Алтернатива на НСПВС при възпалени стави (коксартроза)?

  • 7 805
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 27
Здравейте,
С коксартроза съм, на 41 г., а имам и язва, дали имате идея какво би могло да помогне при много болезнено възпаление на ставата, алтернатива на НСПВС (нестероидните противовъзпалителни средства), което да не дразни стомаха?
Досега съм пила Троксевазин, с който се оказа, че много си навредих - никой лекар не ми предписа предпазващи стомаха средства.
Въпреки че темата е в Алтернативна медицина, всякакви препоръки са добре дошли.

Предварително много благодаря за бърз отговор и да споделите опит - Ваш или на Ваши близки.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За съжаление помти нямат алтернатива освен парацетамол, който според мен няма да има същия ефект. Има НСПВС, които са чревно разтворими, депо-инжекции, свещички... има много форми и видове и не всимки дразнят стомаха. И при дълготрайна употреба винаги се пият с гастропротектор. Но е хубаво да ти ги изпише свестен ревматолог, а не някой непознат във форума. Язвата е сериозно заболяване, не се самолекувай да не стане беля.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз съм с алергия към всички НСПВС,не ми излизат пъпки,а направо се задушавам,веднъж направих анафилактичен шок.Имам и улцерозен колит.голяма мъка е това заболяване,а лечението му е със сулфосалицилати и те съдържат салицилова киселина.Лекарите буквално ми вдигаха рамене,дори в една университетска болница ме питаха какво ми помага и изписаха това,което им казах.
Най-накрая един лекар ми изписа кортикостероиди и ми се позакрепи състоянието.
Постоянно търся заместители,пробвах с хомеопатия,билки,самовнушение-не ми помогнаха.
За стомаха винаги съм пила някакъв Омепразол(има много търговски названия) или Фамотидин

# 3
  • Мнения: 2 495
Пробвай магнезиево олио.Малко може да щипе в началото,за това можещ да разреждаш с вода.За мазане е това ,не е пие.

# 4
  • Мнения: 6 346
Като алтернатива на болкоуспокояващите често се посочват хранителните добавки куркумин и босвелия (особено първото - куркумин). Може да опиташ да си вземеш куркумин и да приемаш високи дози отначало, а после да намалиш и да продължиш да приемаш по-ниска доза продължително.

# 5
  • Мнения: 11 364
Пробвала ли си да подобриш състоянието си с костен желатин?
Пила ли си черен бъз? 3 месеца по 10 зрънца на всяко хранене.
Много е важно да тренираш йога. В началото полека, помалко, но после ще си изумена от подобрението си.
Ходила ли си е Сапарева баня на санаториум?

За лекарствата не мога много да помогна  Hug

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Като алтернатива на болкоуспокояващите често се посочват хранителните добавки куркумин и босвелия (особено първото - куркумин). Може да опиташ да си вземеш куркумин и да приемаш високи дози отначало, а после да намалиш и да продължиш да приемаш по-ниска доза продължително.
smile3525 smile3525 smile3525
Ако знаеш колко много ти благодаря,ще пробвам тази босвелия,дават я за моето състояние,но никой лекар дори не ми я е споменавал.
Ето статията:
http://bilki.pharmacy-bg.com/4933-bosveliya.html

Последна редакция: сб, 17 окт 2015, 20:36 от mariqivanova799

# 7
  • Мнения: 58
Здравейте! Не знам дали съм попаднала в подходящата тема, но не намерих друга. Синът ми е на 24 години и има сериозни проблеми с челюстта. Личната лекарка му даде направление за ревматолог и го посъветва да отиде в София, тъй като в нашия град няма големи специалисти в тази област, пък и той е студент там. Много ви моля дайте ми съвет за добър ревматолог в София. Ще ви бъда безкрайно благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт