Медицински контрол във вашата детска градина

  • 9 966
  • 166
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 112
При нас медицинската сестра сутрин седи за красота на вратата  Peace По нищо не се различава от госпожите ,които посрещат децата! "Добро утро" и , ако някое дете е отсъствало по-дълго, се пита " Добре ли сте?"   Rolling Eyes За въшки съм чувала инцидентни "кампании", когато се разбере, че някое дете има. Проверяват ги през ден -два 1 седмица и това е  ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 495
Не разбирам как си представяте да се проверяват деца сутринта като влизат в градината. Да се мери температура, да се проверява гърло, да ги преслушват ? Направо може и кръв да им взимат.

Ако едно дете е видимо здраво цял ден и вечерта прояви симптом,  това означава че цял ден е било заразно най-вероятно, тогава някой има ли вина ? И как мислите, че би могло да се предвиди това, че ще се разболее след няколко часа.

Мен лично не ме притесняват болните деца. Не се панирам затова, че някой се е разкашлял и разсмърчал. Интересува ме моите деца да са с добър имунитет, да се хранят добре, да излизат достатъчно навън, да спортуват. И най-вече сутрин като отидат на градина да се чувстват психически добре, защото смятам, че дете, което страда че отива на градина е много по-вероятно да се разболее.

Затова и може би децата в западните и северните страни боледуват по-малко. Първо излизат навън в студените месеци и второ там няма никой от персонала да си позволи да се държи грубо с децата.

# 17
  • пак там
  • Мнения: 2 885
gingerina, не говорим за цялостен преглед, все пак медицинското лице е сестра, не лекар. Но повтарям - при нас се преглежда едно дете, а четири минават покрай сестрата. Доста рехав филтър, бих казала.

За добрия имунитет съм съгласна. Обаче при нас някак не става. Четири месеца в годината детето е на село, бос и гол щъка по цял ден, на морето не излиза от водата - не се разболява. Плодове и зеленчуци яде предимно от градините на бабите, нетретирани с никакви препарати, абе био отвсякъде. Джънк не обича - да си поиска една вафла веднъж седмично максимум. Навън излиза максимално много, доколкото ни позволява работното време. И щом тръгне на градина - до 10 дена се е разболял.

Много е хубаво да се радваме, когато детето е с добър имунитет по принцип, но все пак не всички са такива, за съжаление.


Рися,
и да не би да и взеха болното дете в градината???

Вземаха го, разбира се. Какво им пречи?  Бележка от ЛЛ нали имат? Здравният филтър си е "свършил" работата.

# 18
  • Мнения: 46 573
Сестрата преглеждаше, да. Но не са били по-малко болестите. Все пак детето е заразно 2-3 дни преди появата на симптомите. И да не иде на градина като се появят, вече е заразило другите.
Затова не е притесняваше кой как ходи. Моето си го оставях вкъщи, защото имах възможност да си го гледам и защото смятам, че за по-бързото и леко възстановяване помага почивката и по-дългия сън. Едно е да си лежи вкъщи спокойно и съвсем друго да стане рано и цял ден да му викат деца на главата.
Но какво правят другите родители не ме бъркаше...
Имайте предвид, че стресът е една от основните причини. Защото ако детето не е под стрес може да се срещне с източника на зараза и да не се зарази, но стресът сваля имунитета и детето лепи всичко. Затова причините за много боледувания в началото са комплексни. С времето намалява стресът, имунитетът се подобрява след разните му там боледувания и нещата се нормализират.
За да минете по-леко този период давайте добра храна, осигурявайте почивка и спокоен сън, не изнежвайте и лекувайте адекватно. АБ не помагат при вирус, само влошават картинката като цяло.

Сега вече е ученичка, от 2 дни е със сополи, ходи си. Няма лекар, който да я освободи от училище за нещо подобно.

# 19
  • Мнения: 1 495
Именно, стресът ! Моите деца също не боледуваха от април до септември. Почти задължително през септември се разболяват. Става студено, децата тръгват на градина. Самата промяна в режима няма как да не доведе до някакви сътресения.
И двете ми деца вдигнаха температура миналите две седмици. Първата ни мисъл е, простудили са се, не са се наспивали, а не "някой ни е заразил детето".

