм много доволна. Почиства чудесно, качва се и слиза при малки преходи на твърди настилки. Тих е и е чудесна ежедневна отмяна и спестено време. Няма функциите на хвалените модели, има една програма с 3 последвателни режима - случайно, спираловидно и по ъглите. Обикаля крака и мебели и излиза и от доста тесни пространства, без да се блъска. Нисък е, влиза под шкафове и под спалнята.  Има 3 въртящи се четки и в средата отвор като на прахосмукачка. Почиства се супер лесно. Зарежда се бързо. Накратко нямам забележки към този момент.
Модела е съпоставим с този на Dirt Devil, който има добри мнения в амазон.

Относно батерията, чела съм че и скъпите модели имат проблеми, така че е въпрос на шанс. Според мен е чудесен за първи робот.

Последна редакция: сб, 09 яну 2016, 13:18 от shrekie

# 736
  • sofia
  • Мнения: 4 296
преди да купя Румбата и аз се бях загледала за тези модели, но нямаше мнения и коментар и това ме спря.
Разликата в цената е доста голяма, ще се радвам ако се споделят и за тези модели мнения

# 737
  • Мнения: 2 039
Моля за помощ!Искам да купя LG HOM BOT SQUARE.Не мога да намеря.Препоръ4ания испански саит не изпраща до България.Моля да ме извините-клавиатурата ми е повредена.

# 738
  • Мнения: 1 347
Аз си поръчах този и го очаквам другата седмица. С 5 години гаранция.

http://www.myrobotcenter.eu/en/household-robots/vacuum-robots/lg … m-bot-vr64703lvmb
и с директна доставка до България.

# 739
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Брей, разбихте ме с това почистване на Румбата, че и чак прахосмукачка. Чисти се за две минути, а един път месечно може би, малко по-обстойно. За 3 г и нещо не съм видяла такъв зор, а съм от мързеливите, не я чистя всеки ден. 8-ма серия с гумените четки е още по-лесно предполагам.

# 740
  • Мнения: 1 811
Здравейте момичета,

замислям се за роботче. Имам няколко въпроса:
1. Има ли комбинирани прахосмукачки с влажно или са си все още в отделни уреди?
2. Зарядното устройство само на едно и също място ли трябва да бъде, или може да се смяня в различни стаи. Идеята ми е дали може да се позиционира според нуждите и заетостта на стаите. Примерно през нощта  в хола, през деня в спалня, детска... Дано ми разбрахте питането.

Благодаря предварително за отговорите.

# 741
  • Мнения: 20
Здравейте, аз имам Агама 530, която си вършеше страхотна работа, преди поредната батерия да сдаде багажа  Sad Все още се намират батерии тук-там срещу скромната сума от 120лв. Не знам защо така се получи, но не ми се инвестира в нова прахосмукачка, честно казано, и търся вариант за спасяване на Агамата. Някой да е откривал батерии на прилична цена? В ибей и амазон май няма. А има ли опити за "домашно производство"? Продават се акумулаторни батерии до колкото знам, пак не са евтини, но все няма да е 120лв. Но все пак някой ако успешно го е правил ще ми помогне много!  bouquet

# 742
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Можеш да си слагаш зарядното, където искаш.

# 743
  • В.Т.
  • Мнения: 152
Здравейте, аз имам Агама 530, която ........... А има ли опити за "домашно производство"? Продават се акумулаторни батерии до колкото знам, пак не са евтини, но все няма да е 120лв. Но все пак някой ако успешно го е правил ще ми помогне много!  bouquet
Здравей,
в къщи сме в същата ситуация Simple Smile. След няколко купени батерии минахме на вариант "домашно производство". Купихме необходимите елементи и съпругът ми ги запои. Изкараха известно количество време, но за жалост не мога да кажа колко. Много зависи и от самите елементи - дали са нови или са стояли в магазина дълго време. Сега предстои да поръчаме такава батерия, защото е специфично сглобяването, а цената за това е 10 - 15лв. Отделно се заплащат елементите. Те са около 50лв. Има магазини, които предлагат такива батерии. По-разпространени са предложенията за винтоверти и подобни, но питахме и казаха, че няма проблеми и за такава батерия.
Мисля, че е добър вариант. Аз не бих дала 120лв за батерия на този робот, а колкото и да заглеждам новите роботи, все още не ми се инвестира в такъв.

# 744
  • Мнения: 1 811
Здравейте пак,

да знаете къде в България може да се купи LG с моп, т.е. последния модел. Изненадана съм колко много хора имат роботи, а в България не се предлагат моделите. Не съм наясно с пазаруване от чужбина.

# 745
  • София
  • Мнения: 529
curly sue, не знам дали тук в бг ще намериш този модел, но дори и да го има, ако се наложи да ползваш гаранцията, не съм сигурна, че ще има сервиз, в който да знаят как се ремонтира.
Точно по тази причина си поръчах моя от амазон. Да не говорим, че и излизат по-евтини.

# 746
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 498

А кой е този последен модел с моп? Нещо ново с мокро почистване ли е? Щото моят е един от първите квадратни модели и пак си е с моп.

# 747
  • София
  • Мнения: 11 807
Вероятно става въпрос за този модел:

http://www.lg.com/bg/prahosmukachki/lg-VR64702LVM-prahosmukachka-robot

На свой ред да попитам тези,които са поръчвали роботи от myrobotcenter как става доставката и колко струва?Ако възникне нужда от сервиз как се процедира?Тук ли се поправя или се изпраща,както е при Амазон?
Бях замразила купуването на робот през последните седмици,но все по-остро усещам липсата му.Нищо,че никога не съм имала такъв.Явно от БГ няма да се купува,тук има само два модела.

# 748
  • София
  • Мнения: 3 912
Вероятно става въпрос за този модел:

http://www.lg.com/bg/prahosmukachki/lg-VR64702LVM-prahosmukachka-robot

На свой ред да попитам тези,които са поръчвали роботи от myrobotcenter как става доставката и колко струва?Ако възникне нужда от сервиз как се процедира?Тук ли се поправя или се изпраща,както е при Амазон?
Бях замразила купуването на робот през последните седмици,но все по-остро усещам липсата му.Нищо,че никога не съм имала такъв.Явно от БГ няма да се купува,тук има само два модела.

Доставката е 10 евро, получаваш ги тук от Интерлогистика.Някой беше питал /нека се включи/ относно сервизната подръжка на Румбите и му бяха отговорили,че няма проблем в гаранционния срок да бъдат обслужвани в България,но според мен /да не дава Господ/ твърде вероятно трябва първо да се пише на австрийците и те да те насочат по канален ред към бг сервиза.

# 749
  • Мнения: 2 140
Аз имах Брава от Амазон и ми отказаха сервиз в Бг. Върнах я на Амазон - те ми върнаха парите.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт