Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 685
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 121
А, зузи, твоята машина каква е?
AEG е моята, мдоелът с термопомпа. Цената й е колкото два отделни уреда висок клас, не съм имала проблеми с намачкване или недоизсушени дрехи

# 466
  • Мнения: 121
за мен пък комбинирано е по-добре - зареждам и изваждам сухи. Предпочитам да си спестя хамалогията от пренасяне на дрехите от един уред в друг. В една квартира от студентските ми години бяхме с два уреда, като пералнята в кухнята - сушилнята на балкона през 2 стаи. Е познайте колко съм я ползвала тази сушилня особено лятото. Дори и един над друг да са, пак трябва разчет на времето - да свърши едната, да пуснеш другата. Сега зареждам вечер, сутрин ги прибирам в гардероба.

Моментът със сушилнята на балкона ме заинтригува. Аз само там имам място. Балконът е остъклен с ПВЦ, но не е изолиран и не се отоплява. Има ли шанс зимата да замръзне? Остава ли някъде в сушилнята вода, след като завърши цикъла?

при мен беше на остъклен пвц балкон, топъл, над магазини и не сме го мислили въобще. предполагам ако температурите падат под 0 ще имаш проблем. Спецификациите на всеки уред предполагам посочват работен диапазон.

# 467
  • Мнения: 2 043
за мен пък комбинирано е по-добре - зареждам и изваждам сухи. Предпочитам да си спестя хамалогията от пренасяне на дрехите от един уред в друг. В една квартира от студентските ми години бяхме с два уреда, като пералнята в кухнята - сушилнята на балкона през 2 стаи. Е познайте колко съм я ползвала тази сушилня особено лятото. Дори и един над друг да са, пак трябва разчет на времето - да свърши едната, да пуснеш другата. Сега зареждам вечер, сутрин ги прибирам в гардероба.

Моментът със сушилнята на балкона ме заинтригува. Аз само там имам място. Балконът е остъклен с ПВЦ, но не е изолиран и не се отоплява. Има ли шанс зимата да замръзне? Остава ли някъде в сушилнята вода, след като завърши цикъла?
Моята е там. Сложила съм конвектор, нагласен да поддържа 7 градуса. Така че, ако стане много под нулата навън, се включва.
Сметката за ток е почти без промяна.

# 468
  • Мнения: 2 687
за мен пък комбинирано е по-добре - зареждам и изваждам сухи. Предпочитам да си спестя хамалогията от пренасяне на дрехите от един уред в друг.

И аз съм на същото мнение. Много ми е удобно така.
Дрехите ми винаги излизат сухи. Намачкани са само, ако съм я препълнила. Като си спазвам точно килограмите даже нямат нужда от гладене.

а твоята машина каква е, мария?

# 469
# 470
  • Мнения: 161
Затова си доволна, защото ти е малко по-голяма - 9кг пране и 6кг сушене. Преди време нямаше толкова големи комбинирани перални.  Моята е 7 и 5.
Но ако погледнете сушилните за по 450лв са за 9 кг - шанса там да я претоварите е много по-малък.
т.е. ако вземате нещо го вземайте с по-голям капацитет за сушене.

# 471
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Има ли ползващи тази комбинирана пералня със сушилня АEG?
Как да разбера дали има термопомпа?

# 472
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Има ли ползващи тази комбинирана пералня със сушилня АEG?
Как да разбера дали има термопомпа?


Няма. Само този модел е с термопомпа: https://www.aeg.bg/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-w … r-dryer/l9wbc61b/

# 473
  • Мнения: 2 687
А някой има ли позитивни впечатления от уред на цена към 6-700лв?

# 474
  • София
  • Мнения: 12 006
А някой има ли позитивни впечатления от уред на цена към 6-700лв?
Според теб какво качество на части и на изпиране и изсушаване би могъл да предложи уред 2 в 1, който е на тази цена, която е колко за единия /ако са отделни уреди/ и то нисък клас?

# 475
  • Мнения: 2 687
Ако знаеш нещо конкретно в отговор, заповядай.

# 476
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако знаеш нещо конкретно в отговор, заповядай.
Айде не подскачай като ощипана мома, само защото не ти хареса отговора ми. Като искаш информация, върни се назад и прочети тази тема и предните /до където ти е възможно/, после си прецени, но мисля, че предният ми пост ти отговаря на въпроса ти. Твойто питане е малко като "абе с кой модел трабант, ще стигна от София до Бургас за 2 часа и половина?". Или приказката за боята.

# 477
  • Мнения: 2 687
Въпросът ми не е кое не става, а кое става. Твоят отговор явно е „никое” и това ми е достатъчно от твоя страна.

Не знам кой как подскача, но е забавно да имаш въображение Simple Smile

# 478
  • Мнения: 5 018
Доколкото съм следила тази и други подобни теми за комбинирани уреди, доволни от ниския клас продукти няма. Съгласна съм с Афродита, че е невъзможно да се направи добър и евтин уред на този етап. При липса на бюджет, бих взела нещо на максимално ниска цена, което да сменя след някоя и друга година без угризения. Другият вариант е нещо с транспортен дефект - от АЕГ с термопомпа често излизат и са си с една-две години гаранция, но са пак над 1200 лв.

# 479
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Аз имам две комбинирани Candy- та , едното е на 10- тина години, другото е почти на една. Като цяло съм доволна, но нямам база за сравнение. Понякога може би слагам по- голямо количество дрехи и не се изсушават напълно, а когато не ги извадя веднага, са много смачкани.
Сега ми предстои ремонт и съм решила да купя на друга фирма - Аег или Бош най - вероятно.

Общи условия

Активация на акаунт