Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 553
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 2 114
Моите чаршафи от днес са далече от изгладени /ще трябва да снимам явно хахах/ , но ще трябва да го преживея някак...

# 796
  • Мнения: 40 850
Шумът е въпрос на резонанс и вътрешно пространство. Резонансът е божа работа, а съм забелязала, че ако оставя вратата на мокрото отворена, до пералнята е шумно при центрофуга, ама не е болка за умиране. Но 7-8 метра по-надалеч и зад една врата и един завой, има една зона  в хола, където ми вибрират тъпанчетата. Кой знае какво завихряне се получава - предполагам, че там се срещата звуковата вълна от пералнята и отразената звукова вълна и става някаква интерференция. Както вече казах - божа работа са някои работи Grinning

Моите чаршафи от днес са далече от изгладени /ще трябва да снимам явно хахах/ , но ще трябва да го преживея някак...

Чаршафите от хасе по принцип се мачкат, но за щастие не са болка за умиране. Но и там имаме по-голям обем пране в барабана, няма как. Но ако чак толкова те дразни намали оборотите на центрофугата, преди сушилня ги извади и оправи от гънките, и през цялото време (и при пране, и при сушене) дръж натиснат бутона срещу мачкане. Резултатът ще е малко по-добър.

# 797
  • Мнения: 2 114
Чаршафите са сатиниран памук, бутонът съм го пуснала за всичко вече задължително, само ме домързя да извадя всичко от барабана и да прередя - вече и това ще правя. Но като ги извадих топли топли ми е много приятно.

# 798
  • Мнения: 1 600
Аз да питам за комбинираните уреди на Електролукс - някой има ли опит/мнение за такива?

Знам, че тук се обсъжда и се препоръчва основно АЕГ с термопомпа, и преди време обмислях да го купя, но моментът за покупка дойде, а бюджетът ми е ограничен. Колебая се между комбинирания уред на Електролукс и между Самсунг - назад в темата четох мненията на потребителите, които са доволни от него.

# 799
  • Мнения: 6 290
Върнах се десетина страници назад, обаче не разбрах нещо...ако уредът има термопомпа в характеристиката ме е отбелязано, че има пара, така ли? Защото директно термопомпа никъде не видях да пише.
И още нещо...някакви отзиви за Беко? На прима виста на този модел се спрях:
https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing- … 8733-XS0/p/680632
Купих такава за апартамент под наем. Тествах я и на прима виста барабанът повече от 2/3 максимум не трябва да се пълни, ако искате да сушите дрехите веднага без да вадите най-добре да се зарежда с 4 кг. След сушене няма лоша миризма. При мен машината доста подскачаше на максималната степен на центрофугата, а беше нивелирана и подът е ламинат върху бетонна плоча, не гредоред...

Последна редакция: чт, 15 ное 2018, 17:13 от drago_2008

# 800
  • Мнения: 40 850
При мен машината доста подскачаше на максималната степен на центрофугата, а беше нивелирана и подът е ламинат върху бетонна плоча, не гредоред...

При центрофуга подскача и най-добре нивелираната машина, ако прането не е добре разпределено в барабана (например ако един чаршаф се навре на топка в чаршаф торба). Тогава се получава ексцентричност и следва тропане. Това се усеща най-вече при лекичките машини. Моята нова АЕГ с тези 70 кила за сега не мърда.

# 801
  • Мнения: 11 601
В книжката пише, че е 98 кг.

# 802
  • Мнения: 40 850
Е, ако е така, това е още по-добре от гледна точка на стабилността.

# 803
  • София
  • Мнения: 12 006
Върнах се десетина страници назад, обаче не разбрах нещо...ако уредът има термопомпа в характеристиката ме е отбелязано, че има пара, така ли? Защото директно термопомпа никъде не видях да пише.
И още нещо...някакви отзиви за Беко? На прима виста на този модел се спрях:
https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing- … 8733-XS0/p/680632
Купих такава за апартамент под наем. Тествах я и на прима виста барабанът повече от 2/3 максимум не трябва да се пълни, ако искате да сушите дрехите веднага без да вадите най-добре да се зарежда с 4 кг. След сушене няма лоша миризма. При мен машината доста подскачаше на максималната степен на центрофугата, а беше нивелирана и подът е ламинат върху бетонна плоча, не гредоред...
На ламинат няма как да не подскача, особено ако под него има 0,5см. фибран - изолация, но и да няма сам по себе си ламината не е за под пералня.

# 804
  • Мнения: 6 290
Черна станция, не ми е първото пране, нито първата пералня. Всичко откъм пране си беше ок наредено и всичко памук. Нещо може би ѝ куца на машината при ценрофугиране . Може дори да е дефектна знам ли, но съм имала и все още имам бюджетна пералня дето не мърда, а е със същите параметри - килограми, обороти, капацитет.
Афродита, някой ден ще я пробвам как центрофугира сега върху плочките, където е сложена, но като цяло ламинатът ми не пруженира, защото подът е добре направен, освен това от двете ѝ страни го натискат бая тежки шкафове, не е като да е цопната върху стар под на камбури баш по средата на няковя стая, но може и това да е било тогава.

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 12:34 от drago_2008

# 805
  • Мнения: 6
Здравейте моля за мнение, спряла съм се на тези два модела, някой ако има опит с тях да сподели - Пералня със Сушилня LG FH695BDH6N
И Пералня със Сушилня AEG L9WBC61B.

# 806
  • Мнения: 2 643
Момичета не мога да и разбера на тази сушилня как да я пусна така ,че после да са сухи за гардероба.ето тази е


Четох и инструкциите ,но пак не ги разбрах.програмата,която има изобразено гардеробче (в книжката пише вадиш ги сухи) е 3 часа и нещо.толкова дълги ли са

# 807
  • Мнения: 40 850
Здравейте моля за мнение, спряла съм се на тези два модела, някой ако има опит с тях да сподели - Пералня със Сушилня LG FH695BDH6N
И Пералня със Сушилня AEG L9WBC61B.

АЕГ-то е уникално на пазара - само то е с термопомпа. А и филтърът за пухчета е супер екстра.

# 808
  • Мнения: 6 290
Fifty Shades, пусни един път и засечи. Обикновено машините имат сензори, които следят степента на изсушаване. Конкретния уред не го познавам. Но за сравнение само моето Миле с термопомпа суши 7 кг. пране на програма за абсолютно сухо пране за прибиране за 1:59 ч Виж дали на твоята реално като почне да работи времето няма да намалее. Това зависи и от центрофугата колко силна е била и остатъчната влага в прането.

# 809
  • София
  • Мнения: 12 006
В момента гледам е пусната програма експрес, която е бърза. Там не знам дали изсушава с датчик или е за определено време на по-високи градуси.

Общи условия

Активация на акаунт