Нашите кухни - 61

  • 103 142
  • 742
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 428
Аспиратор FABER INCA SMART HCS X A52 Инокс
този аспиратор е с отвор на височина около 180 мм,и е около 650 кубика
Сега,този модел е за вграждане ,но поради други проблеми съм го обличал със стъкло и си става пак тип стенен/каминен/..Това е един от многото варианти на проблема ти

# 376
  • Варна
  • Мнения: 433
ifko, shadowman много ще съм ви благодарна, ако споделите за всички възможни варианти. Ето снимка. Отвора е на 185 см от пода, а трябваше да е на 202. Искаме ширма по възможност да не е вграден, височината от плота /който е на 90 см от пода/ до шкафчетата е 68 см.
Много сме притеснени от получилото се недоразумение и трябва да вземем бързо и компетентно решение и естествено да изглежда добре. Благодаря ви предварително. Варианта на ifko не е лош, стига да може да се облече добре с ламарина.

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 377
  • Мнения: 428
ifko, shadowman много ще съм ви благодарна, ако споделите за всички възможни варианти. Ето снимка. Отвора е на 185 см от пода, а трябваше да е на 202. Искаме ширма по възможност да не е вграден, височината от плота /който е на 90 см от пода/ до шкафчетата е 68 см.
Много сме притеснени от получилото се недоразумение и трябва да вземем бързо и компетентно решение и естествено да изглежда добре. Благодаря ви предварително. Варианта на ifko не е лош, стига да може да се облече добре с ламарина.

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Помислете следния вариант ,ако не се намери аспиратор с отвор който ви върши работа-правил съм го ,но не помня модела ,не беше скоро.Взимате аспиратор и от къб гърба му се отваря отвор ,после мотора се завърта на 90 градуса така ,че сочи вече не нагооре а назад и го присъединявате към отвора на стената.Другия вариант е аспиратор за вграждане ,но без шкаф.а фунията му се изработва от стъкло лакобел става уникално кготино

# 378
  • Варна
  • Мнения: 433
ifko, shadowman много ще съм ви благодарна, ако споделите за всички възможни варианти. Ето снимка. Отвора е на 185 см от пода, а трябваше да е на 202. Искаме ширма по възможност да не е вграден, височината от плота /който е на 90 см от пода/ до шкафчетата е 68 см.
Много сме притеснени от получилото се недоразумение и трябва да вземем бързо и компетентно решение и естествено да изглежда добре. Благодаря ви предварително. Варианта на ifko не е лош, стига да може да се облече добре с ламарина.

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Помислете следния вариант ,ако не се намери аспиратор с отвор който ви върши работа-правил съм го ,но не помня модела ,не беше скоро.Взимате аспиратор и от къб гърба му се отваря отвор ,после мотора се завърта на 90 градуса така ,че сочи вече не нагооре а назад и го присъединявате към отвора на стената.Другия вариант е аспиратор за вграждане ,но без шкаф.а фунията му се изработва от стъкло лакобел става уникално кготино

Случайно да ти се намира снимка на облечен от стъкло  Thinking С ламарина няма ли да е по-лесно, финансово вече незнам.

# 379
  • Мнения: 428
да Имам един сниман в част от ненапълно завършена кухня,но на лично  ми прати мейл да ти е пратя,че аз тук съм се заклем да не пускам снимки

# 380
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
Аз се сещам за две-три неща, но не знам дали ще помогнат. Ако стените са от гипсокартон режете някаква част зад аспиратора и шкафа (печелите мястот межди картона и стената) и изкривявате гофрето някак (ако може го сплесквате, може и плоски тръби. Правите нова дупка. За това се сещам на този етап. Би ли ми казала плота как се води и дали е по широк на едната страна или е илюзия.

