Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 261 496
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 6 010
Според мъжа ми това, че сме взели уред без термопомпа не би трябвало да оказва влияние, защото дрехите си излизат сухи. Той не вижда логика термопомпата да глади дрехите, не знам.
Да, термопомпата не ги глади, но и не ги мачка при сушене толкова, колкото ги мачкат сушилните без термопомпа.
Някой по-назад беше описал технологията на работа на термопомпата, което обяснява защо мачка по-малко.
Аз пера, комбинирано със сушене, на програма памук и памучни и синтетични артикули. Слагам темп. на 40 градуса. Нито нещо ми се е свило от синтетиката, нито се е развалило.

А намачкани ли са дрехите? Какъв е уредът?

Месечинке, памукът редовно издържа до 60-90 градуса без проблем, докато за синтетиката винаги се препоръчва пране до 40 градуса. Със сушенето е по същия начин.

# 661
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Аха, ясно. Аз винаги пера на 30-40, затова и не виждам разлика.

# 662
  • Мнения: 4 934
не изтърпях и изтеглих упътването от сайта, но стр 28 ме озадачи - аз ползвам течни препарти и преградата в чекмеджето трябва да е надолу, но пише: ако преградата е надолу :• Не задавайте фа
на предпране.
• Не задавайте
функцията за
отложен старт.
т, е ако ползвам течен прах не мога да пущам предпаране и отл старт???  а аз последното го ползвам много = пера нощем.


 

# 663
  • София
  • Мнения: 2 298
Според мъжа ми това, че сме взели уред без термопомпа не би трябвало да оказва влияние, защото дрехите си излизат сухи. Той не вижда логика термопомпата да глади дрехите, не знам.
Да, термопомпата не ги глади, но и не ги мачка при сушене толкова, колкото ги мачкат сушилните без термопомпа.
Някой по-назад беше описал технологията на работа на термопомпата, което обяснява защо мачка по-малко.
Аз пера, комбинирано със сушене, на програма памук и памучни и синтетични артикули. Слагам темп. на 40 градуса. Нито нещо ми се е свило от синтетиката, нито се е развалило.

А намачкани ли са дрехите? Какъв е уредът?

Месечинке, памукът редовно издържа до 60-90 градуса без проблем, докато за синтетиката винаги се препоръчва пране до 40 градуса. Със сушенето е по същия начин.
Уредът е АЕГ с термопомпа. Дрехите не се намачкват, обличаме без да гладим. Единственото, което се понамачква донякъде е спалното бельо от ранфорс .

Последна редакция: чт, 11 окт 2018, 04:16 от nati_nat

# 664
  • София
  • Мнения: 2 298
не изтърпях и изтеглих упътването от сайта, но стр 28 ме озадачи - аз ползвам течни препарти и преградата в чекмеджето трябва да е надолу, но пише: ако преградата е надолу :• Не задавайте фа
на предпране.
• Не задавайте
функцията за
отложен старт.
т, е ако ползвам течен прах не мога да пущам предпаране и отл старт???  а аз последното го ползвам много = пера нощем.

 

За мене логиката е, че течният препарат започва да се стича по малко след изсипването му.
Това е решим проблем - пера с прах. И без това праховете са по-добри от течните.
И аз пера нощем, без отложен старт, пуска този, който последен се е запътил към леглото.

# 665
  • Мнения: 11 440
Има и нещо друго; в началото се включва помпата и има опасност да изпомпа част от препарата и прането да не е ефективно.

# 666
  • Мнения: 4 934
Добре е да бъде включена в мрежата чрез устройство със защита от пренапрежение. Има изискване автоматичния прекъсвач на таблото за тока да е поне 10А. Преди да се пусне в режим на работа, трябва да се изчака 6 часа след инсталацията.
Четете си упътванията преди да започнете експлоатацията Simple Smile


това устройство колко 'изхвърля' пералнята напред? Ще вървя утре да купя едно, но ме притеснява, че перялнята и без това е по-дълбока от стандартните и ако и уреда е дебел..контакта ми е точно зад нея. 

Аз за 6-те часа не видях в упътването нищо? Само че първо се наливат 2 л вода и после препарат при първото пущане

# 667
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Скрит текст:
[quote author=zarkomortala link=topic=876925.msg37463440#msg37463440 date=15387338Днес си поръчах aeg комбинирана с термопомпата модела,някой с такава да сподели коя програма ползва,да не се свият дрехите при сушене...
и аз.. ще я чакам в четвъртък..

 ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪ по-кротко де... само сме ги поръчали, още не са дошли пералните, така че нямаме упътвания още - това за мен, но предполагам, че и при zarkomortala е така...
и аз се вълнувам как ще се оправям с програмите й. дано има повече автоматични Simple Smile

На старата най-много използвах програмата mix.. дано и тук да има такава

На официалния сайт би следвало да ги има упътванията, ама най-малкото няма как различни материи да се сушат на една програма. Все едно да пита на коя степен на ютията се глади най-добре.
------------------
Програмата памук е най-силна като градуси, затова като се сложат дрехи от синтетика или друго разл. от памук се свива, ластични дрехи се развалят и т.н.
[/spoiler][/spoiler]
Afrodita, не си на много прав път точно за тази пералня. Принципът на работа на тази машина е различен от този на кондензационните.
[/quote]
И какъв е принципа на тези машини? Да сушат синтетиката на по-високи градуси от памука ли? или? Всяка материя си иска нейното.
----------------
За течния препарат - ако използвате чашки няма да имате проблем, т.к. докато барабана не се завърти, течния препарат си остава в чашката.

# 668
  • Мнения: 2 083
nati_nat, направо не ми се вярва това за ненамачканите дрехи при сушене. Или трябва да са две блузи и един панталон.
При мен всичко /спално бельо ранфорт и сатениран памук, хавлиени кърпи, памучни блузи и дънки, покривки от всякакви материи/ е много намачкано.

# 669
  • Мнения: 11 440
Скрит текст:
Добре е да бъде включена в мрежата чрез устройство със защита от пренапрежение. Има изискване автоматичния прекъсвач на таблото за тока да е поне 10А. Преди да се пусне в режим на работа, трябва да се изчака 6 часа след инсталацията.
Четете си упътванията преди да започнете експлоатацията Simple Smile
[/quote] това устройство колко 'изхвърля' пералнята напред? Ще вървя утре да купя едно, но ме притеснява, че перялнята и без това е по-дълбока от стандартните и ако и уреда е дебел..контакта ми е точно зад нея. 

Аз за 6-те часа не видях в упътването нищо? Само че първо се наливат 2 л вода и после препарат при първото пущане
[/quote]
Предвидете си 2-3 см. Не мога да го измеря, защото и моето е отзад, въпреки че по всички правила за безопасност би трябвало да е достъпно....
За 6-те часа го пише още на първите 2-3 страници.

# 670
  • София
  • Мнения: 2 298
nati_nat, направо не ми се вярва това за ненамачканите дрехи при сушене. Или трябва да са две блузи и един панталон.
При мен всичко /спално бельо ранфорт и сатениран памук, хавлиени кърпи, памучни блузи и дънки, покривки от всякакви материи/ е много намачкано.
Е, чак само две блузи и един панталон не пера. Но и не я претъпквам, перем по-често. Мога следващия път да измеря килограмите на дрехите, преди да я пусна, да се ориентираме в какво отклонение съм от максималния капацитет за сушене.

# 671
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Аз мисля, че по-важен от килограмите е обемът. Просто не трябва да се претъпква.

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аз мисля, че по-важен от килограмите е обемът. Просто не трябва да се претъпква.

Точно. Нямам никаква представа колко килограма пера и суша.
Научих се, след няколко неуспешни опита, на око да преценям по колко дрехи да слагам, за да не се налага да вадя преди сушене. И да не излизат намачкани на хармоника.

# 673
  • Мнения: 4 934
Аз също пера всичко на програма за памук и нищо не ми се свива, но сушенето предполагам е различно. И все пак мислех, че по-скоро памукът се свива, а не синтетиката, поне при пране такива са ми наблюденията Rolling Eyes Обърках се напълно Crazy
 предполагам, че се пише за различни перални машини - не само за тази с термопомпата и за това и аз се обърках

Слагате ли от тези топки за по-добро пране - които са против варовик и разпенват препарата - в барабана или не?


# 674
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз последните две седмици усилено търся да си купя, но не намирам. Накрая ще си поръчам от Алиекспрес.

Общи условия

Активация на акаунт