Уред за сушене на плодове и зеленчуци - 2

  • 147 190
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 17 591
Изсуших кайсии на тънко, но не ми харесва особено резултатът.

# 61
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
И кайсиите и прасковите режа на резенчета с ширина около 1 см. Тиквичките правих на кръгчета.
 

# 62
  • Мнения: 34
Ъпдейт:  Hug Тиквичките ми са почти готови. Вчера следобяд ги сложих и се сушиха, докато си легнем - вечерта не смея да оставя машината без надзор. След работа днес преди час пак ги пуснах. Четирите тавички толкова се свиха, че ги сместих в една. На едната свободна тавичка сложих листа на кейл, на другата спанак, а на последната магданоз. Тиквичките скоро ще станат и ще заредя лук може би или пак магданоз. Чудесна подправка ще се получи  Crazy

# 63
  • Мнения: 5 459
А сушените тиквички после какво ги правите?

# 64
  • Мнения: 34
За първи път правя. Мисля да ги оползотворя в универсална подправка заедно с други зеленчуци.  Rolling Eyes

# 65
  • София
  • Мнения: 17 591

Сушените тиквички ги правя после или на салата - както са си - или, наскоро установих, че стават на чудесна бурамия.

Какво е кейл?

# 66
  • Мнения: 42

Сушените тиквички ги правя после или на салата - както са си - или, наскоро установих, че стават на чудесна бурамия.

Какво е кейл?

А какво е бурамия?

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 26 194
Аз го знам като бурания и има различни начини на приготвяне,в много краища на Бг го правят и е все различно...напр.в Пиринския край свекърва ми я прави с листа от цвекло и чесън,може и яйца да се добавят

Последна редакция: пт, 24 юни 2016, 07:17 от Doli

# 68
  • Мнения: 431
С тиквичките става много хубава крем супа. Добавят се и други зеленчуци по желание - малко картоф, морков, чушка.

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Тиквичките, овкусени с подправки /преди сушенето/ са чудесен чипс.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 26 194
Стават ли хрупкави, или са твърди и жилави?

# 71
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Не са нито твърди, нито жилави. Не са и хрупкави, защото не ги суша до чупливост. Ако съм ги оставила в купа на масата, преди да ги прибера в буркана и съпругът ми се върне, дават значителна фира.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 26 194
за колко часа се сушат?

# 73
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Не помня, а това лято не съм сушила. Нарязах ги на тънки кръгчета като за пържене.

# 74
  • Мнения: 34
Кейл е ето това чудо на природата https://www.google.bg/search?q=kale&source=lnms&tbm=isch … QoEaLeS5Q03-WM%3A . Има страхотен вкус - наподобява хрупкава маруля или спанак може би. Много ни харесва да го ползваме пресен в салати. За първи път суших, иначе става страхотен чипс от него. Една моя приятелка много го хвали.
Тиквичките ми се сушиха почти за два дни, но имайки предвид, че ги оставих на невключен уред близо 15 часа. Средно около 12 часа им отне сушенето, но все местих тави, понеже и други работи имаше за сушене. Зависи и как са нарязани.
Сега суша червен пипер и зелен пипер за моята подправка за супа.  Hug
В друга тавичка пък сложих чубрица. Тя става бързо - за около 5-6 часа е готова.
Да добавя - суших и лук, нарязан на кубчета за подправката. Някои парчета не знам защо почерняха и ги махнах. Някакви идеи защо?

Общи условия

Активация на акаунт