# 381
  • Варна
  • Мнения: 433
Аз се сещам за две-три неща, но не знам дали ще помогнат. Ако стените са от гипсокартон режете някаква част зад аспиратора и шкафа (печелите мястот межди картона и стената) и изкривявате гофрето някак (ако може го сплесквате, може и плоски тръби. Правите нова дупка. За това се сещам на този етап. Би ли ми казала плота как се води и дали е по широк на едната страна или е илюзия.

За съжаление не е гипсокартон стената и не става, а нова дупка е абсурдно. Много разправия е, трябва и алпинист за отвън, сложна работа. За плота ще те излъжа - ламинат мисля че е  newsm78
Да, барплота е с 10 см по-широк от другите, отдолу шкафовете са 60 см.

# 382
  • Мнения: 2
Привет на всички и от мен. Макар и с голямо закъснение - доста изписани от Вас до сега страници на тема кухни, обзавеждане, идеи съвети насоки и примери - все пак реших да се включа и аз. С риск да не съм чел всичко изписано от всички Вас до сега, искам да дам и мои насоки идеи и примери за тези които тепърва им предстои да правят, сменят или преправят каквито и да е мебели. Но да наблегнем на кухните в случая.
1. Когато отидете да си поръчвате на някой фирма кухня е добре да знаете какво искате, и да имате поне бегла идея как да изглежда и т. н.
Важно е да знаете че за долните редове е добре да наблегнете на повече чекмеджета, и по малко врати. Един шкаф с Чекмеджета ще събира повече, в сравнение с един шкаф с врати и един два рафта. Остава ви също така минимално неуползотворен обем. Чекмеджето улеснява и с това е отваряйки го всичко излиза пред очите Ви, без да се налага да клякате, навеждате, да преместите едни неща за да достигнете до други.
Препоръчително е за горния ред да използвате предимно Клапващи механизми, вместо обикновени врати. Въпросните механизми отварят вратата нагоре вместо настрани, и така вратата не пречи при работата в кухнята, и не се налага да се съобразявате с това дали е отворена или не.
В кухните успешно могат да се ползват всички видове чекмеджета, както с метални страници, така и с дървени. Както частично отваряне, така и с пълно. Лично според мен за кухня по практични биха били чекмеджетата с метални страници и разбира се на въпроса дали пълно или частично да се отваря - пълното е за предпочитане. Е тук ако гледаме и ценово двата вида отваряне, то разликата в цената на пълно и на частично винаги е около двойна.
2. Когато планирате кухнята, освен цената, гледайте и практичността. Ако мислите да готвите в кухнята, то гланца колкото и да е хит в момента у нас не е практичен, цапа се, драска се лесно, остават всички следи по него и си личат. Красиво изглежда гланцова кухня, но също така красиво би изглеждала и една едноцветна-.пастелна, дървесна и т.н. кухня, на която ще сте и в бъдеще много по малко роб откъм почистване, поддръжка и пазене.
3. Избор на материали - основно в една кухня има два основни типа материали - обкова който ще се ползва в нея. и материала от който ще се изработи. останалото можем да наречем аксесоари.
- Обкова - доста важна част от всяка една мебел, в случая от кухнята. Той е определящ за практичността, фунционалноста, живота на кухнята, както и за улеснението на този който готви в нея. На пазара има вече много марки обков, както евтини и по-некачествени, така и качествени, които са по-скъпи, но пък има защо. Но под по-скъпи не разбирайте на космически цени. Моя съвет е - ако с кухнята искате да имате по дългосрочна и ползотворна инвестиция не се впускайте на евтините обкови. По добре дайте малко повече пари, но поне ще има защо. Все пак кухня не се сменя нито всеки ден нито всеки сезон или всяка година.
- Материала от който ще се изработят шкафовете - той е важна част за външния вид на кухнята най вече. Най-често се ползва ПДЧ, МДФ и масив. като МДФ-а може да е готов гланц, Боядисан, или да е МДФ естествен фурнир, дообработен в последствие с бои, байцове и т.н.  в лицето на кухнята може да се вкарат и материали като ратан, стъкло, и алуминии. Плотовете и гърбовете които се ползват могат също да са от различни материали. За плотове вече освен такива от ПДЧ с Меламиново термоустойчиво покритие, се ползват и Мрамори, технически камъни, естествена дървесина, както и сега навлиза един материал подобен и на основата на Гетинакса, който е издръжлив на доста неща. Той се предлага най често с марката Фундермакс.
- Аксесоарите в една кухня са много и могат да бъдат много, но те са по-второстепенни. Сред тях са дръжките, подбора на които обаче е важна част спрямо това как ще изглежда визията на кухнята Ви. Други аксесоари са краката, разни разделители за различни неща - за прибори, чинии, ножове, подправки и т.н., също така отцедници, водобранни лайсни, осветлението, ако ще се вгражда такова и т.н.
Някой път не маловажен е и избора на майстора който ще я изработи, особенно ако сте решили да я правите с идея да ви служи дълго време.
Смятам че засега това е достатъчно от мен!!!

