Отзиви за фитнес гривни и smart watches

  • 141 355
  • 962
  •   1
Отговори
# 435
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Батерията няма да държи като на гривна.

# 436
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 420
То аз само крачки правя просто това за кръвното от описанието по-горе ми хареса . Аз чакам на друга марка ,но не ме кефи , ахаха помислих , че няма такава опция при другите  производители .
А на др марки има ли ?

# 437
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
От популярните часовници - само този на Samsung мери кръвното, както и предходното поколение Galaxy Watch Active2 и Galaxy Watch 3, но те се задвижват от Tizen OS, която в перспектива няма да се поддържа, затова и не ги коментирам. Но ако е само за това и нищо друго не Ви интересува - можете да ги погледнете.

Трябва да се ползва с телефон Samsung за тази функция и ЕКГ. Часовникът е доста функционален. Ако се ориентирате към грижа за тялото - може да Ви е много добър помощник и ориентир. Има доста добър мониторинг на съня, телесен индекс (съотношение мазнини / мускули / вода) и т.н. Вероятно сега друго не Ви интересува, но ще се заиграете Simple Smile

Omron имат часовник с маншон - надува се на китката при мерене, иначе изглежда като обикновен часовник.

# 438
  • SF
  • Мнения: 21 172
Аз съм с iWatch и потвърждавам, че батерията издържа точно 1 ден.

# 439
  • Мнения: 3 576
Най-накрая се сдобих с тракър и не видях да сте го споменавали досега в темата - Oura ring.
Много дълго време се въздържах от покупка, защото повечето се носят на ръката, а аз много държа да си нося прекрасните часовници, които имам и гривни според тоалета, та този пръстен ми е идеален.

Основната му цел е да мери качеството на съня и в това отношение е много добър (може би най-доброто на пазара), докато останалите метрики са малко по-органичени поне като сравнявам с iWatch.
Въпреки това съм изключително доволна, има всички основни и го зареждам веднъж на 4-5 дни.

Проблемите ми по-скоро са в разбирането на това, което меря и как да го интерпретирам - например държа ниско hrv, как да го подобря, resting heart rate се е вдигнало някой ден - защо, и подобни.

# 440
  • Мнения: 755
Сега прочетох и разгледах Oura ring, и ми стана интересно.
Аз съм с часовник HUAWEI WATCH GT 3, и по приложение съня ми е много зле - дълбокия, и се чудех с какво мога да го сравня / с друго приложение / дали наистина е така като параметри.

Maroonka от къде го закупи и за каква цена, информация само в основния сайт намирам.

Може ли да прикачиш снимка как стои на пръста ти, не мога да претценя дали стои по грубо като форма на ръката.

Последна редакция: вт, 28 юни 2022, 10:06 от Ema_E

# 441
  • Мнения: 3 576
Цената е тази, която виждаш в официалния сайт, няма откъде другаде да се вземе.
Първо поръчах сайзинг кита, малко ме ядосаха защото ми се загуби поръчката и след 2 седмици пратиха нов, поносих 24ч тестови, за да се определи размера, защото има датчици вътре и не е като стандартните размери.
После вече за 2 дена дойде самия пръстен.

Ето как стои, тук е със златен, но го нося и със сребърни часовници
Скрит текст:


Дълбокия сън и на мен ми е зле, но най-накрая имам обяснение как мога да спя 10часа и после пак да съм парцал.

# 442
  • Мнения: 21
Най-накрая се сдобих с тракър и не видях да сте го споменавали досега в темата - Oura ring.
Много дълго време се въздържах от покупка, защото повечето се носят на ръката, а аз много държа да си нося прекрасните часовници, които имам и гривни според тоалета, та този пръстен ми е идеален.

Основната му цел е да мери качеството на съня и в това отношение е много добър (може би най-доброто на пазара), докато останалите метрики са малко по-органичени поне като сравнявам с iWatch.
Въпреки това съм изключително доволна, има всички основни и го зареждам веднъж на 4-5 дни.

Проблемите ми по-скоро са в разбирането на това, което меря и как да го интерпретирам - например държа ниско hrv, как да го подобря, resting heart rate се е вдигнало някой ден - защо, и подобни.

Здравейте! Мога веднага да ви отговора на въпроса за RestingHR на база познанията ми от любителският спорт(бягане и колоездене), Пулсът в покой е една от важните мерни единици, с които спортистите измерват как тялото реагира на специфични дейности или за хората, които използват тези устройства с цел следене на ежедневния си ритъм на живот. Тази мерна единица е много варираща и е хубаво преди да започнете да си правите заключения да имате доста (измервание(поне 14, data base)). Пулсът в покой може да се мени всеки ден, но в рамките на +/- 5bpm е нормалната граница поне за мен. Всеки ден той се променя, най-често с +/- 1-2bpm, в зависимост от натовареността ви през деня, температурата на която сте изложени, спортни дейности през деня, сън и позиция в която стоите през деня. Аз използвам спортен часовник Garmin и когато бях болен, бях забелязал, че деня преди да си проличат симптомите RHR ми се беше покачил с няколко единици, а цял ден бях във вкъщи. Също така на другия ден бях с 82среден и стресът ми ми показваше нива от 89(от 100) при тогавашни стойности от 59bpm, та доста интересно как тези устройства индикират, че ще се случи нещо с организма ни. За hrv не мога да ви кажа много, тъй като аз лично не му обръщам внимание поради не голямото значение за мен и трудността на измерване, и интерпретиране на данните, но има много материали в интернет. чрез които ще разберте ако смятате, че това ще е важно за вас. Аз имам и една молба, може ли да кажете как е точността на gps дейностите защото нямам досег с такава технология и ми е интересно как се представя. Съжалявам за дългия роман, но исках да съм изчерпателен и ако имате още въпрости с радост бих Ви отговорил Simple Smile

# 443
  • Мнения: 3 576
Благодаря за изчерпателния отговор, много полезно!
Натрупаха ми се вече 5 седмици, така че има данни, но не мога да преценя това, което имам като средна стойност добре ли е, зле ли е…
Например за тези седмици resting heart rate ми е между 57 и 60, hrv 22-28, какво показва това за моя здравен статус?

Иначе съм чела, че ако се следят тези показатели може да се предвиди настинка, ковид.

Относно gps-a аз нямам много outdoors активности, но успешно засича ходенето като ‘тренировка’ и ми показва доста точно откъде съм минала, което не е кой знае какво - имам тази опция на телефона. Не съм пробвала колело или плуване.

Ps. Смятам, че твоя Гармин ще е много по-добър откъм разнообразие функции, разгледах на колега и е впечатляващ. Единствените предимства на пръстена са размера и може би по-точното засичане на фазите на съня.

# 444
  • Мнения: 6 219
Здравейте,има ли някой с huawei band 7?Аз съм с 6 и съм доволна,чудя се да я сменям ли,освен дизайна не виждам някаква фрапантна разлика,видовете спорт така или иначе не ги ползвам,главно за крачки,съня и да ми следи кислорода.

# 445
  • Мнения: 21
Благодаря за изчерпателния отговор, много полезно!
Натрупаха ми се вече 5 седмици, така че има данни, но не мога да преценя това, което имам като средна стойност добре ли е, зле ли е…
Например за тези седмици resting heart rate ми е между 57 и 60, hrv 22-28, какво показва това за моя здравен статус?

Иначе съм чела, че ако се следят тези показатели може да се предвиди настинка, ковид.

Относно gps-a аз нямам много outdoors активности, но успешно засича ходенето като ‘тренировка’ и ми показва доста точно откъде съм минала, което не е кой знае какво - имам тази опция на телефона. Не съм пробвала колело или плуване.

Ps. Смятам, че твоя Гармин ще е много по-добър откъм разнообразие функции, разгледах на колега и е впечатляващ. Единствените предимства на пръстена са размера и може би по-точното засичане на фазите на съня.

За фазите на съня сте изключително права. Преди моя Гармин имах един фитнес тракер на Xiaomi и беше изключително точен в съня, за Гармин няма да коментирам точността(поне при мен е ужасна), но като за всичко друго точността е на ниво. За RHR бих казал щом поддържате едни горе-долу еднакви нива е доста добре, а за HRV мисля, че сте точно в идеалната среда и няма за какво да се притеснявате. Моя RHR последно време се "върти" около 49-51, но аз пак ще кажа, на 16 съм и спортувам 7дни в седмицата, и тялото ми просто е стигнало до такова ниво. Ще чакам с интерес скоро "ъпдейт" как се представя пръстена и Ви пожелавам със здраве да си го носите. Ако имате още въпроси с радост бих отговорил, ако съм компетентен по темата. Лек и успешен ден Simple Smile

# 446
  • София
  • Мнения: 18 699
Аз меря hrv със сензора на Гармин, който се поставя на гърдите отделно при спорт.
Нивата ти са супер.

# 447
  • Мнения: 755
Maroonka, Благодаря за отговора, много е красив пръстена, стои си като бижу на ръката ти.

# 448
  • Мнения: 3 488
Търсих и не намерих тема, затова ще питам тук. В избор на Смарт часовник съм и чета, сравнявам и пак не мога да избера.
Колебая се между I watch 7 и SE. Като се има предвид разликата в цената ще се радвам някой с прости думи да обясни кое и защо. Вероятно 3 е суперстар модел и не си заслужава, но аз искам да следя сън, крачки и колоездене/каяк, затова опитвам да сравня, но се обърках. Благодаря!

# 449
  • Мнения: 1 545
Преди няколко дни видях наживо Huawei watch GT 3 Pro и сериозно се замислих да заменя моя добър стар Apple Watch 4 с него.
Силно ме впечатлиха дизайнът (керамичната версия) и продължителният живот на батерията.
Смятах да чакам  Apple Watch 8, защото нито един от моделите досега не ми даде достатъчно мотивация да заменя добре работещо устройство с друго, чиито предимства са минимални. Четох тези дни какво се очаква като иновации за Apple Watch 8 и общото мнение е, че нищо наистина съществено не предстои.

А този Huawei изглежда много, много добър... Някой има ли вече лични впечатления или мнение за него?

Общи условия

Активация на акаунт