Бременна непълнолетна

  • 15 333
  • 232
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Мило дете, обръщам се така защото имам по-голям син от теб. На твоята възраст морето ни се струва до колене, а уж голямата любов -крила и розови очила.  Едно дете не е кукла, с което да играеш и после като ти омръзне дс захвърлиш в ъгъла. То е живо същество и е твоя отговорност докато си жива. Ще учиш казваш-вечерно училище или частна ученичка? И двете са разходи и време. Университет, звучи добре, но на ясла ли ще водиш дете или ти ще учиш. Кога?! Когато плаче от колики, от зъбче, от глад, от това че памперса е изцапан?! Таткото?! Помисли си дали ще ти се кефи бременна и дебела с подути от албумин крака? Едно е младо гадже дето на гърба му пише прокурор, друго е бременна тинейджърка с бушуващи хормони от възрастта и бременността. Живота не свършва след като родиш, но вече не си господар на себе си, на времето си. Още ти е било рано за жена, ти си тръгнала майка да ставаш.  Не чакай помощ от никой, детето е грижа на майката. Сама ще се справиш ли?
Извини ме, ако съм била груба. Но това са фактите. А даже не засегнах финансовия въпрос за отглеждане на дете. Купи си куче, потренирай с него.
Ето това се опитах да му кажа на детето по-горе, но не мисля, че сега е способна да чуе и разбере какво имаме предвид. Младостта и хормоните ще ѝ попречат.

# 31
  • Мнения: 4 255
Цитат от темата с младите майки:
Мпф, аз дори нова година няма да празнувам...  Tired Не съм студентка, но и да бях - все тая   Laughing Такива удоволствия като рожденния ми ден, нова година и всякакви празници се отлагат в далечното бъдеще (да не казвам никога), когато някой си прежали рахата да го погледа за една вечер.
И на Даниел му никне зъб пак, голям зор. Трета вечер не ни оставя да спим, вече съм като ударен самолет. Днес му слагам сухар в "манджата"  и паралелно с това ще си правя 3в1... Е, изсипах пакетчето кафе в на Даниел обяда, разбърках го и чак като ме лъхна на кафе, усетих какво съм направила.  Grinning

# 32
  • Мнения: 5 480
Твърдо против аборта и оставянето в домове съм.Нямам деца,вече съм на "нормална" за раждане възраст,но  ако беше станало преди това,не бих си махнала детето в никакъв случай.Никой не е казал,че ще е лесно,но начини има.Друг е въпросът,ако авторката иска да роди и да метне детето на баби,за да ходи по дискотеки.Не са важни толкова годините,колкото себеусещането и осъзнаването.Някои жени дори на 30 не са готови за деца,защото им се живее.Мое мнение. Peace

# 33
  • Мнения: 642
Предполагам това бебе не е планирано и е грешката на тате.  Поемал отговорност каква? Вижда се колко е отговорен .

# 34
  • Мнения: 7 779
поредната ....  и като бъдеща непълнолетна майка , и като тема с ясен изход.  Laughing
дайте и линкове към другите теми , към които ще се обърне съвсем скоро с други въпроси.

# 35
  • Мнения: leet
Честито за бременността, каквото и да решиш дано да е правилно.
Аз друго се чудя. Ти сега си на 17, а с приятелят ти си от близо 5 години. Демек си била някъде на 12 и нещо, като си тръгнала с твоя приятел, който по груби изчисления е бил на 20 години. Това е малко притеснително.. едно е да си била на 16, а той на 22 (примерно), ама 20-годишен да е с 12-годишна си е направо са прокурор!

# 36
  • Мнения: 7 779
че то и сега е за прокурор  Laughing -  все още е малолетна
възможно е той да знае това и поради този факт да е съгласен да се роди. след известно време - дим да го няма

# 37
  • Мнения: leet
че то и сега е за прокурор  Laughing -  все още е малолетна
възможно е той да знае това и поради този факт да е съгласен да се роди. след известно време - дим да го няма


Непълнолетна се води, ама все там. Иначе няма лошо, щом иска детенце да си го роди, ама бащата явно си пада по младички..

