Университети в Германия и в други държави с немски език 5

  • 47 412
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 567
Ако може и аз да се запиша.Девойката е в десети клас, но така добре подредена и полезна тема,пълна само с позитивизъм и прекрасни отношения между пишещите в нея..аз просто не знам   Peace

# 16
  • Мнения: 418
аз също започнах да следя от края на 10 клас - даже не ми се вярва, че е минало толкова време.

# 17
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Привет и от мен в новата тема.   bouquet

Съжалявам за това Aufwühlen неспокойствие, което предизвиках с изказването си за банките   Outta Joint ooooh!Outta Joint. Все пак споменах, че
Цитат
За карти, издадени от бг банки, не мога да кажа как е и какви са условията.
, мнението ми се отнасяше за това какви права ти дава немската карта и че немската сметка няма защо да е на Шпаркасе, ако само близостта на банкомат е определяща. И дадох пример с Кеш групата. StefanB и Ironic си противоречат по отношение тегленето от немски банкомат с Уникредит карта, издадена в Бг.

Бланка, много си ми симпатична  bouquet
На Комерцбанк може да се подаде документ по интернет, без да си с регистриран адрес, т.е. без Anmeldebescheinigung. Mama Tin те съветва да идеш на място, аз пък никога не бих си мръднала д*то, ако мога да свърша работата по интернет и когато ми е удобно времево - както си прецените. Просто дадох опция за улеснение, ако човек не може да отиде на място или, да кажем, искате да се получи картата при вашите познати и дъщеря ти само да я вземе от тях, вместо тепърва да обикаля банките като пристигне. Не забравяй обаче, че аз съм вече отдавна тук и се чувствам по-сигурна в кореспонденцията с институции, особено пък банкови  ooooh!. Ако дъщеря ти се притеснява, че нещо няма да стане, че е попълнила грешно и т.н., да си иде на място, да не се стресира само излишно за глупости.  Peace

# 18
  • Мнения: 1 064
Такааа, събирам на едно място (извадки от мама Тин и Криси):

КАК СЕ ВАДИ НЕМСКА БАНКОВА СМЕТКА БЕЗ РЕГИСТРАЦИЯ НА ПОСТОЯНЕН АДРЕС


Отива в клона на Комерцбанк , ако няма хора ще я приемат, ако има, ще и дадат час за следващия ден и ще отиде тогава и ще открие сметка, като даде адреса където е отседнала. Адреса предполагам е на ваши познати, защото на този адрес банката ще и изпрати дебитната карта и пин кода.

На Комерцбанк може да се подаде документ по интернет, без да си с регистриран адрес, т.е. без Anmeldebescheinigung. Ако човек не може да отиде на място или, да кажем, искате да се получи картата при вашите познати и дъщеря ти само да я вземе от тях, вместо тепърва да обикаля банките като пристигне.

Благодаря ви!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Първият пост може да се редактира само 24 часа. Вписах желаещите (че и себе си), но моля да обърнете внимание, че информацията в първия пост е от 2013-та година и след това не съм я допълвала. Скоро ще се наложи да се появи бодрата смяна  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 4 242
StefanB и Ironic си противоречат по отношение тегленето от немски банкомат с Уникредит карта, издадена в Бг.
Върнах се да прочета постовете на StefanB и не намерих противоречие с това, което пиша.
Може ли малко по-конкретно за да изясним нещата за новаците и да не се объркват.

# 20
  • Мнения: 418
това пише в сайта на българското дружество в Ка :

Вариантите са много, предложенията за студенти (почти) навсякъде са добри, затова преценете най-добре сами. Едни от най-големите банки са – Deutsche Bank, Sparkasse, Commerzbank, Postbank и др. Sparkasse има банкомати в почти всяко село в Германия, а Deutsche Bank, Commerzbank, Postbank и Hypovereinsbank са в една група (CashGroup), като тегленето на пари от която и да е от тези банки е безплатно.


7.2 В България (за превод на пари)

Може би някои от вас вече са се питали, а може би не, но какъв е най-евтиния и лесен вариант да ни превеждат родителите пари за издръжка?

В случая вашето решение е УниКредит Булбанк (не правя реклама, но това е единствената таква банка). Отваряте си от България сметка в евро в тази банка, като си вадите и карта (примерно Visa Electron). С тази карта можете да теглите безплатно (т.е без комисионна) на банкомати на УниКредит във всяка държава, където има банка от тази група. В Германия това е UniCredit Hypovereinsbank и в Карлсруе има (само) 1 клон. Намира се на Waldstraße 67 съвсем близо до Europaplatz/ Post Galerie. Добра идея е да си направите и интернет банкиране, за да може да следите салдото по сметката по-лесно (на банкомата буквално само се тегли). Самия „превод“ на пари става, като просто някой от родителите ви внася пари по сметката на каса, а вие ги теглите от тук.
Цялото това нещо струва от сорта на 1 или 2 лв. на месец поддръжка на сметката, което в сравнение с цените на теглене от друга българска банка на немски банкомат или „истински“ превод нищо не е.

