Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 892
  • 1 506
  •   2
Отговори
# 765
  • Мнения: 11 637
Що 'дигнахте цените на пералните, а?  Satisfied
Скрит текст:
   
"А конкретно този модел AEG с термопомпа, до миналата година се е продавал в магазините от този тип (много са) на цени около 1200-1300лв (което звучи някак по-нормално) и поради големия интерес предизвикан от култа към него на БГ-мамите, цената скача на вече минимум 1500лв и както виждаме тук дори 1600лв."

"Ама пък ако знаеш как в бгмамките е основен мотив  Да ти кажа, нямам идея колко от тези домакини имат и бегла представа що е то термопомпа, но в изказванията им на тема пране "термопомпа" и "AEG" са най-ползваните изрази. В онзЕ форум, ако някоя се изтърве, че няма достатъчно богат мъж да ѝ купи сушилня с термопомпа - свършена е "


https://forum.setcombg.com/%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%B0-%D1%82%D0%B5 … %BA%D0%B8-15.html

# 766
  • Мнения: X
Не ви е срам тцтц

# 767
  • София
  • Мнения: 451
Може би сега е момента да спомена, че комбинираната на AEG за вграждане вече е с намалена цена от 1499 на 1299 лв в Технополис. Това според мен е заради новия модел, който се появи за кратко за 1599 лв и се изчерпа.

# 768
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Брех, форумът е сила Joy Вдига цените на пералните с 30% Joy Тез вярват ли си?

# 769
  • Мнения: 2 114
Това са глупости! Та дори и в момента има перални АЕГ на цена 1400 лв, какво остава за комбиниран уред от тази серия.

# 770
  • Мнения: 67
Брех, форумът е сила Joy Вдига цените на пералните с 30% Joy Тез вярват ли си?

Там се говори за модела с термопомпа, който е правен за немския пазар и у нас се продаваше на цени около 1000лв. Когато започнаха много да се купуват, вдигнаха цените до почти тази на нов уред закупен от България но с 5г гаранция. А немските все пак не са нови или ако не са използвани то са върнати от купувачи в Германия. Тук гаранцията им не е към AEG сервиз, а към търговеца, който ги е внесъл.
Не вярвам в България да са внесени повече от 50 -100 броя годишно, а пише, че тази тема има 113 496 преглеждания,  Който тръгне да избира, няма начин да не попадне в нея, нормално е коментираното тук да предизвика по-голямо търсене.

# 771
  • Мнения: 333
Здравейте, мислех да си купувам сушилна, но по ред обстоятелства реших да взема комбинирана. Може ли да ми препоръчате оптимален вариант качество на сушене/цена. Интересува ме след пране да може да продължава със сушенето автоматично и да има отложен старт, т.е. да мога да си я пускам, докато не съм вкъщи. Максималната ми сума е около 2000лв.
Междудругото какво е това чудо термопомпа и конденз, кое е за предпочитане?
Благодаря предварително. Simple Smile

# 772
  • Мнения: 41 009
Щом имаш бюджет от 2000 купи си АЕГ с термопомпа, струва си. Може да прави всичко, изброено от теб, макар аз да не ползвам баш тези неща Mr. Green
- върви комплект а аквастоп, което значи, че спокойно можеш да я оставяш да работи и да си излизаш. Някои по-евтини го нямат.
- има филтър за пухчета (само тя го има)
- има голям капацитет и за пране, и за сушене
- термопомпата щади дрехите
- има бутон против намачкване (действа, пробвах го)
- понеже е и пералня и сушилня в едно си изхвърля водата в канала (чистите сушилни имат разни резервоари)
- относително тиха е и не мърда. Старата ми се разхождаше насам-натам понякога. Това, че комбинираните са по-тежки сигурно помага за стабилността.

# 773
  • Мнения: 4 208
При мен ще се търси друг вариант, защото се оказа, че няма да влезе под плота.
Сега оглеждам моделите на LG и то в сив/черен цвят.
Ще препоръчате ли нещо?

# 774
  • Мнения: 333
Щом имаш бюджет от 2000 купи си АЕГ с термопомпа, струва си. Може да прави всичко, изброено от теб, макар аз да не ползвам баш тези неща Mr. Green
- върви комплект а аквастоп, което значи, че спокойно можеш да я оставяш да работи и да си излизаш. Някои по-евтини го нямат.
- има филтър за пухчета (само тя го има)
- има голям капацитет и за пране, и за сушене
- термопомпата щади дрехите
- има бутон против намачкване (действа, пробвах го)
- понеже е и пералня и сушилня в едно си изхвърля водата в канала (чистите сушилни имат разни резервоари)
- относително тиха е и не мърда. Старата ми се разхождаше насам-натам понякога. Това, че комбинираните са по-тежки сигурно помага за стабилността.

Едвам ме нави. Simple Smile
А каква е поддръжката на тези машини?

# 775
  • Мнения: X
Щом имаш бюджет от 2000 купи си АЕГ с термопомпа, струва си. Може да прави всичко, изброено от теб, макар аз да не ползвам баш тези неща Mr. Green
- върви комплект а аквастоп, което значи, че спокойно можеш да я оставяш да работи и да си излизаш. Някои по-евтини го нямат.
- има филтър за пухчета (само тя го има)
- има голям капацитет и за пране, и за сушене
- термопомпата щади дрехите
- има бутон против намачкване (действа, пробвах го)
- понеже е и пералня и сушилня в едно си изхвърля водата в канала (чистите сушилни имат разни резервоари)
- относително тиха е и не мърда. Старата ми се разхождаше насам-натам понякога. Това, че комбинираните са по-тежки сигурно помага за стабилността.

Едвам ме нави. Simple Smile
А каква е поддръжката на тези машини?

Това да не е ауди, че да има подръжка Grinning Вземаш й здравето в гаранцията, като изтече всеки ден е подарък Grinning Като дойде време ще я видя дали в толкова добра тази термопомпената, но за моито нужди изглежда най-доброто на пазара

# 776
# 777
  • Варна
  • Мнения: 41
Скоро ще се местим в друго жилище, и също сме се спряли на AEG с термопомпа.

# 778
  • Варна
  • Мнения: 306
Здравейте! Бихте ли споделили опит относно шума на комбинирана пералня със сушилня АЕГ с термопомпа - много ли е шумна?

# 779
  • Мнения: 41 009
A какво значи "много шумна"? Трудно ми е да сравня, но си е шумна, пералня е все пак. При центрофугата има шум, и при сушенето има шум. Ако сте в една стая ще е неприятно, ама това важи за всеки уред.
Иначе ако е в мокро помещение и се затвори вратата не се чува изобщо. И шумът е някак по-нискочестотен, повече като буботене и дразни по-малко отколкото малката ми стара пералня. Но не мога да го сравня с други сушилни. За в кухнята няма да е приятно, ама пък и това е големичка пералня, която не се събира лесно под плота. За в мокро помещение е супер.

Общи условия

Активация на акаунт