Медицински контрол във вашата детска градина

  • 9 978
  • 166
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Бистри сополи? Вие сериозно ли мислите, че има медицинска сестра в ДГ, която връща детето, защото му тече цивката?
Абсолютно от личен опит. Четири дена на градина, в къщи, връщам и пак - според доктора здрава, не давам лекарства, не се усложнява.Само витамини. И това за минала година така, че не всички сополи слизат и са болест. Но като ми го върнат демонстративно-трябва болничен за гледане. Е кой е прав сега. Доктора казва здраво е, оказва се точно така след въпросното стоене в къщи на витамини, ама мед.сестрата казва не може.

# 61
  • Мнения: 7 325
Не еволюират чак толкова бързо в бронхит ( личен опит ). Миналата година ме тресяха такива истерии, как нелекуваните сополи и кашлици се превръщат в какво ли не и ми идеше да удуша педиатърката, която най-спокойно ми обясняваше, че ще има моменти в които детето ми ще кашля като дърт пушач, но не било притеснително.
Не смея да се похваля, но за момента нещата са наред, а започна училището и съответно вирусите. Снощи ми се оплакваше една майка, че нейният тъкмо два пъти е бил болен и все сериозно на АБ.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 919
Бистри сополи? Вие сериозно ли мислите, че има медицинска сестра в ДГ, която връща детето, защото му тече цивката?
Абсолютно от личен опит. Четири дена на градина, в къщи, връщам и пак - според доктора здрава, не давам лекарства, не се усложнява.Само витамини. И това за минала година така, че не всички сополи слизат и са болест. Но като ми го върнат демонстративно-трябва болничен за гледане. Е кой е прав сега. Доктора казва здраво е, оказва се точно така след въпросното стоене в къщи на витамини, ама мед.сестрата казва не може.
сподели коя е тази ДГ, такава съвестна мед. сестра и ние си търсим Peace

# 63
  • Мнения: X
Не искам да обидя Касида която е от другата страна, ама понякога се опитват по-какъв не начин да намалят групата. Например юли месец искат да направят сборна, обаче голямото НО. Децата явно са повече и не могат да ги съберат преди да паднат под определен минимум и се почва сополи-юли месец забележете-е как сополи то това дете не го ли гледам и в къщи. Или друг пример бременна-ама сега като съм вече в къщи на финала дай да спра голямото защото видиш ли знаете ли колко много са децата. Е ще ме извините ама защото субсидията я взимат в началото без значение детето ходи ли. Ако беше на реална посещаемост нямаше да е зор да стане групата сборна.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 919
Бистри сополи? Вие сериозно ли мислите, че има медицинска сестра в ДГ, която връща детето, защото му тече цивката?
доколкото разбрах, майката иска болничен, за да си гледа детето вкъщи, нищо, че е само със сополи. То нелекуваните бистри сополи при децата много бързо еволюират в гадните зелени сополи и бронхит Rolling Eyes
Какъв е извода - никакви градини, излизания и контакти. Стоене вкъщи за цялото семейство. Tired

Нали този имунитет трябва по някакъв начин да се изгради? Само с пазене не става.
не съм съвсем сигурна, че прословутият имунитет се изгражда точно така- с постоянно боледуване. С нон стоп боледуване най- много да се срине имунитета, нищо повече. Ако така се изгражда имунитет, защо има деца, които ходейки на градина почти не боледуват, а после примерно в училищна възраст се скъсват от боледуване- е, нали са изградили имунитет в детската градина??

# 65
  • Мнения: 6 627
I.Hr, от личния ти опит, да.  Peace
ела да видиш моето дете - две смъркания или издухване едновременно през двете ноздри и до 12 часа е с гноен отит. и педиатърката ни изобщо не е спокойна, и унг-тата също. като се появи хрема и звънна по телефона, веднага ми казват “идвайте“ или ми дават указания какво да започна да давам и държат да им се отчитам по телефона как вървят нещата.
в дг съм дала инструкции да не ѝ духат носа, ако има секрет, тя сама знае какво да прави.
определено не ме тресе истерия, не съм паникьор, но не приемам с лека ръка етикети “айде, айде, какво толкова“. моето дете го спирам при хрема, стоя вкъщи и я гледам, а напоследък и обучавам. не ми изнася финансово и не съм си представяла, че ще ми се наложи (плуваме заедно откакто е на 7 месеца, до 3 г. не бях давала аб, в яслата стартира с 6-месечно посещение без боледуване, после още 6 месеца без прекъсване в дг; не се зарази при няколко поредни карантини от скарлатина и варицела, т.е. не е типичното болнаво дете, което вирус не го подминава). но състоянието на детето го изисква. и през ум не ми минава да тикам детето си с отит в дг, със зелени сополи и т.н. първо, защото то ще се мъчи, и второ, защото се надявам да огранича шанса приятелите ѝ да се заразят.

# 66
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
При смяна на средата започват и новите вируси/бацили. И аз като сменя работата и отида в нов офис, до седмица съм болна. После изграждам имунитет.
Имунитет се изгражда основно като се сблъскваш с дразнители. Разбира се има значение и храната, въздуха, почивката, но всяка имунна система ще реагира по някакъв начин при среща с непознат вирус/бацил. Каляването също е важно. Малко са тези, които ги пазят като малки от всеки вирус/бацил и после на училище не боледуват. Тези деца няма и да боледуват толкова често и на ДГ.
Ако детето е нон-стоп болно, значи родителите не са дали шанс то да се излекува, примерно като го пращат болно на градина, не вземат сериозно симптомите и не провеждат адекватното лечение.
Другият вариант е самото дете да е предразположено към чести и тежки боледувания.

