Златна есен иде вече, гука Юнското човече.

  • 39 802
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • athina
  • Мнения: 524
ДОБРО УТРО НА МАЛКИ И ГОЛЕМИ!!!

Тук днес празнуват имен ден ВИКТОР и ВИКТОРИЯ-ЧЕСТИТ ПРАЗНИК на всички които носят това име.

Мисля,че бях споменала,че тук практикуват захранване с оризова каша,след това въвеждат ябълка,круша,банан и чак след това картоф,тиквичка и морков.Обаче моят господин нали не ака редовно/през 6-7-8дни/лекарката предложи да прескочим оризовата каша и да дадем плод за да може да му се регулира коремчето.Ориз,картоф,морков-запичат,а ние нямаме нужда от това.Кашите-когато им дойде редът-смятам да ги правя сама.Пюретата също и не мисля да слагам мляко в тях,тъй като няма да замествам-все още-хранене и ще предлагам цицка след това.Това са МОИТЕ планове,НО не съм питала НИКОЛА дали е СЪГЛАСЕН с тях Joy
МИМКО-ябълката ще бъде предложена днес-сурова пасирана-1/4 ябълка днес,утре половин,в други ден цяла.Е това естествено ще стане ако на малчо му хареса.Лекарката каза-НЕ НАСИЛВАШ в никакъв случай,ако не му харесва,но хареса ли му ограничаваш количеството до по-горните пропорции.
От около седмица сякаш изградихме "режим"-заспиване 21.30-22ч. сутрешно хранене 5-5.30ч-като между временно "прискърцва"2-3 пъти в съня си,давам биба завъртам го на другата страна и продължава да спи.След като приключим с храненето-обикновено към 6.30ч. аз ставам,а принцът спи докъм 9ч-ТОВА са часовете за кафе и готвене без "музикално оформление"-имам в предвид без Никола да плаче/иска ЦЯЛОТО ми внимание да е насочено към него/,и без аз да пея на висок глас.Вече даже ме похвалиха комшиите,че трябвало да съм станела певица hahaha

За сега това от нас-пак ще пиша да ви кажа как е минало "захранването".

ХУБАВ,СЛЪНЧЕВ и УСМИХНАТ ДЕН!!! bouquet

# 706
  • София
  • Мнения: 347
Здравейте дами Simple Smile Бързам да се включа за притесненията на Пухито. Не мисля, че правиш нещо грешно. Наистина на бебоците целият свят им е интересен, но определено времето за опознаване не е вечер. Тогава са преуморени и превъзбудени. И допълнителна игра и забавление в този момент според мен още повече утежнява положението. Нещо им привлича вниманието за 2-3-5 минути и пак се разкривяват, сменяш играчката и пак и пак... а на детето му се спи. Като включим и зъбите... съвсем се скапва работата. На мен Ангел най-големите истерии ми ги прави, когато не може да се успокои и да заспи, а вече е уморен.
И аз му се дразня на моя мъж като започне да ми философства как трябвало като му сменям памперса през нощта да му говоря и да го забавлявам, за да не плачел малкият. Като му предложих той да става и да се прави на маймуна при всяко събуждане на бебето, се отказа.
Мимко, имам червено боди с дълъг ръкав от Lidl, 62/68 размер. Обличано е 2 пъти, защото не харесвам дълги ръкави на боди. Ако искаш - пращам веднага Simple Smile Мацката трябва да има тоалет!
И други работи исках да пиша, но маймунко се събуди и ще ходим на разходка.
Спокоен у усмихнат ден Simple Smile

# 707
  • София
  • Мнения: 672
Честит празник и честит имен ден на всички празнуващи днес.  bouquet
Благодаря ви момичета за отговорите. Днес сме последен ден на картофче само и от утре ще предложа тиква, че ми е домашна, а и да не се запече. Няма да бързам да замествам храненето - когато годпожицата реши-тогава.
Пухито, достатъчно ти е тежко, че не се наспиваш и бебчето те тормози, за да се притесняваш и какво е казал мъжът ти. Като толкова ги разбира нещата да вземе той да преспива детето. Naughty
Баткото ми беше от тези дечица, които не могат да се отпуснат да заспят и колкото повече им се спи толкова повече мрънкат и плачат. Като си спомня понякога какви кошмари са били вечер ... Бебка заспива сравнително лесно, но само ако и се спи. Не случайно, когато я родих започнах да получавам пристъпи на паника като си по мислех какво предстои, но за моя радост бебка е съвсем различна. Та, не е до майка, а до дете... След годинка обаче баткото ни стана най-послушното дете на света.. Играеше си сам с часове, научи се да заспива сам. Всичко е етап от развитието на детето и е временно. Няма да усетиш кога ще се превърне в спокойно сладко спящо детенце.
За забавленията през деня не остава много време, защото все още спи по три пъти на ден, а в това хубаво време следобедите сме навън. Гледам да не и давам много играчки, защото всичко пъха в устата и веднага започва да плаче. Давам и само чесалките за венци, но и те са и твърди вероятно или тя много силно ги смуче.. Незнам Simple Smile Иначе пея песнички-най-много обича "ей ръчички", дава "боц", броим пръстчетата, четем приказки и правим гимнастика, че и тежи дупето и не иска да се обръща. В общи линии това са ни занимавките...
Днес сме на консултация - Яна става на 5 месеца днес - вече е 8.800кг и 68 см. Леле голямо момиче...Хубав ден на всички и повече спокойствие и усмивки Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 ное 2015, 13:25 от aYnaT

# 708
  • Мнения: 350
Пухито моля те не изпадай в криза. Крепи се на мисълта, че е период и ще премине. Вероятно ти е тежко, но подобни моменти с половинките са нещо съвсем нормално. Родители сме за първи път и всеки иска най-доброто и затова става така. Нормални са тези неща. Горе главата - Мадлен попива и от вашето напрежение, така, че вътрешно трябва да де успокоиш, за да не влезете в затворен кръг. Гушкам те Heart Eyes Hug
Шанава Калинка Благодаря,но днес намерих нещо подходящо. Много мило от твоя страна Hug

# 709
  • София
  • Мнения: 65
poohito: Наистина не ти завиждам...и аз съм горе - долу в това положение бебенцето ми или ще спи или ще реве по цял ден. Бабите все се правят на приятно ударени.. Едната първоначално идваше всеки ден почти да помага, когато нямах чак толкова голяма нужда...Знаеш новородените само спят и ядат..Сега, когато наистина имам нужда се оправдава, че работила на 2 места ( 9.00 до 17.00 ) и имала нужда от почивка, а аз какво робот съм и нямам право да почивам така ли???? И само дават акъл по телефона от далече ( дай това, направи онова ..ама водичка..ама чайче... ама сокче ) то нали така е по - лесно от далече акъл да дават!!  И другото да съм ходила видиш ли аз с количката при тях и съм щяла да почивам там... а не смятат, че трябва да оправям бебе, че трябва да оправям себе си пък после да придвижа количката по "красивите" софийски тротоари... Да ти имам почивката!!!  #Cussing out
Пък таткото като се прибере и почва веднага или със забележките или с лигавщините.. Това що е оставено така, що не съм била простряла, пък къде му е ризата, а на него що не съм обръщала внимание като работел и той цял ден.. Едно не мога да разбера ЗАЩО всички си мислят, че те видиш ли се преработват 8 часа , а аз като съм на "работа" макар и вкъщи 24/7 ми е много по - лесно и приятно!!  И така... преди два дена хванах телефона теглих една майна на всички по азбучен ред... Обясних твърдо, ясно и кратко, че АЗ съм майката на бебето и АЗ имам последната дума независимо от тяхното мнение и ако някой иска да си види бебето да дойде на гости!! А на таткото обясних ( по точно се разкрещях ), че като много знае той да хване да свърши нещо в къщата, вместо само да мрънка отстрани и да си чеше дупето.. после си гушнах бебето и треснах вратата на стаята демонстративно.. Еми няма какво да ми кажат като съм права!! Това е положението.. Около мен всички ги строявам и се гордея с това на моменти, така им се пада като само клинчат от отговорност!!  Laughing

