Нашите кухни - 61

  • 103 155
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 409
Много красиво  bouquet
Може ли да кажеш колко е дължината на плота и гърба?

Благодаря!
Плотът е с дължина 210 см. , гърбът е 220 см.. Решихме да не го режем, той и без това минава зад хладилника и така ми изглежда завършено, а не отсечено до някъде.  Peace

# 361
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Меденка,ако може покажи и ние да видим резултата  Heart Eyes

С уговорката, че това е само част / по-сложната за изпълнение/ от цялото помещение, ето:


Чакам още масата, столовете, комод с витрина и помощна количка /сервиртиш/.
Някъде към средата на декември ще окомплектовам цялата стая.

Благодаря на всички, които ми помогмаха с мнения и съвети до тук  Hug
Ау разкошно е,вече чакам с нетърпение и цялата стая да видя  Heart Eyes

# 362
  • Мнения: 1 597
Меденка, чудесна е кухняата ти , поздравления - успяла си да събереш доста неща на едно място. Кажи ми ктде си монтирала миялнята и под котлоните само шкаф ли е или има и вграден уред.

# 363
  • София
  • Мнения: 409
Меденка, чудесна е кухняата ти , поздравления - успяла си да събереш доста неща на едно място. Кажи ми ктде си монтирала миялнята и под котлоните само шкаф ли е или има и вграден уред.

Благодаря!
Общо взето събрах всичко необходимо на малко място. Под индукционние котлони е шкаф с две чекмеджета, до него е миялната на 45 см., под мивката е шкаф с две чекмеджета и накрая пералнята.
Шкафовете са ми пре- достаътчно, даже горните рафтчета са ми почти празни /за сега/.

Последна редакция: пт, 06 ное 2015, 11:12 от Меденка

# 364
  • Мнения: 636
Вече съм процес на търсене на уреди, за да са готови при окончателният проект. Трябва ми по-мощен абсорбатор, но и не ми се дават 600лв за фабер. Храсах на Тека и виждам за един и същ модел различни описания и пак съм на изходна позиция
http://www.teka.com/bg/products/view/23273-%D0%90%D0%B1%D1%81%D0 … %80%D0%B8-gft_800
http://www.geraka.com/222-za-palno-vgrajdane/3635-absorbator-tek … t800-e-310-8.html
Давайте предложения............Уредите за вграждане на Тека как са като качество?

# 365
  • варна
  • Мнения: 256
Вече съм процес на търсене на уреди, за да са готови при окончателният проект. Трябва ми по-мощен абсорбатор, но и не ми се дават 600лв за фабер. Храсах на Тека и виждам за един и същ модел различни описания и пак съм на изходна позиция
http://www.teka.com/bg/products/view/23273-%D0%90%D0%B1%D1%81%D0 … %80%D0%B8-gft_800
http://www.geraka.com/222-za-palno-vgrajdane/3635-absorbator-tek … t800-e-310-8.html
Давайте предложения............Уредите за вграждане на Тека как са като качество?

Аз вече 6-та година ползвам този модел на Тека. Доволна е слабо казано - аспоратора е изключително тих на 1ва степен..почти не се  усеща.
Срам не срам - пушим с мъжа ми под него..е колкото и пъти да са идвали хора непушачи в къщи винаги са констатирали, че не се усеща миризмата /а и често въпроса - ама той аспиратора пуснат ли е?! ме кара да мисля че не само аз не го чувам като работи/
 Толкова добре обира миризмата, че печем рибата на скара под него и миризма почти няма при степен 3 обаче /когато го правя на терасата умирисвам и цялата къща/. Като недостатък за мен е, че по капака на мотора се образува един "мазен слой" и трябва да се разглоби целия за да се почисти добре и от вътре.Сега ме чака обзавеждане на нова кухня и пак такъв ще взема.

Последна редакция: чт, 05 ное 2015, 15:16 от maichenceto

# 366
  • Мнения: 636
А каква у кубатурата на помещението - моята е около 850м3, тоя на Тека сигурно ще ми е малък newsm78

# 367
  • Варна
  • Мнения: 531
Вече съм процес на търсене на уреди, за да са готови при окончателният проект. Трябва ми по-мощен абсорбатор, но и не ми се дават 600лв за фабер. Храсах на Тека и виждам за един и същ модел различни описания и пак съм на изходна позиция
http://www.teka.com/bg/products/view/23273-%D0%90%D0%B1%D1%81%D0 … %80%D0%B8-gft_800
http://www.geraka.com/222-za-palno-vgrajdane/3635-absorbator-tek … t800-e-310-8.html
Давайте предложения............Уредите за вграждане на Тека как са като качество?

Аз вече 6-та година ползвам този модел на Тека. Доволна е слабо казано - аспоратора е изключително тих на 1ва степен..почти не се  усеща.
Срам не срам - пушим с мъжа ми под него..е колкото и пъти да са идвали хора непушачи в къщи винаги са констатирали, че не се усеща миризмата /а и често въпроса - ама той аспиратора пуснат ли е?! ме кара да мисля че не само аз не го чувам като работи/
 Толкова добре обира миризмата, че печем рибата на скара под него и миризма почти няма при степен 3 обаче /когато го правя на терасата умирисвам и цялата къща/. Като недостатък за мен е, че по капака на мотора се образува един "мазен слой" и трябва да се разглоби целия за да се почисти добре и от вътре.Сега ме чака обзавеждане на нова кухня и пак такъв ще взема.
А тези копчета, които са точно на пътя на изпаренията как се почистват? Само това е причината да не предпочета и аз този модел,  а да избера открит, каминен тип - там копчетата са на лицевата страна и мисля, че е по-трудно за цапане и лесно за чистене от мазнотии? Кажете, моля лични впечатления!

