Португалия - тема 2

  • 97 179
  • 772
  •   1
Отговори
# 90
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 717
besyto, ние бяхме във Ferreira - http://www.cavesvinhodoporto.com/eng_ferreira.html
Хареса ни.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 6 884
Момичета, още не съм резервирала апартамент. Сведох избора до два. Единия е в Алфама, до Church of São Vicente of Fora. Втория е до метростанция Saldanha. Втория е по просторен, абе по-хубав е. Първия е със стари мебели ... както се очаква предполагам за квартала.
Кой бихте наели?

# 92
  • Мнения: 19 033
Недостатък на този до Saldanha е, че ще трябва да взимате транспорт до центъра, иначе е ОК като квартал.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 6 884
Мерси Bradley Cooper. bouquet
Да ви покажа ли каква карта ми е нарисувал моя син?
Скрит текст:
hahaha   

# 94
  • София
  • Мнения: 1 850
През юли преди да отидем в Албуфейра ще бъдем за няколко дни в Лисабон. Миналия месец резервирахме апартамент в Baixa на ъгъла на Rua dos Sapateiros и Rua da Vitória, до метро станция Baixa-Chiado Simple Smile. Ето го и апартамента, ако на някой му хареса мястото може да го резервира и той Peace. Апартамента е за максимум 4 човека според хоста. Но ако сте 4 възрастни + деца според мен може да се говори с него, защото апартамента е достатъчно голям - 100 кв.м., за да има място за повече хора
https://www.airbnb.com/rooms/243490?locale=en

# 95
  • Варна
  • Мнения: 6 884
Ние сме 2 семейства, децата ни са на 22 и 14г, девойки. Няма проблем да спят в една стая и на едно голямо легло, но искам апартамент с 3 отделни спални и 2 бани с WC. Уж има предложения ама като ги зачетох подробно и разгледах все кусури им намирам.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 6 884
Дилемата ми се реши от самосебе си, единия апартамент го наеха.

Аз резервирах другия. За пръв път резервирам през airbnb  и съм объркана. В описанието на имота пише, че има депозит едиколко си евро. Но при резервирането се плаща цялата сума! Това ли са условията?
За какво изобщо го пишат тогава този депозит?
Наистина не разбирам.Sad

# 97
  • Мнения: 1 031
Депозита са пари в брой, които служат на хоста като застраховка ако счупите нещо и си тръгнете. Те нямат нищо общо с цената на имота. Когато тръгвате ти ги връщат

# 98
  • Мнения: 454
Дилемата ми се реши от самосебе си, единия апартамент го наеха.

Аз резервирах другия. За пръв път резервирам през airbnb  и съм объркана. В описанието на имота пише, че има депозит едиколко си евро. Но при резервирането се плаща цялата сума! Това ли са условията?
За какво изобщо го пишат тогава този депозит?
Наистина не разбирам.Sad



Няколко пъти сме резервирали апартаменти през този портал, досега не сме имали проблеми, не се притеснявайте!  Hug

# 99
  • Варна
  • Мнения: 6 884
Благодаря bouquet Надявам се всичко да е ок и пътуването да остави хубави спомени на всички ни. Купих и билети за самолет за единия от дните до Порто и обратно. Надявам се за един ден ден да успеем да разгледаме града. Още не съм правила някакви по-подробни планове за останалите дни. Ще разчитам и на сина да е екскурзовод. Simple Smile Но ще си се подготвя и аз предварително като наближи времето за път.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 850
Депозита са пари в брой, които служат на хоста като застраховка ако счупите нещо и си тръгнете. Те нямат нищо общо с цената на имота. Когато тръгвате ти ги връщат
ТОВА НЕ Е ВЯРНО!!!
Няма плащане в брой в Аирбнб Simple Smile.
Няма плащане в брой освен туристическа такса в градове, които имат такава /примерно в Италия/, която трябва задължително да е упомената от хоста в обявата, и която обикновено е в размер на 4-5 евро.
Депозити не се плащат в брой в Аирбнб. Те се удържат от картата на госта, с която е направена резервацията, след постъпило оплакване от хоста за нещо счупено, повредено или изчезнало.
Още повече, че в над 50% от апартаментите, предлагани в Аирбнб хоста не присъства при настаняването, а предварително е изпратил инструкции с кодовете на вратите или на кутиите, в които са ключовете. А при напускане просто ключа се оставя на масата и се затваря вратата от външна страна Simple Smile
При над 20 направени резервации на апартаменти в Аирбнб нямам случай да ми е поискан да платя депозит в брой предварително. Няма и как да се случи ако човек е прочел правилата на Аирбнб. Simple Smile

# 101
  • Мнения: 1 031
Роже 
Не е тук мястото да обсъждаме Аирбнб, но така и така се почна, моля да ми обясниш.  Praynig
Ползвали сме платформата 1 път-в Рим и там хазайката ни поиска депозит за евентуални щети /признавам не зная има ли право или не/, който ни върна при напускане.
Сега ми предстои ходене до Испания и съм наела 2 места в различни градове, като единия от хостовете от сега взе да ми пише за доплащане /за детето в брой и на место/, ама категорично /уж де/ се разбрахме , че не може да прави това. Притеснявам се точно от такива неща.
Така, че би ли обяснил, ако пише, че има депозит едиколко си евро , както е писала  Flash* по-горе, какво точно означава, ако не пари в брой?

# 102
  • София
  • Мнения: 1 850
 zhorchy, Simple Smile Не, не и не!
Абсолютно всяко плащане, до последната стотинка или центче трябва да минава през системата на Airbnb Peace
Абсолютно нищо не се плаща на ръка, дори депозита е през системата на Airbnb и Ви се взима от сметката, само ако има оплакване от хоста.
Тези, които искат депозит на ръка нарушават правилата. Ако някой хост ви иска допълнително пари за депозит , то може  да му кажете, че това е против правилата на airbnb. 
В това всъщност е и ползата от тази платформа, че защищава правата на гостите и не се разрешава плащане извън нейната система. Не напразно плащането, което правите е по сметка на Аирбнб и то се прехвърля към хоста 24 часа след Вашето настаняване и при липса на обаждане от Ваша страна, че нещо не е както трябва.
zhorchy, не доплащай на никой нищо на ръка, каквото има за плащане то трябва да е отразено на страницата на жилището, което наемаш. Затова и хоста ти дава предварително одобрение за плащане, което включва в себе си всички разходи: наем, такса към Аир бнб, евентуално допълнителни такси за почистване / трябва да ги пише в офертата/, евентуално доплащане в размер на еди колко си след втори или трети, или четвърти гост и т.н., което също трябва да бъде упоменато на страницата на офертата, а не да ти се пише допълнително в съобщение.
НЯМА ТАКОВА ПОНЯТИЕ ПАРИ НА РЪКА В АИРБНБ Simple Smile
Ако продължават да Ви искат се обадите до Аирбнб, или им препратете кореспонденцията Ви с хоста.

# 103
  • Мнения: 1 031
Роже     bouquet

И за да не сме съвсем извън темата за Португали, ти желая незабравима почивка и очакваме подробни разкази, както ти си знаеш, защото аз сериозно се заглеждам по билетите за Лисабон.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 850
zhorchy  Simple Smile благодаря Hug
И на Вас чудесно изкарване в Испания.
Ето ти и правилата на Аирбнб, ако хоста се заяде за депозитите. В тях ясно пише- без плащане в брой извън системата Peace.
https://www.airbnb.com/help/article/140/how-does-airbnb-handle-security-deposits

Общи условия

Активация на акаунт