# 38
  • Мнения: 642
Каквото и да решиш, сподели с родителите си, но не забравяй да поднесеш новината с подходяща доза варелиан и носни кърпи. Майка ти ще изпадне в шок, а баща ти най-вероятно ще иска да го трепе зетя. За кандидат свекито ми е ясно, но и там ще трябват диазепами и валидоли. Като нищо може и ти да отнесеш някой шамар в целия екшън.

# 39
  • Мнения: 30 802
Цитат от темата с младите майки:
Мпф, аз дори нова година няма да празнувам...  Tired Не съм студентка, но и да бях - все тая   Laughing Такива удоволствия като рожденния ми ден, нова година и всякакви празници се отлагат в далечното бъдеще (да не казвам никога), когато някой си прежали рахата да го погледа за една вечер.
И на Даниел му никне зъб пак, голям зор. Трета вечер не ни оставя да спим, вече съм като ударен самолет. Днес му слагам сухар в "манджата"  и паралелно с това ще си правя 3в1... Е, изсипах пакетчето кафе в на Даниел обяда, разбърках го и чак като ме лъхна на кафе, усетих какво съм направила.  Grinning

Аз съм на 32. Ми също няма купони, Нова Година и рожден ден. И аз за една бройка да сипя кафе в закуската на малката.

Никога не е лесно.

Като станат приятелките на 30, те пък ще са рошави и недоспали, и подути, и хормонални. Няма да ги подмине.

Парите са проблемче, ама ако баткото бачка, и това се решава.

В случая съм по-скоро позитивно настроена- няма насилие във връзката. Е, момичето малко е избързало и от дете е станало жена направо, ние на 13 скачахме на ластик, ама какво да се прави, живот...все пак пет години не са направили белята, а 17 хич не е малко.

Пък доколко е трудно да завършиш университет...айде моля ви се...

Ама вземете да се разпишете, че таткото да не зачезне.

# 40
  • Мнения: 1 407
Честито, мила! Бъдете живи и здрави, успех!

# 41
  • Мнения: leet
Ама вземете да се разпишете, че таткото да не зачезне.

Да не вземе да си намери друга 12-годишна. Мен това ме потриса..

# 42
  • Мнения: 30 802
Ама вземете да се разпишете, че таткото да не зачезне.

Да не вземе да си намери друга 12-годишна. Мен това ме потриса..

Айде де, какво толкова те потриса. На 12 има си ранозрейки, това не е педофилия- просто някои мъже си обичат младо. Какво искаш, всички да примират за 30-годишни кариеристки...в крайна сметка са изкарали бая години заедно, чак сега са "направили белята", положението не е точно трагично.

Не е идеалният случай, ама не е и трагедия. По-голяма трагедия е ти като си на 35, той да си намери 18-годишна:)

# 43
  • Мнения: leet
Ама вземете да се разпишете, че таткото да не зачезне.

Да не вземе да си намери друга 12-годишна. Мен това ме потриса..

Айде де, какво толкова те потриса. На 12 има си ранозрейки, това не е педофилия- просто някои мъже си обичат младо. Какво искаш, всички да примират за 30-годишни кариеристки...в крайна сметка са изкарали бая години заедно, чак сега са "направили белята", положението не е точно трагично.

Не е идеалният случай, ама не е и трагедия. По-голяма трагедия е ти като си на 35, той да си намери 18-годишна:)

Винаги може да е по-зле, така е. Ама пак не е приемливо, поне той да беше на 14 - примерно Simple Smile Абе животът си е на младите да му се радват. Пък ако той (моя) си намери 18-годишна, му изкарам червата през пъпа и толкова.. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 30 802
A, гаджета на 14 и бременност е по-кофти, никой не може да работи. На 25 ако е с хубава професия, може да си ги издържа.

Общи условия

Активация на акаунт