Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 450
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 40 744
Това добре, ама ще работи само на идеално хоризонтален под. А ако подът не е хоризонтален пералнята се нивелира с развиване на крачетата и тогава тези лентички няма да контактуват с пода.

# 751
  • Мнения: 11 574
На мен това не ми приличат на антивибрационни подложки, а на онези гумираните ленти, които се намушват под някои електроуреди, за да не се събира прах отдолу. Имам такава лента на фронталната част на хладилника. Може и да не съм права обаче.

# 752
  • София
  • Мнения: 2 298
Това добре, ама ще работи само на идеално хоризонтален под. А ако подът не е хоризонтален пералнята се нивелира с развиване на крачетата и тогава тези лентички няма да контактуват с пода.
Не съм следила изкъсо целия монтаж и какво е правил човека, и какъв ни е бил пода, но нямаме проблеми, вече една година и милиметър не е мръднала. А и те бяха май някакви по-дебели и не твърди ленти, дори и да го е нивелирал с крачетата, някаква разлика биха поели тези подложки.

# 753
  • Мнения: 11 574
Черна станция, в твоята пералня освен трите транспортни болта, други транспортни материали  имаше ли? В нашата не открихме нищо освен едно полистиреново уплътнение вътре в баранана.

# 754
  • Мнения: 11 574
Това добре, ама ще работи само на идеално хоризонтален под. А ако подът не е хоризонтален пералнята се нивелира с развиване на крачетата и тогава тези лентички няма да контактуват с пода.
Не съм следила изкъсо целия монтаж и какво е правил човека, и какъв ни е бил пода, но нямаме проблеми, вече една година и милиметър не е мръднала. А и те бяха май някакви по-дебели и не твърди ленти, дори и да го е нивелирал с крачетата, някаква разлика биха поели тези подложки.
Ето, намерих. За намаляване на шума са тези. "Sound barriers: to decrease the noise while the appliance operates" на 8 стр.
https://manualscollection.com/?fid=7812010ea31b39960a2aae7f79e2e … online&page=8

# 755
  • София
  • Мнения: 2 298
petiaivanov, благодаря, че ме извади от заблудата 😀.
Ние тогава сменихме всички мебели и уреди в апартамента, в който живеем и явно цялата информация за новите уреди ми е дошла в повечко. Запомнила съм, че тези подложки са против нещо 😀 хахаха....
А и не чета подробно инструкции, особено пък в частта за монтажа, след като не го правя аз.

# 756
  • Мнения: 11 574
Е, сега! Може ли човек да помни всичко?! Flowers Hibiscus Стана ми интересно, че по-новия модел няма такива екстри, но това с шумоизолацията добре са го измислили при твоя модел. На мен помпата за водата ми се струва малко шумничка и такава изолация би била екстра.
Аз тази пералня я купих уж за вилата, че там няма сушилня, но ми досвидя да я занеса там. Та прав беше мъжът ми като каза "абе знам си аз, че ще има реформи из къщи и това до вилата няма да стигне, ама...."

# 757
  • Мнения: 20
Прибрах се  в България Моя Бургас .Аег нова пералня комбинирана купих и какво се разочаровах много намачква дрехите когато един път е пуснах на сушене ...Затова е пускам на 1200 и после е допълвам на 1600 оборота .Чудя се защо няма за отпускане на дрехите такава  марка световна известна .

# 758
  • Мнения: 11 574
Не мога да разбера какво правиш с оборотите и какво допълваш.Много объркано е написано всичко.
Скрит текст:
пише се: Я пускам, Я допълвам. "я" е местоимение, а "е"-спомагателен глагол

# 759
  • Мнения: 2 104
petiaivanov, не е роден българският език....затова е така неразбираемо.

# 760
  • Мнения: 40 744
Да споделя опит - имам АЕГ-то с термопомпа. И каквото и да казват, мачка си дрехите, освен ако не се вземат мерки. И сега аз деля прането на такова, за което не ми пука, и на такова, за което не искам намачкване. И второто е много по-малко като обем, което е добре.
Не ми пука например дали се мачкат чаршафи, потници, гащи, пижами, пешкири, хавлии. За тях ми пука само дали са добре изпрани и по възможност да се занимавам по-рядко. Затова пълня пералнята с всички тези неща веднъж седмично (ползваме само една спалня, иначе когато сме повече хора са два пъти седмично). После пера на 1600 оборота и 60 градуса. Каквото излезе, такова. Някои материи се мачкат много, други малко.

И остават ограничен брой ризи, блузи, панталони. Тях ги слагам при сериозно недопълнена пералня 5-6 ризи и блузи или 2-3 панталона (не съм експериментирала с точния обем, до който не мачка. Може и повече да са). Може и нещо друго фино да добавя. Пускам го на 40 градуса и 1200 оборота, и с натиснат бутон против мачкане. Първо пера, после вадя, разгъвам и поизпъвам и връщам за сушене, пак с натиснат бутон против мачкане. И резултатът е съвсем добър - блузи и тениски излизат съвсем годни за носене. Дънките също. По-тънките летни панталони и ризите понякога имат нужда от една ютия, според материята, но гладенето е лесно и бързо - не пускам до пълно изсушаване.
А ако ми се намира някоя пресъхнала риза от трудните за гладене, или измачкана от седене в гардероба има си и програма с пара. Врътвам един цикъл с пара и после слагам на закачалка. Ако не е достатъчно - гладя, но вече е лесно.  

Та това е то, не е вълшебна и си мачка, ако не се намери правилният подход.

# 761
  • Мнения: 2 104
Та това е то, не е вълшебна и си мачка, ако не се намери правилният подход.
Но си е несравнимо удобство да имам сушилня, само го констатираше майка ми, но едва сега я разбирам напълно.
Точно така процедирам, като черна станция. Като дрехите на децата ги пускам всяка вечер и всичко е готово за прибиране в гардероба, с едно доста високо качество, защото аз не гладя. Важно ми е да не са намачкани тъканите от всякакво естество.

# 762
  • Мнения: 11 574
Старото ми Mile на 1400 оборота също мачка дрехите. Само пералня е.

# 763
  • Мнения: 40 744
То си е чиста физика - центрофугата мачка и колкото по-високи обороти, толкова по-силно се притискат дрехите към барабана от центробежната сила, респективно хем се отделя водата (полезен ефект), хем от натиска гънките стават повече и по-трайни (вреден ефект). За съжаление полезният и вредният ефект винаги вървят ръка за ръка и затова се търси компромис между намачкване и степен на изстискване. За най-фините тъкани може на 400 оборота, че и изобщо без центрофуга. Ама после сушенето ще е цял ден. Или на простора. Няма пълно щастие.

# 764
  • Мнения: 2 104
Моята стара пералня АЕГ изобщо не мачкаше дрехите, простирах и прибирах почти съвършени. Затова с тази комбинирана дори само с прането може да има проблеми, но с повече опити и компромиси, пак постигам успех.

Общи условия

Активация на акаунт