Изчерпан яйчников резерв

  • 281 441
  • 2 636
  •   4
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Благодаря, Дели Cry( вече тотално съм разбита, ще трябва да пътувам някой път в цикъл. Тук са кожудери.
Амх и антрални фоликули достатъчни ли са за придобиване на инфо за резерва, или и Инхибин Б е задължителен?

# 526
  • Мнения: X
Те дори и само антралните да преброят може да се добие доста добра представа за резерва, но ако така и така ще пъскаш АМХ, нищо не пречи да пуснеш и инхибин (на 3 ден от Ц)

# 527
  • Мнения: X
Амх ми е ок, изследвах го преди няколко месеца, но може да е грешно, ако има пкя.

# 528
  • Мнения: 3 505
При тия пари, които ти искат там само за ехограф, защото за броене на антралните друго не трябва, по-добре си запиши час тук за оценка на резерва. Освен изброяването на антралните фоликули, ще ти пуснат и хормони.

# 529
  • Мнения: X
Ще опитам. Толкова е усложнено с пътуванията, а и цикълът винаги ми закъснява с по няколко дни, когато пътувам със самолет. Плюс това, тук не ги гледат 3-ти ден на цикъл, а ставсло по всяко време. Уффф!
Имам още един въпрос- Денис спомена, че може да имам ПКЯ, само по ЛХ, ФСХ ли се разбира, или се съчетава с ехограф? До сега на скановете не е имало проблеми, всички органи са били с нормални размери и е нямало кисти.

# 530
  • Мнения: 378
Момичета,вие по-колко антрални фоликула иматр,и по време на стимулация,колко са тръгнали?

# 531
  • Мнения: 3 505
Различно - имала съм по 3-4, а са се е случвало и над 10.

# 532
  • Мнения: 378
Аз имах 11 антрални,тръгнаха само 4 с гонал 175 доза.Не знам дали е неправилно направена стимулацията.ЯР беше 2.2,след това 1.1?!?!?🤨🤨🤨

# 533
  • Мнения: 3 505
Няма как да се развият всичките.

# 534
  • София
  • Мнения: 10 642
А и 175 си е лека стимулация

# 535
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз имах 4-5 антрални при стартирането на последната процедура. Бях с Гонал 400 и на 5тия ден от стимулацията се видя, че са тръгнали още няколо фоликула и продължих с Менопур 450. За пункцията бяха 7 или 8. От тях извадиха 3 годни и една лутеинизирала яйцеклетка, а до 5ти ден достигна само 1 ембрион и ми го трансферираха заедно с един замразен от предишен опот на ЕЦ, но с дефект. За щастие опитът беше успешен и сега един 2 годишен ме строява Simple Smile
Преди това имам опити с по-ниски дози и различни лекарства, резултатите бяха сходни - 3 максимум 4 яйцеклетки, 1 - 2 бластоциста. Разликата беше, че последния път ФСХ вече беше 11.5, това наложи по-високите дози.

# 536
  • Мнения: 103
Момичета здравейте ... При предния цикъл ми пуснаха хормонални изследвания всичко беше в норма освен FSH-24.1 казаха ми при следващия цикъл да пусна нови плюс инхибин и Антимюлиев хормон .. (съмняват се за ИЯР) и тук идва въпроса ... Дали може закъснението (5 ден за сега-правих тест отрицателн на 3 ден) да е от високото ФСХ ( на 24 години съм,с 1 яйчник,правим опити за бебе)

# 537
  • София
  • Мнения: 7 491
Може да си имала късна овулация или задържан фоликул.

# 538
  • Мнения: 103
Може да си имала късна овулация или задържан фоликул.
доста се притеснявам защото никога не ми се е случвало а имах и голяма киста... И малки съм имала а ме изплашиха и с това фсх Cry иначе имам пълен. ПМС само че без цикъл

# 539
  • Мнения: 6 039
Прилича ми на моята ситуация от миналия месец. Бях на преглед на 1ви ден и ми казаха, че имам киста. На 3ти ден пуснах ФСХ и беше 21, а по принцип ми е около 12. Цикълът ми дойде на 30ти ден при условие, че нормално ми идва между 23ти и 25ти ден.

Общи условия

Активация на акаунт