Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 891
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 998
Пробвала съм ги веднъж, но не в новата пералня и дрънчаха много. Чак се притесних да не повредят барабана, но бях сложила са едно късичко якенце. Може би със завивка няма да се чува така.

# 316
  • София
  • Мнения: 2 298
Здравейте момичета,

И ние се сдобихме с AEG-то с термопомпа. Нетърпеливо чакам да минат 6 часа от монтажа и да я пускам, да видим как ще действа.

Дописвам с днешна дата. Очарована съм. Изпра, изсуши и извадихме дрехите сухи, топли, мекички, ухаещи и заминаха направо в гардероба YumSimple SmileSimple Smile
Ако продължава да се държи така Simple Smile, заслужава си всяка стотинка.

Честито , все така да ви радва . Пишете че ухаят хубаво , да попитам - от омекотителя ? Защото май само в моята пералня след сушенето  изчезва всякакъв аромат Sad
От омекотителя. Сложих Lenor Parfumelle от черния. Ухаят хубаво, не е натрапчиво силно. Иначе по принцип за омекотител ползвам Аpta, по-деликатни са ароматите, но ми беше свършила и не ми се ходеше по далечни магазини да я издирвам.

Последна редакция: пн, 20 ное 2017, 21:38 от nati_nat

# 317
  • София
  • Мнения: 2 298
Здравейте момичета,

И ние се сдобихме с AEG-то с термопомпа. Нетърпеливо чакам да минат 6 часа от монтажа и да я пускам, да видим как ще действа.

Дописвам с днешна дата. Очарована съм. Изпра, изсуши и извадихме дрехите сухи, топли, мекички, ухаещи и заминаха направо в гардероба YumSimple SmileSimple Smile
Ако продължава да се държи така Simple Smile, заслужава си всяка стотинка.

Честито , все така да ви радва . Пишете че ухаят хубаво , да попитам - от омекотителя ? Защото май само в моята пералня след сушенето  изчезва всякакъв аромат Sad

Значи все пак комбинираните вършат работа Simple Smile Навсякъде ги плюят, но съм надъхан да си взема комбинирана.
Вършат, но мачкането зависи от марката и модела. Нашата е с доста голям барабан и може би затова не мачка, вероятно и термопомпата има значение. Което прах до сега само на спалното бельо 100 % памук (ранфорс) имаше гънки. Удобството на комбинираната е че не трябва място за два уреда и не трябва да се прехвърля прането от един в друг уред, особено пък ако се пере през нощта или през деня докато ни няма.

# 318
  • Мнения: 1 290
Възможно ли е такова намаление и такава цена?
http://www.relaxbg.org/peralnya-sas-sushilnya-aeg-l99696hwd

# 319
  • Мнения: 872
Незнам дали е намаление ,но цената си е такава .Това е по стар модел.Аз ги следя от поне 8 или 9 месеца .и аз се бях насочила към нея но ми искочи възможност за взема с намаление по новия  модел пак без термопомпа.
И да кажа ,моята без термопомпа нито мачка дрехите ,нито ги разваля ,нито е проблем почистването след сушене.Просъо като забележа че има мъх пускам специална почиствача програма която е около 13 мин без центруфуга и всичко е наред.
Моля ви престанете да изтъквате машините си от по 2000 и повече лева ,като говорите за по долните класове,при условие че не сте ги ползвали.

# 320
  • Мнения: 5 018
Възможно ли е такова намаление и такава цена?
http://www.relaxbg.org/peralnya-sas-sushilnya-aeg-l99696hwd
Пише, че е употребявана. Ако това не ти пречи и си има гаранция, цената е перфектна. Обикновено струва около 2000 лв.
Незнам дали е намаление ,но цената си е такава .Това е по стар модел.Аз ги следя от поне 8 или 9 месеца .и аз се бях насочила към нея но ми искочи възможност за взема с намаление по новия  модел пак без термопомпа.
Това си е актуалният модел с термопомпа.

# 321
  • Мнения: 2 998
Това си е актуалният модел с термопомпа.
Така изглежда актуалният https://www.tehnomix.bg/edra-byala-tehnika/peralni/peralni-sas-s … ya-aeg-l-99691hwd А вече има и с най-новия дизайн на вратите https://www.aeg.bg/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-w … r-dryer/l9wbc61b/
Дали имат някаква съществена разлика, не знам.

# 322
  • Мнения: 872
Да,моя грешка.Подведе ме цената .Около 1200 лева е стария модел без термопомпа-нова.Новия е 1500 пак без термопомпа.Новия с новия дизайн ,е моята .Разликата е че барабана е с малко по голям обем ,което като че ки помага да не се мачкат дрехите

# 323
  • Мнения: 2 998
А как си мерите дрехите или след време става на око? Моята нова пералня е вече купена, но ще мога да я ползвам след месец и аз това съм още неориентирана. Simple Smile Старата ми е за 5кг пране (няма сушилня) и съм и свикнала, но на майка ми си има електронна везна към пералнята и предпазва да не се препълва.

# 324
  • Мнения: X
Бухаш там колкото влезе и това е меренето Grinning

Майтапа настрана, ама барабана е точно по размер на килограмите. А ако надвишиш с половин кило на пералнята нищо й няма.

# 325
  • Мнения: 2 998
Въпросът е за сушилнята. И ми е чудно, ако пусна 6кг дрехи за пране, мога ли да пусна директно и програма със сушене или ще трябва да вадя от тях? Не мога да разбера тези 6кг на сушилнята на сухи или на мокри дрехи се мерят. newsm78

# 326
  • Мнения: X
До колкото разбрах, при всички случаи капацитета на сушилнята е по-малък от този на пералнята. Според мен ако е пълна пералнята за пране за сушене трябва да махнеш една трета от дрехите.

# 327
  • Мнения: 5 018
Аз пускам обикновено около 5 кг пране, направо се и суши без да вадя. Даже не си представям как двама човека ще генерират повече от 5 кг пране за седмица в съответния цвят/категория дрехи.

# 328
  • Мнения: X
Аз генерирам само по 10-12 кг ама при мен няма цветове и категории всичко влиза заедно Simple Smile

# 329
  • Мнения: 5 018
Аз старателно деля - вълна, бельо и коприна, бяло, цветно, тъмно/черно, спално бельо и хавлиени кърпи. Съответно във всяка една категория просто ни е невъзможно двамата да имаме повече от 5 кг. Като дойдат децата, сигурно ще е по-различно.

Общи условия

Активация на акаунт