# 20
  • Мнения: 444
Симона беше около година на частна ясла, сега е на държавна градина, разлика в контрола не виждам абсолютно никаква. Т.е. никакъв го няма. Дори сега е болна вкъщи. Тя е с хронични ангини- случвало ми се е да я заведа сутринта без да има видими признаци и да ми я върнат на обяд с температура. След преглед при педиатъра- ангина. Което значи, че от сутринта е била с налепи ама кой да ги види... Whistling С това фенерче дето светят ще ме прощават ама... Едва ли се вижда нещо, освен ако няма възпалено небце примерно. Иначе в групата сополиви, кашлящи, кихащи, най-редовно. А на родителската среща високопарни слова как не се допускали деца с НИКАКВА кашлица, дори хронична, дори от задна хрема(добре бе тая задна хрема не е ли пак бактерия, че ги пускат така на градина) и т.н. и т.н....

# 21
  • Мнения: 46 573
Не е задължително да е бактерия.

# 22
  • Мнения: 10 547
Филтърът не е несериозен, дори така да ви се струва. Мястото, където съм има четири входа и е невъзможно да се обхване всеки един от тях в един момент. Минава се по групите към 9 часа, проверяват се децата, отстраняват се видимо болните. От тях повече от половината се връщат с бележка от ЛЛ.

# 23
  • Мнения: 1
И аз имам проблем с медицинското лице в детската ни градина. Лошото в моя случай е че аз съм учителката,която не иска болни деца в групата си. Вчера медицинската сестра е допуснала в групата ми едно дете с конюнктивит, а до 13 часа на обед вече три деца имаха същите симптоми. За съжаление съм учителка само от един месец и все още не мога да разбера към кого да се обърна. Филтъра в нашата детска градина е сведен до нула и вече имам обяснение защо го правят и ще ви кажа отгровенно ,че всичко е пари. Лошото е че например аз имам 20 деца в групата си днес , но мед.сестрата ми е пуснала 2 деца със сополи и то не "градински",а зелени ,големи и ужасни. Съответно утре няма да са 20 деца ,а 12 и повечето родители обвиняват мен за болните си деца. Мед.сестрата не се назначава от директорката на детската градина ,а е към Общината и към МЗ. Аз какво трябва да направя за да се преборя с тази особа мед.сестрата,която само за инфо е на 68-69години и по мой сметки отдавна трябва да проверява само турските сериали по телевизията ,а не децата всяка сутрин. Наистина моля за съвет!!!!!!!!!!

# 24
  • Мнения: 7 325
Говори с директорката. Друго не можеш да направиш, или може би можеш, звъниш лично на всеки родител и се кръстиш да е съвестен.

# 25
  • Мнения: 3 506
... сополи и то не "градински",а зелени ,големи и ужасни...
Всъщност мисля, че точно тези сополи ги наричат градински  Joy

И не по темата:
Скрит текст:
В днешно време учителките в детските градини и за начален учител ли имат квалификация  ooooh! ooooh! ooooh!

# 26
  • Мнения: 10 547
И не по темата:
В днешно време учителките в детските градини и за начален учител ли имат квалификация  ooooh! ooooh! ooooh!

Отдавна има специалност ПНУП.

# 27
  • Мнения: 1 298
Добре де, мамамииа, за частна или държавна градина става въпрос? Сестрата назначена от общината, пък ставало въпрос за пари - нещо не разбрах аз.

# 28
  • Мнения: 1 350
Аз пък нашата сестра не съм я мяркала НИКОГА на входа на ДГ за тези 3 години които синът ми я посещава  Rolling Eyes Градината е малка ,4 групи ,има само един вход.Не е невъзможно.Но и аз не виждам как от едно "добро утро" ще се прецени състоянието  на детето.
При нея само носим документацията,картони,бележки и т.н.Иначе е мила женица ,но дотам.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 257
В нашата ДГ "контролът" е основно в градинските групи, ако мога изобщо да го нарека контрол. При нас в яслата контрол изобщо няма, разчитат на съвестта на родителите... Масово се водят кихащи, кашлящи и сополиви деца. Аз лично съм от хората, които при първи симптоми на настинка задържам детето вкъщи и не - нямам баби до себе си, които да ми помагат. С ММ се оправяме сами. Не мога да си представя как ще го пратя на градина с течащ нос, с който едвам диша, камо ли с температура. За мен това е супер безотговорно и други деца страдат и се разболяват, защото на някой така му изнася повече...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт