Кухня за диабетици

  • 23 993
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 160
не е на инсулин.взима хапчета и има диабет тип 2.само това знам.дано да е достатъчно.

# 61
  • в колонките
  • Мнения: 510
не е на инсулин.взима хапчета и има диабет тип 2.само това знам.дано да е достатъчно.
 
   Аз мога да ти дам идея, но разни модератори може и да ми изтрият  поста. То, за това и тази тема няма голямо движение, Peace
   Например може да напълниш чушки, или сарми с булгур и карфиол, вместо ориз. Ако правиш тиквеник да преобладава тиквата, а вместо захар сложи фруктоза, или някакъв подсладител, ядки всякакви са разрешени при тип 2. Картофи и ориз НЕ ! Сготви леща, съдържа по-малко въглехидрати от боба, например, може и на яхния да е.  Измисли нещо с праз лук, полезен е той,  например пържени сухи чушки с праз ( чушките предварително се слагат в гореща вода да омекнат) Peace Изпечи тиква, пълна с плодове,  една порция не е толкова фатална, но да е без захар.
   Ако се сетя ще добавя още,  Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 15 457
Ако хапне от всичко, но по малко няма проблем.Вместо пълнени - панирани чушки бюрек,паниран карфиол, там брашното е в минимално количество.Прясна салата домати,чушки, сирене  може.Прясно зеле на фурна.Броколи със сос от сирена на фурна, без бешамела.Тиквички с яйца и сирене на фурна.Вместо ошав, пресни или печени плодове - ябълка, тиква.Салата от зеле, моркови, цвекло, ряпа с лимонов сок.Болните не са задължени да постят.Той човека, щом е с диабет, предполагам знае как да се храни и от кое може да яде.

Последна редакция: сб, 19 дек 2015, 14:53 от Тайна

# 63
  • София
  • Мнения: 160
много ти благодаря Тайна,
и за съветите  и за бързия отговор.доста неща си споменала - избера е голям .
бъди жива и здрава и весели и щастливи празници.
 bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 15 457
много ти благодаря Тайна,
и за съветите  и за бързия отговор.доста неща си споменала - избера е голям .
бъди жива и здрава и весели и щастливи празници.
 bouquet
Най-добре е, ако имаш възможност да попиташ човека какво иска, но ако не може... предполагам ще хапне каквото има.

# 65
  • в колонките
  • Мнения: 510
ще имам гост за Бъдни вечер -диабетик.посъветвайте ме какво меню да сготвя.
 
    Сигурна ли си,че въпросът ти беше за Бъдни вечер ? Яйца, сирене, млечни нали не се ядат тогава, или аз се бъркам?   newsm78

# 66
  • София
  • Мнения: 15 457
ще имам гост за Бъдни вечер -диабетик.посъветвайте ме какво меню да сготвя.
 
    Сигурна ли си,че въпросът ти беше за Бъдни вечер ? Яйца, сирене, млечни нали не се ядат тогава, или аз се бъркам?   newsm78
Болните не са длъжни да постят.Бременни, деца също.Аз не постя .Ям каквото може.Ако пости, ще остане салатата от зеле, зеле на фурна, печени плодове.

# 67
  • в колонките
  • Мнения: 510
Болните не са длъжни да постят.Бременни, деца също.Аз не постя .Ям каквото може.Ако пости, ще остане салатата от зеле, зеле на фурна, печени плодове.
   
    Е, ок , да не постят болните. Тогава не се ли обезсмисля въпросът на потребителката ?  Thinking

# 68
  • Мнения: 13 187
Пълнени сушени чушки с гъби, моркови и лук, кисело зеле на фурна, баница с праз, но с повече праз, по-малко кори.

# 69
  • София
  • Мнения: 160
той пътува в момента и до два дена ще е тук-тогава ще го питам.благодаря на всички.

# 70
  • Мнения: 549
Моля за помощ! Имам много спешен въпрос, нямам телефон на специалист и затова реших са пиша.Брат ми от скоро е с диабет тип2. В момента си е мерил захарта и тя е 3.Хапнал е малко шоколад и се е вдигнала на 5 .Сега обаче не знае трябва ли да си бие инсулина.Страх го е да не му падне пак.Ще се радвам ако някй се отзове,защото не зная кого да питам наистина.

Общи условия

Активация на акаунт