Последна редакция: чт, 05 ное 2015, 16:20 от galenaa

# 368
  • варна
  • Мнения: 256
Като кубатура не съм го смятала, но помещението в което се ползва е около 25кв.м.
Копчетата честно казано рядко се зацапват.. иначе аз си почиствам с циф или обезмаслител и грубата страна на кухненска гъба. После забърсвам с чист влажен парцал. Самия филтър ако ме мързи го слагам в миялната...но като цяло предпочитам на ръка да го правя

# 369
  • Мнения: 636
След работа минах в мебелната фирма и ми препоръчаха този на фабер
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=102&pid=74
Отделно и уреди да вграждане
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=10&c=67&pid=1224
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=12&c=26&pid=1549
Ползва ли някой уреди на тази марка?

# 370
  • Мнения: 428
Малко пояснение относно аспиаторите.Колко смуче аспиратора е много по важно от кубатурата на помещението и защо.Ами аспиратора не е вентилазия,а аспирация.Вие го ползвате над котлоните и това колко е помещението не е важно .Важно е да изсмуква парите.Грешно е схващането,че помещението определя колко да е голям.По важно е когато работи аспиратора да има от къде да влиза въздух иначе прави под налягане и става вакум и той не работи.За съжалениеи тези по магазините уж консултанти си нямат понятие.
Мощния аспиратор е за предпочитане ,но и по малките могат да си работят при спазване на някой правила.Много домакини искат да е високо за да не си удрят главите ,а това намалява коефицента му на полезно действие.Височината на спиратора не бива да е повече от 550 мм,а много хора го слагат и на 70 което предполага по мощен аспиратор.Особено при по евтини и маломощни аспиратори е добре да са възможно най ниско.Другото е един параметър който се нарича напор ,или иначе казано налягането което създава .Има много дебитни аспиратори ,но напора им е малък,и обратно.Иначе като цяло 100% аспиратор не съществува ,поне не и от типа домакински.За новостроящи се жилища и къжи има елегантно решение и съм го споменавал назад в темата.Общо казано като изключим дизайна всичко е еднакво почти,и много хора дават грешни пари .Когато ви работи аспиратора хледайте да има отворена врата ,за да влиза въздух иначе няма засмукване

# 371
  • Варна
  • Мнения: 433
Здравейте. Не съм се включвала скоро, почти на финала сме на нашата кухня. Надявам се скоро да покажа снимки, НОООО възникна един проблем. Дупката за аспиратора сме я пробили по-надолу отколкото е трябвало, и сега трябва да върнем аспиратора и да търсим друг подходящ.
Та ако опитните знаят, ще се радвам ако препоръчат стенен аспиратор с отвор за въздуховода максимум на 28 см разстояние от основата. Колкото по-малко, по-добре и да е около 600 кубика. Praynig Praynig Praynig

# 372
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здравейте. Не съм се включвала скоро, почти на финала сме на нашата кухня. Надявам се скоро да покажа снимки, НОООО възникна един проблем. Дупката за аспиратора сме я пробили по-надолу отколкото е трябвало, и сега трябва да върнем аспиратора и да търсим друг подходящ.
Та ако опитните знаят, ще се радвам ако препоръчат стенен аспиратор с отвор за въздуховода максимум на 28 см разстояние от основата. Колкото по-малко, по-добре и да е около 600 кубика. Praynig Praynig Praynig

Не разбрах кой отвор е пробит грешно - в стената или в шкафа?  newsm78

# 373
  • Варна
  • Мнения: 433
Здравейте. Не съм се включвала скоро, почти на финала сме на нашата кухня. Надявам се скоро да покажа снимки, НОООО възникна един проблем. Дупката за аспиратора сме я пробили по-надолу отколкото е трябвало, и сега трябва да върнем аспиратора и да търсим друг подходящ.
Та ако опитните знаят, ще се радвам ако препоръчат стенен аспиратор с отвор за въздуховода максимум на 28 см разстояние от основата. Колкото по-малко, по-добре и да е около 600 кубика. Praynig Praynig Praynig

Не разбрах кой отвор е пробит грешно - в стената или в шкафа?  newsm78


В стената, Танче  Confused Няма да е вграден или под шкаф.

# 374
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
Здравейте. Не съм се включвала скоро, почти на финала сме на нашата кухня. Надявам се скоро да покажа снимки, НОООО възникна един проблем. Дупката за аспиратора сме я пробили по-надолу отколкото е трябвало, и сега трябва да върнем аспиратора и да търсим друг подходящ.
Та ако опитните знаят, ще се радвам ако препоръчат стенен аспиратор с отвор за въздуховода максимум на 28 см разстояние от основата. Колкото по-малко, по-добре и да е около 600 кубика. Praynig Praynig Praynig


дай снимка са видим.

Общи условия

Активация на акаунт