Искам да кажа ... (59)

  • 43 030
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 15 033
Onna, много жалко. И аз мисля, че трябва и пулмолог да ви види.

# 736
  • Мнения: 7 171
Onna, Жаки, благодаря Ви!
Инхалациите ги правим на 12 часа, коктейлче с вентолин. Така, че няма да хвърлям. Аз се зачудих, защото на опаковката пише отворената ампулка(или както там Жаки му казва  Embarassed) да се изразходва до 12 часа, а в същото време пише еднократни дози. Та малко ми се видя противоречиво. Освен това ни изписаха 10бр за 5 дни, ама аз взех само 5 за начало. Уф!! Аман писна ми от болести  Crazy.


Onna, стискам палци за прегледа  Praynig

Четете листовките момичета! Там всичко си пише! Четете ги внимателно.

По въпроса за дозата, еднократна е; на вас са ви предписали половин доза.

Този коктейл го смесваш в един инхалатор ли? Прочети внимателно дали е подходящо смесването на вентолина с пулмикорт. Понякога може да има физически или химически взаимодействия, които не позволяват смесване.

# 737
  • Мнения: 7 171
Благодаря ви за стиснатите палци  Hug
Резултатите не са ни много добри.   Confused При теста за алергиите даде реакция на единия от видовете акари, които се откриват в домашния прах (7/5 беше размера на пъпчицата, нямам представа това малко ли е, много ли е.... ако го сравнявам с контролата е дребничко). Лекарката заключи че е бронхиална астма и ни изписа пулмикорт за 20 дни и след това 4 месеца Сингулар. Нищо не съм купувала все още.... искам първо да се видя с лекаря, който ни прати за консултация на алерголог. И, не знам, чудя се не би ли трябвало и пулмолог да я види Thinking

Абсолютно! Първи избор за лечение на астмата са кортикостероидите, а не монтелукаст. Заведи я на специалист, който се занимава конкретно с астма и то при деца. Не може да няма такъв специалист. Астмата се лекува от пулмолози, не от алерголози, по принцип. Ако Емма е достатъчно голяма, ще и направят и белодробни (спирометрични) изследвания. Може да ви дадат и нещо, с което вкъщи да и следите състоянието.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Аз пък съм плевел, вирея  в 5,4,3 звездни хотели
и на палатка, и на бунгало, и в кемпер дори. Стига
компанията да е приятна и да има веселба.

Onna-bugeisha  Hug

Имам жестока мускулна треска, като пропуснах,
миналата седмица,сега ми  излиза през носа.

# 739
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря, Софи! Ще я заведа при пулмолог в такъв случай задължително.

# 740
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Onna, Жаки, благодаря Ви!
Инхалациите ги правим на 12 часа, коктейлче с вентолин. Така, че няма да хвърлям. Аз се зачудих, защото на опаковката пише отворената ампулка(или както там Жаки му казва  Embarassed) да се изразходва до 12 часа, а в същото време пише еднократни дози. Та малко ми се видя противоречиво. Освен това ни изписаха 10бр за 5 дни, ама аз взех само 5 за начало. Уф!! Аман писна ми от болести  Crazy.


Onna, стискам палци за прегледа  Praynig

Четете листовките момичета! Там всичко си пише! Четете ги внимателно.

По въпроса за дозата, еднократна е; на вас са ви предписали половин доза.

Този коктейл го смесваш в един инхалатор ли? Прочети внимателно дали е подходящо смесването на вентолина с пулмикорт. Понякога може да има физически или химически взаимодействия, които не позволяват смесване.


Смесвам го. Така ми е предписано. В лекаря имам пълно доверие  Peace

# 741
  • Мнения: 7 171
Onna, Жаки, благодаря Ви!
Инхалациите ги правим на 12 часа, коктейлче с вентолин. Така, че няма да хвърлям. Аз се зачудих, защото на опаковката пише отворената ампулка(или както там Жаки му казва  Embarassed) да се изразходва до 12 часа, а в същото време пише еднократни дози. Та малко ми се видя противоречиво. Освен това ни изписаха 10бр за 5 дни, ама аз взех само 5 за начало. Уф!! Аман писна ми от болести  Crazy.


Onna, стискам палци за прегледа  Praynig

Четете листовките момичета! Там всичко си пише! Четете ги внимателно.

По въпроса за дозата, еднократна е; на вас са ви предписали половин доза.

Този коктейл го смесваш в един инхалатор ли? Прочети внимателно дали е подходящо смесването на вентолина с пулмикорт. Понякога може да има физически или химически взаимодействия, които не позволяват смесване.


Смесвам го. Така ми е предписано. В лекаря имам пълно доверие  Peace

Може, да. Проверих. Аз имам доверие само на листовката.  Peace

# 742
  • Мнения: 22 036
Онна, не се отчайвай. Пиша като много боледуващо дете. Нямаше и седмица да не съм болна, с ангина, бронхит, пнеумония, съмнения за сърдечни проблеми. Лежала съм във всички софийски болници. Това до 10 годишна възраст. След това изкарах 20 години без да хвана и грип, а пуша и въобще не живея здравословно (с което не се гордея).
Правиха ми тест за алергия и резултаът беше като на Емма. Казваха, че и астма имам. Всичко отшумя, само на майка ми косата дето побеля Simple Smile.

# 743
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Онна, след като изчистите и изясните лечението, защо не я заведеш да се научи да кара кънки на лед. Познавам деца с астма, чиито родители ги записаха по съвет на лекарите - "дишането" на леда влияело много добре. Родителите казват, че боледуваниятя и пристъпите са намалели много.

# 744
  • Мнения: 22 036
Онна, след като изчистите и изясните лечението, защо не я заведеш да се научи да кара кънки на лед. Познавам деца с астма, чиито родители ги записаха по съвет на лекарите - "дишането" на леда влияело много добре. Родителите казват, че боледуваниятя и пристъпите са намалели много.

Елит, аз с това се занимавах, може и това да е помогнало.

# 745

Общи условия

Активация на акаунт