А аз съм захранила с много неща....чудя се тя 3 дена беше в бебе криза....дали не беше, защото въведох за 4 дена 4 нови компонента... уфф не трябваше така да правя и тази лекарка ми каза да давам и месо и то може и от него да е...  Rolling Eyes Сега реших, че две седмици няма да товаря стомаха с нищо .... давам на обед като редувам тиква, морков, картоф и броколки ( това съм видяла, че приема най - добре ) и предлагам чайче от копър и ябълка от време на време...пише, че успокоява стомахчето... И днес ми е много спокойна...дано остане така!   Tired

# 710
  • athina
  • Мнения: 524
ПУХИ-много Hugуспокой се и слушай интуицията си.Не правиш нищо грешно-то всъщност кой може да каже кое е грешно и кое не-всеки се опитва да прави най-доброто за детето си.Съгласна съм с мнението на ШАНТАВА КАЛИНКА,а както е писала АЙНАТ-остави го той да гледа детето за няколко часа и друга песен ще запее-АЗ така направих,е не бяха нужни часове,оставих му НИКОЛА за 15мин.когато беше най-крив.Сега само пита-С какво да ти помогна?ТЪРПЕНИЕ и пробвай да прочетеш това което е пуснала СОНИТА на 46стр.може нещо да ти бъде от полза.

Момичета-МНОГО СЪМ ЩАСТЛИВА-ябълката се прие с голяма охота,след третата лъжица вече не можех да му насмогвам.Накрая като спрях да давам се разплака.Силно се надявам,че така ще ни върви и ще си хапва с удоволствие.
СОНИТА-браво на теб,МНОГО хубаво си ги наредила!!!Напълно съм съгласна с теб.
ЛЕКА ВЕЧЕР И ОЩЕ ПО-ЛЕКА НОЩ!!!

Последна редакция: ср, 11 ное 2015, 18:25 от Geri ATHINA

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Малко ни се оправи настроението за през деня. Довечера ще видим пак, какво ни чака. Бяхме на среща с други юнски мами от Пловдив.

# 712
  • Мнения: 309
Момичета, с това хубаво време малко изпуснах края на форума  Embarassed Все гледаме да сме навън, че после повече вътре ще стоим като се развали времето.
Сега влизам за малко да разкажа за вчерашния ни преглед, защото ми се спи вече. Ще гледам обаче скоро да наваксам. Макар че с тази пролетна прогноза......  Laughing
Сиянчето днес прави половин годинка  Heart Eyes Почерпихме се с торта за нейно здраве и й обещах, че, ако е послушна още половин година, ще й направя торта, която и тя да може да опита  Grinning
И тъй, на 6 месеца Сиси тежи 6650 гр. и е висока 67 см. Сложиха ни този път пентаксим. Предните два приема бяха на шествалентната, но сега ни сложиха пентаксим, за да не се предозирал компонентът Хепатит В. Следващият месец трябва да сложим синфлурикс трети прием и после чак след годинка ще е следващата ваксина  Simple Smile Дано само всичко да е ок, защото след втория прием синфлурикс Сиси направи много ситно и почти незабележимо обривче по лицето  Thinking
За захранването педиатърката каза да слагам по малко масло и обезсолено сирене в зеленчуковите пюрета, да давам жълтък и млечни каши. Каза също така в рамките на следващия месец да въведа и глутена (с каши) и месото. Вече нямало нужда от стерилизиране и преваряване на вода. И така, явно доста задачки ще имаме със захранването. Вече се сещам защо и с каката се радвах, че започнах захранването пак към средата на петия месец. Така имам повече време малко по-плавно да вкарам различните храни на бебка  Heart Eyes
Много целувки, момичета, и скоро ще се включа малко по-осведомена с дискусиите в темата като изчета написаното до тук  Heart Eyes