При нас беше - тръгна на ясла и всяка седмица се разболяваше, доста си стоя у дома детето, пи АБ и какво ли не. Първа група в градината пак боледуваше, но вече изкарваше пълни 1-2 седмици, като стана пролет започна да ходи и по месец на градина без да се разболява. Сега е втора група, преди да тръгне хвана някакъв вирус от едно дете, вдигна висока Т, мина му. Като тръгна донесе някакви тлъсти сополи, но бързо му минаха. За сега почти месец ходи без прекъсване, но да видим.
Явно винаги в групата има някое болно дете, но не съм видяла с очите си кое е. Учителките нищо не казват по въпроса. Остава аз да си пазя детето като го спирам от градина щом не му е добре и да го пускам веднага щом оздравее.

sylviana, твоето дете има проблемна 3-та сливица и още миналата година се чудеше дали да я оперираш. Т.е. детето ти има проблем, който се обостря от всеки вирус.

# 67
  • Мнения: 6 627
Цеца, наистина е проблемна. защото когато не боледува, просто няма какво да се оперира. но когато боледува, се увеличава до 2-3 степен. особеност на детето и на имунната му система, т.е. не мога да отстраня проблема.
днес сутринта се засякох с приятелките ѝ на вратата. сестрата ги помоли да отворят усти и да погледне гърлата им. обърна се към едното дете и каза “ти какво смучеш, не мога да те видя добре“, а тя отговаря “лекарството, което татко ми даде в колата“. след това сърдечно се изкашля в лицето на дъщеря ми и двете ухилено влязоха в гардеробната. естествено, няма какво да направя по въпроса. ако я подмине, подмине, ако се разболее, ще се лекуваме.

# 68
  • Мнения: 7 325
Аз също не съм привърженик на болно дете в градина, училище, парк, детски център, въпреки че живея в среда в която сополите и кашлицата не се приемат за болести. Моето дете рядко вдига температура, купувам сиропи и им изтича срока на годност, което не значи че не боледува. Имам възможност да я държа в къщи когато се разболее и го права. Споменах че не се гледа с добро око на това, но ми е все тая. Като прибавим и това че съм много страхлив родител - никога не оставям нещата на хайде, хайде какво толкова.
Факт е обаче, че се гради някакъв имунитет, колкото и да не го вярвах. От всичките ми познати ( почти цяло село се познаваме и се държим информирани кой, какво, защо ... ) едно единствено дете продължава да е толкова болнаво, колкото и миналата година. При него има някакъв проблем, защото едно кихане за часове се обръща в сериозно заболяване изискващо лечение с АБ. Не мога да кажа как ще е през годината, не смея дори да се зарадвам, но се надявам нещата да са така както ги казва педиатърката ни.

# 69
  • Мнения: 10 547

Бъркаш. Имаме полза от по-висока средна посещаемост, защото това носи допълнителни средства към ДМС-тата ни.  Wink

# 70
  • София
  • Мнения: 1 919

Бъркаш. Имаме полза от по-висока средна посещаемост, защото това носи допълнителни средства към ДМС-тата ни.  Wink
моля те обясни защо  това да носи допълнителни средства- как посещаемостта е обвързана с ДМС-то?

# 71
  • Мнения: 10 547
Таксите и отчитането на средната месечна посещаемост на групата. Wink

# 72
  • Мнения: 2 156
Уф, не думайте; за малко бяхме на градина. Не само, че си водят децата болни, но и оставят лекарствата на лелките, с инструкция да им ги дават.

# 73
  • Мнения: 3 178
Я кажете някой личен лекар, който само за сополи или кашлица /без температура/ дава по 7-10 дни болничен на родителя /щото те за толкова време минават, в най-добрия случай/, че да се прехвърля при него? Говоря за болничен лист, а не за извинителна бележка за детската градина.

Срещу 10-15 лева повечето лекари дават или болничен, или бележка,че детето е здраво- зависи какво искаш.

А, мерси  Naughty Аз рушвети отказвам да давам, дори когато най-демонстративно ми искат !
Предпочитам да си гледам сополивото дете в къщи и то не заради другите деца, а защото не може да си духа носа сам и цял ден се мъчи, като диша през устата. Но лекарите казват - "Нищо му няма, вие като имате сополи спирате ли да ходите на работа ...?" Сестрите в градините обаче нали са по-големи разбирачи от докторите, правят проблеми в такива случаи. Но ако откажа да пусна детето си на градина заради шарка в групата - учителите отказват да извиняват отсъствията на детето  #2gunfire

# 74
  • София
  • Мнения: 1 919
Таксите и отчитането на средната месечна посещаемост на групата. Wink
тогава не е ли по- добре да се върне едно болно дете, отколкото то да зарази останалите и това да се отрази на посещаемостта...нещо не разбирам тогава защо мед. сестрите бездействат сутрин newsm78

Общи условия

Активация на акаунт