# 383
  • Мнения: 428
Иво,Ако знаеш колко е писано по тези въпроси които засягаш не е истина.Дори е потретвано по няколко пъти.Тук като изключим няколкото мъже-майстори които се опитваме да даваме съвети има и дизайнери ,и много разбиращи дами и момичета,има и много нищо не разбиращи ,но питат и се учат ,има и такива дето хем не разбират хем ръсят акъл.Та като навсякъде хора разни.
Ако се върнеш в началото има почти всички материали и механизми и търрговци

# 384
  • Мнения: 2
Добре, не споря, даже бих се учудил ако повечето неща в толкова предходни страници не са както повдигани, така и изяснени. Просто набързо прехвърлих доста отгоре отгоре темата досега и реших да се включа и аз, а за да го направя трябва да почна от някъде. А и понеже мога да кажа че съм наясно с Блум като марка обков и всичко свързано с него, се натъкнах на няколко неверни факта, твърдения и сравнения. Като например че на пантите с вграден блумоушън на Блум, блумоушъна е слаб. Напротив, силен е но когато човек си поиграе с реглажа. Понеже при Блум в сравнение с повечето сходни панти от този тип но на другите фирми, Блумоушъна е в чашката, а не в рамото, и за това е важен реглажа за добрата му работа.

# 385
  • Мнения: 428
Аз определено смятам Блум за едни от най добрите в кухненското ,и в голяма степен аналог на нашия пазар нямат.В първите една две години може да се държат подобаващо другите марки ,но след време омекват механизмите и пантите им,докато блум аз дето не ги произвеждам поемам риска за 10 годишна гаранция на мой гръб

# 386
  • Мнения: 1 412
Момичета искам малко помощ-идея. Моята кухня е средна големина с тераса, но терасата е метър на метър, заградихме я, като сложихме дограма. Там си си изкарах печаката с аспиратора и общо взето няма нищо друго на нея. Сега това малко помещение е с бяла гладка мазилка, около печката има плод, но много цапам, като готвя. Иска ми се да сложа нвкакъв тапет на целите стени хем да не е бяло хем да не си личи зацапаното.Предложете идеи за цвят и шарка. Кухнята ми е цвят капучино с бледо бежаво, а стените също са бели и там искам да сложа нещо

# 387
  • Sofia
  • Мнения: 4 587
Целта ти по-скоро трябва да е не "да не личи зацапаното", а да можеш да почистваш.
Помисли да си сложиш гръб от материала на плота.

# 388
  • Мнения: 1 207
Точно и аз ще ти кажа - чистене трябва. А за да е по-лесно то - подходяща повърхност. Плочки, гръб като плота ти или друга сравнително гладка повърхност. Тя вече може да е с цвят, но за настроение, а не за замаскиране.

# 389
  • Мнения: 1 412
Имам плот, но само от едната страна, от другата страна на печката е прозореца, там не може да се сложи плот, защото е много малко разстоянието, но е бяла стена и много се цапа. Естественно, че бих предпочела да го чистя. Искам и интериора да попроменя

Общи условия

Активация на акаунт