Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 616
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: X
Lg имат ли модел на комбинирана с термопомпа?
Да, имат. Вчера взех такава. Определено, е тиха. Все още не съм я проучила детайлно- упътването е на френски, а аз не го знам. Засега, пускам на комбинираната програма пране и сушене. И забелязах, че май, има центрофуга. Но, уредът е толкова тих, че не съм сигурна. Утре ще стоя до него.

Мисля, че този модел не беше с истинска термопомпа, а друга технология, която наподобява термопомпа. Каква е цената му?
С термопомпа е. Взех я на промоция: от 700 на 500 евро. И пере страхотно. А на 1000 оборота прането е почти сухо и нищо общо с 1000оборота на предишната пералня. Утре ще пробвам как е след 1400.

Кой модел е? Нещо не намирам лг пералня със сушилня с термопомпа.

За мен аег е фаворита засега.

# 616
# 617
  • Мнения: X

Да, аз лично друг комбиниран уред с термопомпа не съм виждал. ЛГ имат с термопомпа само сушилни

# 618
  • Варна
  • Мнения: 25 238
За тази има предостатъчно отзиви в темата, просто прочети назад.

# 619
  • София
  • Мнения: 2 298

Да, аз лично друг комбиниран уред с термопомпа не съм виждал. ЛГ имат с термопомпа само сушилни
Така е, LG нямат комбиниран уред с термопомпа, а само сушилня.
Не знам писи-миси какво е купила, и защо твърди, че е комбинираб уред с термопомпа, но ако посочи модела, ще изсветли ситуацията

# 620
  • Мнения: X

Да, аз лично друг комбиниран уред с термопомпа не съм виждал. ЛГ имат с термопомпа само сушилни
Така е, LG нямат комбиниран уред с термопомпа, а само сушилня.
Не знам писи-миси какво е купила, и защо твърди, че е комбинираб уред с термопомпа, но ако посочи модела, ще изсветли ситуацията

Аз мисля, че се сещам какво е купила, добро е но не е с термопомпа, а има технология, която гони ефекта на термопомпа.

# 621
  • France
  • Мнения: 726
Моделът е : LG F854J60WR. Помолих ЛГ България да ми пратят упътване на български, но когато запълвах формата на запитването, този модел не фигурираше при тях.
Пак казвам, че уредът е с термопомпа. И някъде изчезват мъхчетата- по гуменото уплътнение няма натрупвания. За по-малко от два часа, изпра и изсуши кърпите, които станаха мекички.
То се е видяло, че трябва да намерим време мъжът ми да ми преведе инструкциите...

# 622
  • София
  • Мнения: 2 298
Моделът е : LG F854J60WR. Помолих ЛГ България да ми пратят упътване на български, но когато запълвах формата на запитването, този модел не фигурираше при тях.
Пак казвам, че уредът е с термопомпа. И някъде изчезват мъхчетата- по гуменото уплътнение няма натрупвания. За по-малко от два часа, изпра и изсуши кърпите, които станаха мекички.
То се е видяло, че трябва да намерим време мъжът ми да ми преведе инструкциите...
Този уред със сигурност НЯМА ТЕРМОПОМПА, не знам кой ти втълпява, че има, но не пренасяй тази заблуда в четящите тук.
Ако имаше, щеше навсякъде в спесификациите по сайтовете, където се предлага, както и в ръководството, да е обозначено pompe a chaleur - термопомпа на френски.
Уредите с термопомпи са икономични и са над клас А, а този уред е клас А. LG имат само сушилня с термопомпа и тя струва около 800 евро, няма как комбиниран уред с термопомпа да е по-евтин от само сушилня, в различните сайтове този уред е малко над 500 евро.
В ръководството се вижда, че няма отделен филтър за мъх, какъвто имат някои уреди. Тук мъхът се събира в общия филтър на мръсната вода.
Иначе програмите са добри, със здраве да си го ползваш !

# 623
  • Мнения: X
Искам пак да попитам в прав текст - на българския пазар има ли друг КОМБИНИРАН уред освен въпросното АЕГ с термопомпа, тоест някаква конкуренция има ли този уред или е единствен?

Не ми е проблем да дам два бона за пералня, защото тя е може би най-важния уред за мен в едно жилище. Въпроса е, че искам да взема най-доброто в този клас и с тези характеристики, максимално щадящо сушене за дрехите.

# 624
# 625
  • Мнения: 2 042
Искам пак да попитам в прав текст - на българския пазар има ли друг КОМБИНИРАН уред освен въпросното АЕГ с термопомпа, тоест някаква конкуренция има ли този уред или е единствен?

Не ми е проблем да дам два бона за пералня, защото тя е може би най-важния уред за мен в едно жилище. Въпроса е, че искам да взема най-доброто в този клас и с тези характеристики, максимално щадящо сушене за дрехите.
Не зная как е комбинираната, но аз имам само сушилня с термопомпа AEG.Нямам нито една свита дреха. / За разлика от BOSH на сестра ми, където нейните чорапи след сушене стават директно по мярка на детето.../

# 626
  • Мнения: X
Искам пак да попитам в прав текст - на българския пазар има ли друг КОМБИНИРАН уред освен въпросното АЕГ с термопомпа, тоест някаква конкуренция има ли този уред или е единствен?

Не ми е проблем да дам два бона за пералня, защото тя е може би най-важния уред за мен в едно жилище. Въпроса е, че искам да взема най-доброто в този клас и с тези характеристики, максимално щадящо сушене за дрехите.
Не зная как е комбинираната, но аз имам само сушилня с термопомпа AEG.Нямам нито една свита дреха. / За разлика от BOSH на сестра ми, където нейните чорапи след сушене стават директно по мярка на детето.../

Вълна пробвала ли си?

# 627
  • Мнения: 2 042
Ivan Mihov, всички вълнени дрехи ги суша там, имам я от декември. Дори и на ММ панталоните от студена вълна, дето пише, че не се сушат...
А той вчера по-погрешка ми е сложил супер фина блузка, ок е.
Но е малко шумна, сушилнята, добре че е в отделно помещение.

# 628
  • Мнения: 4 936
Гледам в Зора този AEG https://www.aeg.bg/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-w … r-dryer/l7wbg68w/ е на цена 1199 лв а тази по-долу е 2045 ?

кое  му по-различното на двата модела, че има 1000 лв разлика? Струва ли си?

# 629
  • Мнения: 2 114
Това са разликите https://www.aeg.bg/compare/?c=112462&query=386996&query=402803
Най-вече в консумацията на ел.енергия е разликата, по-икономична е серия 9.

Общи условия

Активация на акаунт