Изчерпан яйчников резерв

  • 281 229
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 251
Здравейте, момичета! Аз също имам проблем с резерва и навсякъде чета, че АМХ не се променя! При мен обаче в рамките на 7 месеца е с три различни стойности. През ноември АМХ - 0,87, през февруари след прием на противозачатъчни преди започване на стимулация спадна на - 0,25 , а ФСХ скочи до 20 при положение, че винаги ми е около-7 и след като спрях противозачатъчните ФСХ спадна на 10. Днес 2 месеца след стимулация АМХ е 1,24! Не че е супер високо, но все пак е значително по-добре от предните два пъти. На някоя от вас случвало ли се е да има такива разлики при изследване на АМХ?

# 271
  • София
  • Мнения: 6 360
в една и съща лаборатория ли правихте АМХ? мерните единици едни и същи ли са?
не е възможно да има такива колебания в положителна посока.

# 272
  • Мнения: 251
Последните две изследвания на АМХ са в една и съща лаборатория. Преди няколко месеца изследвах Вит. Д беше на долна граница оттогава пия по 2 капки Вигантол, чудя се дали той не е повлиял на резултата. Другия вариант е последния резултат да е лабораторна грешка, дано не е така!

# 273
  • София
  • Мнения: 561
Здравейте, правих ФСХ за подготовка на документите за ин витро и резултата е:
ФСХ 3-ти ден -8.33 /реф.3-12.5/

Нормален ли е или висок... Притеснено ми е...

# 274
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Според мен стойности около 8-9 са ОК.
Самата аз успях със стойност 11.5 и 5 антрални фоликула общо

# 275
  • София
  • Мнения: 6 360
Според мен стойности около 8-9 са ОК.
Самата аз успях със стойност 11.5 и 5 антрални фоликула общо

не е баш като да са идеални или "ОК". но не са повод за изключване от критериите на фонда, което значи, че медицината ги намира за приемливи.

# 276
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Аз също имам проблем с резерва и навсякъде чета, че АМХ не се променя! При мен обаче в рамките на 7 месеца е с три различни стойности. През ноември АМХ - 0,87, през февруари след прием на противозачатъчни преди започване на стимулация спадна на - 0,25 , а ФСХ скочи до 20 при положение, че винаги ми е около-7 и след като спрях противозачатъчните ФСХ спадна на 10. Днес 2 месеца след стимулация АМХ е 1,24! Не че е супер високо, но все пак е значително по-добре от предните два пъти. На някоя от вас случвало ли се е да има такива разлики при изследване на АМХ?
Колкото и нелогично да звучи, струва ми се, че след стимулация е възможно да скочи, тъй като тя избутва повече антрални. При мен в цикъла след неуспешното инвитро се видяха яйчници в учудващо отлично състояние и много ф, амх беше 1,6, на следващия месец 1,8, но на 3я цикъл след стимулация картинката беше коренно различна - в единия яйчник около 4 ф, а в другия почти нямаше, едва успя да види 2 (това става на 21 ден от ц, когато отидох за мб и да видя дали няма задържан) и заради това трябваше да отложим следващата стимулация. Док ме накара пак да пусна амх и инхибин, на своя глава пуснах и фсх, който беше 5,4, другите още не са излезли, но се опитвам да се подготвя за съществени разлики към по-зле, въпреки, че пия вит Д, профертил и минах процедури физиотерапия.

# 277
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Когато правих инвитро, АМХ ми беше 0,37 ,а ФСХ 10 . Много лоша стимулация с 5 фоликула и 1 зряла яйцеклетка. Естествено неуспешна процедура.
Следващият месец след инвитрото забременях спонтанно. Имах овулация и от двата яйчника.
Не съм си пускала повече АМХ и ФСХ ,но и месец преди това бях започнала да приемам витамин Д , който при мен в края на летния сезон беше 35 .
Отдавам чудото на стимулацията.
Имам и едно чудене!
 Започнахме опитите за второ дете ,а все още кърмя дъщеря ми която е на годинка.
 Кърменето дали ще повлияе на АМХ ,ако пусна сега едно изследване? Дали някой​ е запознат?
 Да видим дали Господ ще е благосклонен и този път!

# 278
  • Мнения: 1 698
Пипа, успех, на колко години си?

# 279
  • Мнения: X
Аз само да допълня вчерашния си пост - излезе ми амх и този път е 2,4. Така, че и при мен има огромни разлики в резултатите и то само в разстояние на някакви си 3 последователни цикъла след неуспешната стимулация. Да поясня, че всички изследвания са правени в една и съща лаборатория с реф ст 0,1 - 10,4. И аз не мога да си обясня на какво се дължат тези подскоци на хормона.

# 280
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Пипа, успех, на колко години си?
Благодаря! На 35 ще стана след 2 месеца.

# 281
  • Мнения: 2 673
Здравейте, момичета! Аз съм на 43г. Имам записан час за първичен преглед в две клиники в Турция. Хормоните ми излязоха ужасни. Чудя се дали имам някакъв шанс. Цикълът ми е редовен. Нямам симптоматика на менопауза. През август лекувах задържан фоликул. Септември ходих на конт. преглед, казаха ми, че съм добре, дори съм в овулация, а като пуснах изследвания - отчайващи. Моля, ако може някой да ми помогне със съвет. Благодаря! Hug

FSH - 41,62
LH - 19,40
Estradiol - 62,90
AMH - 0,13
Inhibin B - 21,75.

# 282
  • София
  • Мнения: 6 360
Здравейте, момичета! Аз съм на 43г. Имам записан час за първичен преглед в две клиники в Турция. Хормоните ми излязоха ужасни. Чудя се дали имам някакъв шанс. Цикълът ми е редовен. Нямам симптоматика на менопауза. През август лекувах задържан фоликул. Септември ходих на конт. преглед, казаха ми, че съм добре, дори съм в овулация, а като пуснах изследвания - отчайващи. Моля, ако може някой да ми помогне със съвет. Благодаря! Hug

FSH - 41,62
LH - 19,40
Estradiol - 62,90
AMH - 0,13
Inhibin B - 21,75.

донорска яйцеклетка.

# 283
  • Мнения: 2 673
Най-вероятно, но аз още не съм загубила надежда. Ако в Турция нямат решение, значи наистина не може. Тук не съм ходила на консултация, а и не вярвам на нашите лекари. Благодаря! Hug Пожелавам успех на всички момичета! Hug

# 284
  • Мнения: 1 285
Не искам да те отчайвам но и там не са магьосници. Можеш да си отидеш на преглед , ако ти изпишат нещо да го приемаш , но от там на сетне тук ти трябва лекар който да повярва че може да стане чудо. Въпреки всичко си е въпрос на организъм , ако искаш все пак да се бориш  трябва изцяло първо да пренастроиш организма си , трябва да изчистиш токсини , да промениш начина на хранене , да приемаш добавки и след това чак да направиш опит. Това е доста дълъг и изтощителен процес и най лошото е , че резултата не е ясен. Помисли добре за донорската яйцеклетка. Изследванията ясно показва резултата .  Успех!

Общи условия

Активация на акаунт