ВНИМАНИЕ: Това, че имате карта на UniCredit Bulbank, които са в една група с UniCredit Hypovereinsbank, а Hypovereinsbank са в CashGroup (виж по-горе в точка 7.1), НЕ означава, че теглите безплатно пари и от Deutsche Bank например!!

http://bg-verein.de/bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B … 1%80%D1%83%D0%B5/

# 21
  • Варна
  • Мнения: 815
Влизам само да споделя. Дъщеря ми е студентка във Франкфурт на Майн. Получила е мейл, че в спортната зала на университета са настанени бежанци ( ходеше на танци там). Залата е на 10мин. от общежитието и. Още едно притеснение за нас родителите.

# 22
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Привет! Следя темата от самото й създаване, защото дъщеря ми има намерение да кандидатства в Германия. Тя е 10 клас и има още време, ама уж. Искрени благодарности на B l a n k a за всичко направено от нея досега. Аз се включих по повод на поста със заетата от "бежанци" спортна зала - притесненията в тази посока направо си предстоят, ситуацията ще става все по- неуправляема, въпреки намеренията за овладяване.

# 23
  • Мнения: 1 970
Ironic, и аз мислих да кажа това, че пишем едно и също, но нека не ровим повече тая материя, наистина по-добре да не се влиза в подробности, че хората се бъркат...
Ти си го обобщила с две думи, аз пък го показах с цитат на линка на Булбанк - с карта на Уникредит теглете на банкомати на Хипо.  
Ако това, което казва Криси е вярно, за Кеш-групата, добре дошло. Ако не- както досега, виж горното изречение.  

# 24
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
StefanB и Ironic си противоречат по отношение тегленето от немски банкомат с Уникредит карта, издадена в Бг.
Върнах се да прочета постовете на StefanB и не намерих противоречие с това, което пиша.
Може ли малко по-конкретно за да изясним нещата за новаците и да не се объркват.

Цитат на: Mama Tin
Стефан,
моята дъщеря е с карта на Уникредит и ми каза също че може от банкоматите на тези банки да тегли без такса, както и от Берлинер банк
и:
Цитат на: StefanB
Е, супер, ако е така, значи се интегрираме успешно... И значи, че дори колегите от отдела на Булбанк с които скоро говорих по този въпрос не са в час, казаха ми, че нещата са така, както ги твърдя - само на банкомати на Уникредит групата.
Що ли не се учудвам колко сме в час....
Извинявай, Криси, права си била!

T.e. дотук mama Tin и StefanB се съгласяват с това, че може с Бг картата на Уникредит да теглиш от въпросните банкомати на кеш групата без такса.

А тук ти казваш:

Цитат на: Ironic
С българската карта в Германия безплатно се тегли само от банкомати на Хипоферайнсбанк.

За мен това е противоречие, поправи ме ако греша в четенето с разбиране.  Peace Цитатите са от посл. стр. на предишната тема.

Едит: сега видях, че сте се доуточнили, докато съм писала. Ок, затваряме темата.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 99
Здравейте,мами и аз да чопна в последната сигурно тема с питане,как се справихте с желещната"криза" ние си търсим нещо само за 1 месец от 01.10-до 31.10, защото след това ни дават стая за 3 месеца в общежитие.Моля за помощ,защото попадаме само на мошенници искат безумно капаро или ключовете са в някакви агенции,направо не знам какво ще стане.Моля за съвет!

# 26
  • Мнения: 3 410
Джаз мин, писах на моето дете, ако чуят нещо и могат да помогнат веднага да ми пише. Не се притеснявай, пък поговори и с твоя братовчед бе, човека може да помогне и той Simple Smile

# 27
  • Мнения: 99
Скрит текст:
Джаз мин, писах на моето дете, ако чуят нещо и могат да помогнат веднага да ми пише. Не се притеснявай, пък поговори и с твоя братовчед бе, човека може да помогне и той Simple Smile
.   За съжаление нямаме никакви роднини в Германия,а само едно едно близко дете,което ще я посрещне от летището и ще отседне при нея няколко дни.                         

# 28
  • Мнения: 3 410
Значи аз съм се заблудила, мислех си че ти беше писала за братовчед в Берлин,
Както и да е, щерката ще пита една приятелка , която има стая в частно общежитие, дали може да я приюти твоята девойка при нея за септември. Ако нямате нищо против де Simple Smile Че девойката и тя е в ТУ
Ще те информирам веднага щом имам отговор.

# 29
  • Мнения: 126
Jazz, в предишната тема пуснах адрес на хостел, като някакъв резервен вариант. При нас най-неочаквано дойде предложение за общежитие, добра цена-210 евро, но разбира се обща кухня, баня и тоалетна за 6-7  човека и от първи ноември. Октомври месец остава висящ. Може ли някой да каже, дали ако в банка представи този договор-от 01.11, ще го приемат като адресна регистрация, за да си открие банкова сметка?

Общи условия

Активация на акаунт