# 713
  • Мнения: 955
piletta, имам чувалче от баткото още, ама не ми харесва. Вчера изрoвих летния кош и останах неприятно изненадана - беше супер мръсен и на места плата беше разнищен. Изпрах го и светна, но разнищеното няма как да се оправи. Сега се оглеждам за лятна количка и дори си харесах. Някой има ли мнение за Maxi-Cosi Loola 3?
sibil1987, мерси за идеята. Днес купих оризово брашно и утре ще пробвам. Гледах и готовите каши, но имаше само на Ганчев в този магазин и като прочетох съдържанието се отказах - захар, ванилия и не знам още какво. Мажду другото погледнах и едно от зеленчуковите им пюрета за 4+ месеца. Там пък имаше слънчогледово олио  Crazy.
~Mimko~, аз съм въвела броколи, но никога не ги давам в чист вид. Аз по принцип само в началото давах по един зеленчук. Сега смесвам както ми дойде. До сега всичко си е изяждала моята дундичка.
Hopsun, аз разреждам с кърма пюренцата или оставам малко от водата, в която са се варили зеленчуците. Михаела не обича да са много гъсти пюретата. Особено в началото ги правих много редки докато свикне.
Ми Пухито, като майка на 2 деца ще ти кажа, че мъжа ти трябва да реве, не ти. Абсолютно си права, че малката реве от превъзбуда и ако не се сложи на време да спи после става почти невъзможно. Баткото страшно трудно заспиваше. Мишето е по-лесна, но като се превъзбуди също виждам зор. Изпадала ми е в истерии по тази причина.
aYnaT, браво бе - 8800 на 5 месеца  Shocked! Мишон беше 7100 на 6 Crazy. Да ти е жива и здрава пухкавелката и все така послушна  Heart Eyes!
Geri ATHINA, честито успешно захранване! Дано все така добре да си хапва юнакът!
Катериче, честита половин годинка на Сиянка! Да е здравичка и много да ви радва!
Честито и на всички малки и големи Викторчета и Виктории!!!

# 714
  • Мнения: 309
Ето, вече прочетох  Wink
Пухито, и аз мисля, че съвсем добре разбираш какво му е на бебенце. Таткото да те слуша повече!  Naughty Браво на Мадлен за плуването - ще става шампионка!  Hug
Ел, благодаря за честитката  bouquet Добре дошли в клуба на озъбените  Hug Ние сме на Нан Комфорт и проблеми нямаме  Simple Smile
EliAG, чувала съм за температура и сополки при пробиване на зъбчета, но не ни се е случвало с каката  Thinking Според мен, е възможно от това да е, особено щом педиатърката не е открила друга причина.
Коконка, и аз се замислих да вкарам авокадо, но не съм сигурна как. Ти термично обработи ли го? В каква комбинация го даде?
Пилета, hahaha hahaha hahaha Страшна си  Simple Smile И за французойките си права  Wink
Мимко, не сте толкова мънички. Важното е бебка да е весела и енергична  Hug
Хопсън, да не би да са ви се върнали коликите от суровото плодче? Може да пробваш термично да обработиш или пък да дадеш нещо срещу колики  newsm78 Гери, и ти даваш сурова ябълка - при вас всичко ок ли е със стомахчето?
Шантава калинка, много ми хареса твоя подход към половинката  Joy
aYnaT, браво на Яна - голямо момиче  Hug Ние също даваме дентокинд и за момента е ок. Освен първоначалните ни 2 зъбчета обаче, други придобивки нямаме  Wink
Сонита, браво на теб, дръж нещата в свои ръце  Hug
Толкоз от нас. Приятни разходки в днешния прелестен ден  Hug

# 715
  • Мнения: 401
Катериче четах, че само авокадото и банана не се обработват и се дават сурови. При нас беше трети след картофа и тиквата. Толкова добре го понесе, че сега като не съм сложила парченце и се мръщи на пюрето. По принцип не ми е проблем, напротив много се радвам защото авокадото е страшно полезно. Заредихме се с авокадо и това е Crazy
Хубав ден на всички!

