Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 421
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 780
# 781
  • Мнения: 2 103
За мен е много шумна, толкова е дразнеща, че не искаш да стоиш до нея докато работи!
Както е споменала и черна станция, ако е в отделно помещение при затворена врата няма сериозен шум и все пак бучи, чува се добре.

# 782
  • Мнения: 11 568
За мен е много шумна, толкова е дразнеща, че не искаш да стоиш до нея докато работи!
Както е споменала и черна станция, ако е в отделно помещение при затворена врата няма сериозен шум и все пак бучи, чува се добре.
Да не би нещо да не е нивелирана добре? На моята (комбинирана АЕГ с термопомпа) се чува само помпата като изпомпва водата и когато центрофугата набира скорост. Като достигне максималните обороти почти не се чува. Сложена е върху плочки. Понякога, обаче, когато прането не е добре разпределено върху барабана и  чувам едно като пошляпване и лекичко почукване.....може би на маркуч в корпуса??? 

# 783
  • Мнения: 2 103
За съжаление е нивелирана перфектно също върху плочки, вече си мисля да не е дефектна....

# 784
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
Върнах се десетина страници назад, обаче не разбрах нещо...ако уредът има термопомпа в характеристиката ме е отбелязано, че има пара, така ли? Защото директно термопомпа никъде не видях да пише.
И още нещо...някакви отзиви за Беко? На прима виста на този модел се спрях:
https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing- … 8733-XS0/p/680632

# 785
  • Мнения: 11 568
Според мен функцията пара няма нищо общо с термопомпата. Може и да греша. Потребител BM21 може да ти даде по-компетентно мнение.

# 786
  • Мнения: 40 737
Върнах се десетина страници назад, обаче не разбрах нещо...ако уредът има термопомпа в характеристиката ме е отбелязано, че има пара, така ли? Защото директно термопомпа никъде не видях да пише.

Не, пише си термопомпа.  Ама то от комбитата май само АЕГ има такава, та е нормално при другите да не пише.

# 787
  • София
  • Мнения: 451
За мен е много шумна, толкова е дразнеща, че не искаш да стоиш до нея докато работи!
Както е споменала и черна станция, ако е в отделно помещение при затворена врата няма сериозен шум и все пак бучи, чува се добре.
Потвърждавам за неприятния шум и при вграденото комби на АЕГ без термопомпа. Шумът при сушене имам предвид. Иначе при пране се чува само бълбукането при източване на водата. Центрофугата за моя изненада е безшумна. Не съм ползвала досега сушилня, така че не мога да направя сравнение с други марки.

# 788
  • Мнения: 11 568
А така! При мен пък сушилнята е най-тихата част. Хмм, абе да не би да има накакви транспортни уплътнения вътре, за които да не пишете в книжката???

# 789
  • Мнения: 2 103
Сега направих експеримент с едно мобилно приложение за измерване на шума /калибрирах според указанията с розов шум/ - 60 децибела измери при функция сушене.....при зададени от производителя 66 за сушене, 51 за пране и 77 за центрофуга.
Ами....шумна ми е, въпреки че си е съвсем в границите според етикета.

# 790
  • Мнения: 333
Значи е по-тиха от хъркането на мъжа ми, което съм засичала така. Мисля, че ще се разберем чудесно с тази AEG. Joy

# 791
  • Мнения: 11 568
В момента работи сушилнята. АЕГ, комбинирана с термопомпа. Измерен шум (на затворени прозорци и без други работещи уреди, в помещението) с мобилно приложение е в границата 50-57 dB. Производителят не е задал ниво на шум при сушене, а само за пране и центруфуга или пък аз поне не го намирам.

# 792
  • Мнения: 2 103
Най-долу е на енергиен стикер в документация.
https://www.aeg.bg/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-w … r-dryer/l9wbc61b/

И моята все пак е по-шумна, варираше 58-60 децибела.

# 793
  • Мнения: 11 568
Благодаря, mama_na_nana, видях го - 66 dB. Голяма и тежка машина е това, но върши страхотна работа.

# 794
  • София
  • Мнения: 451
О да, резултатът наистина е добър. Някои от дрехите чак ми излизат като изгладени след сушилня! Вярно че пълня само 1/3-та от пералнята на режим синтетика. От това съм приятно изненадана. Неприятно съм изненадана обаче от шума. Вероятно ще я пускам когато излизам навън.

Общи условия

Активация на акаунт