ВИЕНА Тема 8

  • 85 509
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Страхотни сте момичета !!!!

Много, много благодаря !!!  bouquet

Вашият опит е силно укуражителен   Sunglasses

Сега изследвам темата в детайли, за да направя програмата.

Имам още един казус, за който ще съм Ви признателна за съвет:
опитвам се да разделя пътя до Виена на сравнително малки отсечки и успявам да го направя на отиване,
но на връщане не искам да повтарям местата и се затруднявам да намеря маршут, който да е разделен.

Ето примерния ми маршут на отиване:
София - Белград - 3 часа
Белград - Будапеща - 3 часа
будапеща - Виена - 2 часа и половина

Връщане :

Виена - Загреб
Загреб ...

# 691
  • Мнения: 11 257
София - Белград - 3 часа
Не е 3 ч, а е 5-5:30 ч без включено чакане на границата. Отсечката до Ниш е бавна, а превишаването на позволените км на магистрала в Сърбия излиза твърде солено.
Другите са приблизително както си ги дала, е Белград-Будапеща е малко повече.
За правдоподобна продължителност на пътуване по непознати маршрути можеш да използваш viamichelin.com, стойностите на гугъл са доста скарани с действителността.

Може да минете през Грац и Загреб на връщане за разнообразие, но отсечката Белград-София винаги ще е същата, нея няма как да избегнеш.

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Да, права си, че до Белград пътуването е около 6 часа.

Аз обаче съм притеснена, че на връщане от Загреб до София са повече от 8 часа.
Имате ли идеи как да направя маршут от Виена до София, така че прехода да не е повече от 5-6 часа
като нямам нико против бавно и протяжно да се приберем, само да открием места, които е интересно да посетим.
Дали да не търся маршут през Унгажия и Румъния ?

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
вие на тези места ще спите ли? београд, Будапеща, загреб? Или идеята ти е да "спрете за малко"?

Ако е второто се откажи просто - губене на време, повече ще се уморите, отколкото починете.

А и Будапеща не е град за половин ден, точно затова аз го пропускам - голям е, движението по магистрала около него е доста протяжно, камо ли да тръгнеш да влизаш до центъра и да си "за малко" там.

Загреб - ние обикновено ходим там, на връщане от австрия, но не от Виена, малко по-скъпо излиза пътя оттам, заради таксите по пътищата.

По абсолютно стандартния път бих се върнала аз, от който съм отишла (ако целта е само виена).

Не се страхувай, въоръжи се със солети, таблети и прочие - пътя е напълно идеален да бъде взет и наведнъж, да речем айде с 1 спирка за спане - просто е достатъчно. Ще свикне детето ти да пътува от ряз, и следващите години ще може да го возите къде ли не  Joy

Нашата така я калихме и ...Пловдив - Дисниленд с кола  Laughing

# 694
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
...
Имате ли идеи как да направя маршут от Виена до София, така че прехода да не е повече от 5-6 часа
като нямам нико против бавно и протяжно да се приберем, само да открием места, които е интересно да посетим.
...

София-Нови Сад /около 6,5 часа с вкл. 2 спирания по 20 мин. и чакане на границата 15-20 мин./
Нови Сад-Виена /5-6 часа също с вкл. 2 спирания и чакане на границата 20 мин./

Можете да се върнете по същия маршрут или:
Виена-Сегед /4 часа, вкл. 1 спиране, няма граница/
Сегед-Белград /3 часа, вкл. 1 спиране и граница 20 мин./
Белград-София /5,5 часа с вкл. 2 спирания и граница 20 мин./

# 695
  • Viena
  • Мнения: 3 616
Ние един път си направихме доста дълго пътуването и беше супер,с нощувка в Белград и Будапеща.

# 696
  • Мнения: 1 377
Тази година по Коледа пътувахме с група и спахме в Ново Сад. За мен лично беше голяма загуба спането там, тъй като Нови Сад е много по-близо до България от Будапеща и спирането там е неоправдано. За следващия ден остава много път и стигнахме във Виена доста късно.

Докато спиране и спане в Будапеща е много по-удачно. Стига са за един ден до там, Будапеща - Виена е доста кратък пътя и не се губи целия ден в път.
Определно по-добрия вариант е един ден да си изгуби само в път до Будапеща, иначе със спане в  Нови Сад реално се губят почти два дни път преди Виена, а самия град няма какво толкова да ви предложи - понеже се стига бързо до там - зависи колко се тръгне от България.

При спане в Будапеща сме стигали във Виена почти преди обед, при все че сме тръгвали от Будапеща рано сутринта - пътя  е добър и се минава бързо.

Поне от наш опит казвам.

# 697
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
София-Будапеща е поне 9 часа. Съфорумката пита за преход 5-6 часа.  newsm78

# 698
  • Мнения: 1 377
София-Будапеща е поне 9 часа. Съфорумката пита за преход 5-6 часа.  newsm78

Да до Нови Сад е малко просто споделям че след това до Виена им остава доста път..

# 699
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
София-Будапеща е поне 9 часа. Съфорумката пита за преход 5-6 часа.  newsm78

Да до Нови Сад е малко просто споделям че след това до Виена им остава доста път..

5-6 часа е, като след границата Сърбия-Унгария се кара много бързо. Ако са по- раннобудни, в ранния следобед са във Виена. Има и нещо друго:когато се спира в голям град трябва да си намериш хотел в покрайнините, за да спестиш време при излизане/влизане в града. От опит мога да кажа, че се губи поне половин час /а обикновено и повече/ по кръстовища, кръгови, околни шосета и пр. От Нови Сад е много по-лесно, за 10 мин. директно излизаш на магистралата за Унгария.

Според мен спирането в Будапеща има смисъл, ако се остане там поне два пълни дни и се разгледа градът. 

# 700
  • Мнения: 11 257
От Будапеща до Виена са 3-4 часа, наистина не виждам и аз смисъл да се нощува чак там. Ако целта е разглеждане и опознаване на Будапеща, да, но иначе много неравномерно и неоправдано разпределение на дистанцията.

# 701
  • Мнения: 1 377
Въпрос на виждане.. на мен пък Нови Сад ми е много скоро за междинна спирка пък и аз бих предпочела да стигна преди обед във Виена, ако ще се нощува някъде..
Будапеща не сме спечели като град така че аз дори нямам проблем директно София - Виена принципно и съм го правила ...
Но когато си с малко дете няма как ако си с кола. Така че всеки си преценява .. bouquet bouquet

# 702
  • Варна
  • Мнения: 750
Здравейте, доста четох преди да питам, но бихте ли ме упътили как да търся апартаменти в близост или в една сграда. Ще пътуваме през м.Юни две семейства с 3 деца общо с коли. Намерих доста линкове на апартаменти в темите, но повечето не са активни. Не сме капризни и не държим на лукс. Ако е чисто и в добър район, с препоръки от някого ще е супер. Много благодаря предварително!

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Lajosmisze - хотел Gereby Kuria...просто си заслужава спирката там, повече от Нови Сад със сигурност хаха.

Liyan@, ние сме спали няколко пъти в 7 район, който е доста популярен, арт, скъп, чист, близо до интересни локации и прочие в Пансион Фармадор. Това е семейно управлявано хотелче/пансион, който има към него вътрешен паркинг с бариера в двора, както и сграда, която е до пансиона с 2-3 апартамента, които са на същите хора. Апартаментите са страхотни.
Заслужава си заради локация и автомобил (безплатен паркинг). Иначе паркинга...малко проблем във Виена, ако не си супер организиран и супер ориентиран.
Аз обичам да отсядам в 1,6,7 като райони, може и 8. Но тези локации са да си оставиш колата и да ходиш пеша или с карта за градски транспорт няколко дни, не е удачно всеки ден да се качваш в колата и да посещаваш "нещо". Като цяло това е и най-добрият вариант като сте с кола - да бъде зарязана.  Joy

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
ето линк към Фармадор, той вече не е на българи, преди беше управляван от българи, да се знае.

http://www.booking.com/hotel/at/pharmador.bg.html?label=gen173nr … s;highlight_room=

Като цяло може да се "поровиш" в букинг, там може да филтрираш по цени, по отзиви, по район, по тип на настаняване (апартаменти, пансиони, хотели и т.н), може да избереш повечко хора и датите и да ти покаже големи апартаменти, в които да се поберете всичи...поне аз доста бродя в този сайт и вече ми е станал задължителен при всяко пътуване.

Общи условия

Активация на акаунт