# 716
  • Мнения: 309
Мерси, Коконче  bouquet И аз обичам авокадо. Ще пробвам и дребосъчето  Wink
Явно днес наистина всички сме се възползвали от хубавото време. Активността тук е била 0  Wink

# 717
  • Мнения: 350

Май и аз ще давам броколи с нещо друго. Не е оччарована. Днес - ден втори на броколи - и ми отказа. Но инатът ще му дам утре броколи с тиква Rolling Eyes. Днес беше плач до небесата.
Но пък на РД, който посетихме бяхме най- мъничките, но  най-любопитни. Беше много забавно.
Аз съм малко тъжна, че кърмата ми е много малко. Вечер цедя,сутрин суче, но не кипи от ентусиасъм. Та скоро сигурно ще преминем изцяло на АМ - демек 3 хранения, защото вече 2 заместих. Исках да й давам още мляко, защото сама се убедих в силата му. 2 пъти бях много болна - настинки, а мъничето даже и не кихна.Всяка вечер се моля да имам още, но ще взема пак да си сърбам по 1 чаша бира.
Днес Яница ми направи гейзерче. Sick Беше страхотно - оповръща цялата количка, чантата, одеалото, моята блуза, нейните дрехи,по земята. Бяла тишина настана. Повърна след храненето в 15, но дори и броколи    Sickлокализирах...Боже, Божеее... Така ме тормозят тия гейзери, цялото чистене след това  bowuu


Имам въпрос към мамите с нощно хранене -
Скрит текст:
Повечето бебета  се отказват и от двете нощни хранения сами. Малката сама си махна първо едното после и второто хранене и педи потвърди, че това е нормално съответно за втори и трети месец. Какво е мнението ви по въпроса и не смятате ли, че това вече е станало навик при бебетата. Та въпросът ми е - кога спите и как смятате да го премахнете?
Въпросът ми е подбуден от ФБ групата, но там ще питам и за 2 сек. ще ме разкъсат с парцалите. Не искам да се заяждам или нещо такова, интересно ми е, защото с времето навиците се премахват все по- трудно. И като много спящ човек не зная дали бих издържала като вас.

# 718
  • Мнения: 401
Ох Мимко и аз едва издържам...мойта принцеса става два пъти-около 2-3 и оклоло 5-6. Нямам сили вече. Не помня от кога не съм спала като хората. Не с тига, че става по два пъти ами и не спи много-до 7 часа. Нали се сещаш, че след това хранене в 3 съмспала 1 час, а след това в 5-изобщо!#! И аз вече едвам издържам. А на всичкото отгоре и съм на 40, не съм на 20 години...има значение Embarassed

# 719
  • athina
  • Мнения: 524
ДОБЪР ВИ ДЕН!!!

КАТЕРИЧЕ-Давам ябълка само от два дни-за сега е добре не съм усетила промяна.Утре ще въвеждам и круша.
За авокадото-никога не съм опитвала,не знам как да го разпозная узряло ли е или не.Има го на пазара,цената е приемлива,но като гледам отровно зеленият му цвят не съм се престрашила да го пробвам.Дайте съвет как да го познавам годно ли е за ядене или не.Знам,че е полезно и бих искала да го опозная като храна и да го предлагам на малчо.

МИМКО-Недоспиването мори всички ни.Никола постепенно удължи паузата и премахна едното кърмене,НО не окончателно,може би веднъж месечно за 2-3 нощи си иска и двете хранения.Отдавам го на така нареченият СКОК в растежа.По-тежки са ми тези "прискърцвания"при които се събуждам и ставам.Свела съм до минимум/до колкото е възможно/ нещата които може да го дразнят и да го карат да се пробужда,и той пак го прави.Това го отдавам на "навик" който и аз се чудя как да го премахна.Надявам се,че ще го израсте.Иначе как се справям с наспиването?Лягам си вечер веднага след като заспи-най-късно 22ч.и на обяд си поспиваме около час-час и половина.
КОКОНЧЕ-Със сигурност възрастта играе роля.Когато гледах близнаците бях на 24г. Първите 4месеца ги хранех под час денонощно и не помня да съм била толкова изцедена от нощните ставания както сега.А може би съм забравила?И може би след година ще сме забравили и сегашните несгоди?

ХАЙДЕ ХУБАВ ВИ И СЛЪНЧЕВ ДЕН!!!

Общи условия

Активация на акаунт