Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 263 000
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 872
Аз съм от 2 сесмици с АЕG то.Доволна съм много.Все още след сушене ми се мачкат доста ,но смятам че ще я разуча.
И аз избирах между самсунга и нея ,но незнам и аз защо надделя тя.

# 271
  • Мнения: 294
На нас в магазина ни казаха , че Канди се правят в Китай , което автоматично означава , че не вършат работа, Индезит са силни при хладилниците, перални и сушилни не .
Ние взехме преди един месец за майка комбинирана пералня със сушилня на Аристон , тогава консултанта в магазина ни каза , че комбинираните нямали термопомпа, а само сушилните били с термопомпа . И да като няма термопомпа и е доста по-висок разхода на ток при сушене , на нашата - 3.16кв/ч , което си е доста като се сравни със сушилни при които потреблението е само 1.7кв . Но ние сега използваме тази на майка, а другата зима ще си взимаме за нас само сушилня . Иначе съм доволна от сушилнята, пускам ги на програма памук или синетика ако са смесени дрехи по състав , на сухи за гардероб и си излизат напълно сухи. Не ги мачка много, мачка определени дрехи които принципно си се намачкват , другите са си ок .
Абе голямо удобство си е , така че дали комбинирана или само сушилня според мен е задължително да има вкъщи, както и съдомиялна Simple Smile

# 272
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
На нас в магазина ни казаха , че Канди се правят в Китай , което автоматично означава , че не вършат работа, Индезит са силни при хладилниците, перални и сушилни не .
Ние взехме преди един месец за майка комбинирана пералня със сушилня на Аристон , тогава консултанта в магазина ни каза , че комбинираните нямали термопомпа, а само сушилните били с термопомпа . И да като няма термопомпа и е доста по-висок разхода на ток при сушене , на нашата - 3.16кв/ч , което си е доста като се сравни със сушилни при които потреблението е само 1.7кв . Но ние сега използваме тази на майка, а другата зима ще си взимаме за нас само сушилня . Иначе съм доволна от сушилнята, пускам ги на програма памук или синетика ако са смесени дрехи по състав , на сухи за гардероб и си излизат напълно сухи. Не ги мачка много, мачка определени дрехи които принципно си се намачкват , другите са си ок .
Абе голямо удобство си е , така че дали комбинирана или само сушилня според мен е задължително да има вкъщи, както и съдомиялна Simple Smile
Toва е абсолютно вярно Simple Smile И докато миенето на съдове може и на ръка, макар че зора е докато се измият, освен това се харчи и повече ток и вода, то съхненето на дрехи по стаите е ужас, с всичката влага и ограничено пространство. Confused

# 273
  • Мнения: 41 163
тогава консултанта в магазина ни каза , че комбинираните нямали термопомпа, а само сушилните били с термопомпа . И да като няма термопомпа и е доста по-висок разхода на ток при сушене , на нашата - 3.16кв/ч , което си е доста като се сравни със сушилни при които потреблението е само 1.7кв .

Забележка - АЕГ предлага комбинирана пералня-сушилня с термопомпа.

https://www.tehnomix.bg/edra-byala-tehnika/peralni/peralni-sas-s … ya-aeg-l-99691hwd

# 274
  • Мнения: 5 024
Да, само АЕГ имат такава с термопомпа, аз и няколко потребителки в темата я имаме и май и четирите сме много доволни.

Малко й куца дизайнът, обаче тя е скрита в мокрото помещение.

Освен термопомпа, има и филтър за пухове, което е удобно и удължава живота й.

# 275
  • Мнения: 11 818
тогава консултанта в магазина ни каза , че комбинираните нямали термопомпа, а само сушилните били с термопомпа . И да като няма термопомпа и е доста по-висок разхода на ток при сушене , на нашата - 3.16кв/ч , което си е доста като се сравни със сушилни при които потреблението е само 1.7кв .

Забележка - АЕГ предлага комбинирана пералня-сушилня с термопомпа.

https://www.tehnomix.bg/edra-byala-tehnika/peralni/peralni-sas-s … ya-aeg-l-99691hwd
Точно тази е моята, дори и от този магазин я купихме (от "Симеоновско шосе" по-конкретно), изключително съм доволна!! Четох малко тук темичките и на лични се консултирах с Макарон да се убедя в избора си и не му мислих много, много! Simple Smile Редно е да допълня, че имам място за два отделни уреда (мокро помещение), но въпреки това се спрях на комбиниран! И не съжалявам! Времето ми е по-ценно, а и не само.. много по-удобно е и не се занимаваш отделно с два уреда. Визуално ми харесваше повече коментираният по-назад модел на Samsung, но в крайна сметка не външният вид е важен, само аз ще си я гледам общо взето. Затова се спрях на AEG, разбира се заради термопомпата.

П.П. Макарон, писали сме едновременно и едно и също почти! Wink Благодаря ти и тук! А от филтъра за пухчета всеки път се изненадвам колко се събират!

Последна редакция: нд, 05 ное 2017, 20:05 от Сиси ♥♥

# 276
  • София
  • Мнения: 12 006
Сиси, твоята мирише ли на гума при сушене, понеже съм чувала, че някои от комбинираните си миришат не само в началото /което е нормално за първите 1-2 пъти/, а при всяко сушене винаги?

# 277
  • Мнения: 11 818
Сиси, твоята мирише ли на гума при сушене, понеже съм чувала, че някои от комбинираните си миришат не само в началото /което е нормално за първите 1-2 пъти/, а при всяко сушене винаги?
Не! Дори и в началото не е имало никаква миризма! Първото пускане беше без дрехи..

# 278
  • Мнения: 5 024
Сиси, твоята мирише ли на гума при сушене, понеже съм чувала, че някои от комбинираните си миришат не само в началото /което е нормално за първите 1-2 пъти/, а при всяко сушене винаги?
Не! Дори и в началото не е имало никаква миризма! Първото пускане беше без дрехи..
И при мен никога не е имало миризма, дори намек за такава.  Peace

За протокола, много често суша на памучната програма на висока температура и дълго време.

# 279
  • Мнения: 294
Да не знаех , че има такава комбинирана , от тук разбрах , но тя пък е доста скъпа и това явно предполага защо е толкова добра .
Нашата за съжаление няма такъв филтър за мъхчета и ги обирам отвътре на уплътнението , а иначе миришеше  на гума първите три пъти , сега вече си е добре , че се бях притеснила .

# 280
  • Мнения: 294
Момичета , как се справяте с мъхчетата по гуменото уплътнение на барабана , след сушене ?  Моята събира много и трудно се чисти .

# 281
  • гр.София
  • Мнения: 243
тогава консултанта в магазина ни каза , че комбинираните нямали термопомпа, а само сушилните били с термопомпа . И да като няма термопомпа и е доста по-висок разхода на ток при сушене , на нашата - 3.16кв/ч , което си е доста като се сравни със сушилни при които потреблението е само 1.7кв .

Забележка - АЕГ предлага комбинирана пералня-сушилня с термопомпа.

https://www.tehnomix.bg/edra-byala-tehnika/peralni/peralni-sas-s … ya-aeg-l-99691hwd
Точно тази е моята, дори и от този магазин я купихме (от "Симеоновско шосе" по-конкретно), изключително съм доволна!! Четох малко тук темичките и на лични се консултирах с Макарон да се убедя в избора си и не му мислих много, много! Simple Smile Редно е да допълня, че имам място за два отделни уреда (мокро помещение), но въпреки това се спрях на комбиниран! И не съжалявам! Времето ми е по-ценно, а и не само.. много по-удобно е и не се занимаваш отделно с два уреда. Визуално ми харесваше повече коментираният по-назад модел на Samsung, но в крайна сметка не външният вид е важен, само аз ще си я гледам общо взето. Затова се спрях на AEG, разбира се заради термопомпата.

П.П. Макарон, писали сме едновременно и едно и също почти! Wink Благодаря ти и тук! А от филтъра за пухчета всеки път се изненадвам колко се събират!
И ние сме с AEG с термопомпа. Ще припомня, освен че уредите с термопомпа са по-икономични са и по-щадящи към дрехите. Към момента в Техномикс е намалена и е с 5 год.гаранция.

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 2 401
И аз съм в търсене на пералня със сушилня. Можете ли да ми препоръчате някоя до 1200-1300 лв?

Засега съм се загледала в две, но съм гола вода и имам нужда от малко помощ:
https://www.tehnomix.bg/edra-byala-tehnika/peralni/peralni-sas-s … nya-aeg-l7-wbg68w
https://www.tehnomix.bg/edra-byala-tehnika/peralni/peralni-sas-s … n-fdd-10761-xr-eu

# 283
  • Мнения: 872
А къде е филтъра за пъхчета на комбинираната AEG ?На моята не съм намирала натък.От време на време пускам една пипистваща програма CLE

# 284
  • Мнения: 5 024
Не всички АЕГ комбинирани го имат, само тези с термопомна. Намира се точно над чекмеджето за перилни препарати, там е и хепа филтъра.

Ето картинка - там, където пише AEG Heat Pump technology

Общи условия

Активация на акаунт