Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 428
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 333
Много съм тъжна, но AEG-а няма да ми се събере в мократа ниша. Sad Много е дълбока. Кажете някаква не толкова дълбока алтернатива.

# 811
  • Мнения: 11 568
ИвеЛинка, ти комбинираната с термопомпа и филтър за мъхове ли искаше?

# 812
  • Мнения: 161
Тази AEG , която описвате е с капацитет на сушене 6кг. Има други комбинирани , които имат капацитет на сушене 8кг. Отделните сушилни са с капаците средно около 9кг.

# 813
  • Мнения: 4 936
 не е въпроса само колко кг може да изсуши, а и как ще ги изсуши тези кг.

За отделните сушини- има друга тема - тази е за комбинирания уред пералня+ сушилня

# 814
  • Мнения: 40 737
Тази AEG , която описвате е с капацитет на сушене 6кг. Има други комбинирани , които имат капацитет на сушене 8кг. Отделните сушилни са с капаците средно около 9кг.

Е и? На мен и  6 килограма са ми много, та за какво са ми осем или девет? И да имам само един уред ми е удобно и компактно. Иначе професионалните перални и сушилни може и по 10 и 20 кила да събират, това за мен обаче не е никакъв плюс, мястото обаче ми е важно.

# 815
  • Мнения: 161
Защото комбиниран уред с по-голям капацитет на сушене е съответно с по-голям барабан . От там и дрехите се мачкат по-малко.

# 816
  • Мнения: 40 737
Защото комбиниран уред с по-голям капацитет на сушене е съответно с по-голям барабан . От там и дрехите се мачкат по-малко.

Да, ок, съгласна съм. Обаче това не променя моите ограничения за мястото. И между другото съм удовлетворена от мачкането на АЕГ-то. Дрехите, за които ми пука, са ми малко и съответно съм далеч от капацитета на барабана. Та и поголям да беше, май все тая.

# 817
  • Мнения: 333
ИвеЛинка, ти комбинираната с термопомпа и филтър за мъхове ли искаше?


Дааа Sad

# 818
  • Мнения: 11 568
ИвеЛинка, ти комбинираната с термопомпа и филтър за мъхове ли искаше?


Дааа Sad
Милата. Ами освен да гледаш някой модел с термопомпа, за да харчи по-малко енергия. За комбиниран уред просто съвет не мога дам, защото това е първият, който ползвам и нямам опит с тях. Мисля, че другото важно за такъв уред е да има по-голяма гаранция. Другите модели на АЕГ или Електролукс с термопомпа ще ти паснат ли на размер? Вярно, че нямат филтри за мъхове, но пък имат една кратичка програма за изплакване след сушене. То и тази с филтъра, която имам аз има тази програма за изплакване. Гледам, че някои потребителки са доволни от Беко, но аз нямам нито един уред на тази марка и не мога нищо да кажа.

# 819
  • Мнения: 161
Защото комбиниран уред с по-голям капацитет на сушене е съответно с по-голям барабан . От там и дрехите се мачкат по-малко.

Да, ок, съгласна съм. Обаче това не променя моите ограничения за мястото. И между другото съм удовлетворена от мачкането на АЕГ-то. Дрехите, за които ми пука, са ми малко и съответно съм далеч от капацитета на барабана. Та и поголям да беше, май все тая.

В момента съм с подобна на Индезит и за мен не е удовлетворяващо. Затова и аз търся нещо, което да може да се ползва с по-малко компромиси. Затова разглеждах моделите на Hover -13 kg пране / 8 kg сушене. Ако имате други подобни предложения , с 8 и повече кг сушене моля да споделите.
В този ред на мисли за недостатъчно пространство - на 267см трябва да събера печка, пералня, сушилня, мивка, хладилник. ако кухненският плот се вдигне на 103 см, с една мивка с дъбочина примерно 17-18см отдолу остават 85см и вече могат да се съберът и пералня и сушилня, като се оставят 20-на см за канала, разбира се. Малко по-висок идва плота, но не мисля, че бибило проблем с оглед на уплътняването на разстоянието.

# 820
  • Мнения: 4 936
пералнята и суш са отделни така ли?
Не ти ли е вариант да ги сложиш в един голям шкаф една върху друга - без да ги вграждаш така ще имаш място за шлафове под плота,.  а те също са ти много важни

# 821
  • София
  • Мнения: 2 298
zumbaio, мивка 17-18 см е плитка и неудобна за големи съдове. Под нея има стърчащ надолу сифон и при височина 103 см. на плота няма как да останат 85 см. за уред.
Може да се мисли за вариант пералня и сушилня един над друг уредите. Иначе комбинирана е ОК, но ти имаш изисквания за голям капацитет на сушене.

# 822
  • Мнения: 161
Една над друга, но на 265 см няма да остане място за хладилник Simple Smile Ето ви една примерна схема:

https://www.kitchenplanner.net/view/5bf3d8c3-6f78-41e6-93ef-7c2a5f8e4ee4/

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 12:03 от zumbaio

# 823
  • София
  • Мнения: 11 977
Една над друга, но на 265 см няма да остане място за хладилник Simple Smile Ето ви една примерна схема:

https://www.kitchenplanner.net/view/5bf3d8c3-6f78-41e6-93ef-7c2a5f8e4ee4/

при такива размери мисля, че изобщо нямаш място дори за един уред.

# 824
  • Мнения: X
ИвеЛинка, ти комбинираната с термопомпа и филтър за мъхове ли искаше?


Дааа Sad
Милата. Ами освен да гледаш някой модел с термопомпа, за да харчи по-малко енергия. За комбиниран уред просто съвет не мога дам, защото това е първият, който ползвам и нямам опит с тях. Мисля, че другото важно за такъв уред е да има по-голяма гаранция. Другите модели на АЕГ или Електролукс с термопомпа ще ти паснат ли на размер? Вярно, че нямат филтри за мъхове, но пък имат една кратичка програма за изплакване след сушене. То и тази с филтъра, която имам аз има тази програма за изплакване. Гледам, че някои потребителки са доволни от Беко, но аз нямам нито един уред на тази марка и не мога нищо да кажа.

То друг комбиниран уред с термопомпа няма, поне в България. Иначе има на ЛГ

Общи условия

Активация на акаунт