ПЕТИ клас - 2 тема

  • 57 648
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 8 790
   Привет!
  Аз ви благодаря за пожеланията за волейболиста,но това не е някакъв супер успех,но пък и не всички трениращи за в картотеката.Кеф си му е на детето,а на майка му два пъти.Днес от 2ч е на тренировка,закибичил е в залата от 12.30,да гледа тренировката на мъжете.Снощи се снима с трима национали,играчи на Левски в момента.Поощрявам този хъс,защото искам да възпитам такъв у него,да има и спортна злоба,да е запален по нещо,да има амбиция,цел.Абе опитвам се да поправя грешките,допуснати с кака му,че там сега ми е мъка голяма.Хубавото в случая е,че волейболът е и негова мечта,не само моя.
    С училището,историята ни мъчи много.тъп учебник,нехаресвана учителка,трудно му е.Аз чета,помагам,обяснявам,и така ще бъде,докато има нужда.По БЕЛ той обяснява на мен-аз или съм забравила колко сложни неща се учат,или по мое време сме ги учили в горен курс.
   По ВФС не играят хора,а баскет и волей.
   Още не избухва с настроения,дано изчака сестра му да излезе,че ако и двамата са в пубертет,аз ще съм в лудницата.Но той ми е по-добричкия от двамата,по-жалостив,по-чувствителен,по-сговорчив.

# 706
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Хмм, явно при повечето деца танците ще са на дневен ред  Grinning
Когато аз бях ученичка, имахме часове по художествена гимнастика...още помня как лентата ми, закована за една яка пръчка, да не кажа цепеница, ми падна на главата  Laughing

Ние имахме спортна гимнастика. Най-приятна ми беше гредата, а най-мразех успоредката. Grinning Но и художествената, и спортната, са си спортни дисциплини, така че ги приемам. Peace
Дано пък в нейното училище да пропуснат танцовите прояви.  Thinking
 

# 707
  • София
  • Мнения: 6 561
Леле, аз пък от греда, коза и успоредка още имам страх. Тате ми пишеше извинителни бележки. Heart Eyes
Виж лека атлетика, волейбол, баскетбол е друго нещо !

# 708
  • София
  • Мнения: 38 523
Дъщеря ми тренира 2 години танци, но накрая се усетихме, че ги държат на все едно и също ниво и никога няма да ги заведат на състезание.
Сега тренира волейбол, в началото на годината участвахме в турнир, снима се с Пушката, скоро пак ще има.
Аз лично мразех игри с топка. Но не спирам децата от никакъв спорт.

# 709
  • Мнения: 1 622
Аз се извинявам за тъпия въпрос, но може ли някой да ми обясни какво ще се гледа за кандидатстването след 7 клас? Има ли значение общия успех или само по определени предмети? Каква е ролята на матурите? Или само матурите имат значение?
Питам, защото три деца за изместени от нашия клас в друго училище, защото родителите искат те да имат по-висок успех.
Цялата концепция ми е малко странна.

# 710
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Май гледат само матурите, тоест бел и математика. Обаче говоря по въображение, някой с опит от по-голямо дете най-добре ще знае. Друг е въпроса, че докато нашите станат 7 клас, нищо чудно да променят системата. Най-много ме е страх да не върнат назад и да приемат вариант, при който се взема общ бал от всички предмети от 5 до 7 клас. Тогава ще я закъсаме, защото не я виждам с пълно отличие тази година.  Thinking

# 711
  • София
  • Мнения: 6 561
Засега балът след 7 ми клас е оценките от БЕЛ и МАТ от 7 клас + оценките от матурите, умножени Х 2 т.е. максималния е 36. Това е в общия случай за езиковите.
За СМГ например матурата по мат се умножава Х 3, а тази по БЕЛ само Х 1.
За НПМГ, училища по изкуства, техникуми и т.н. може би е различно.
Дано не се промени системата поне за набор 2004, че искаха преди година да влиза цялата диплома. ooooh!

Последна редакция: чт, 18 фев 2016, 16:08 от bibi

# 712
  • Мнения: 21 455
Засега балът след 7 ми клас е оценките от БЕЛ и МАТ от 7 клас + оценките от матурите, умножени Х 2 т.е. максималния е 36. Това е в общия случай за езиковите.
За СМГ например матурата по мат се умножава Х 3, а тази по БЕЛ само Х 1.
За НПМГ, училища по изкуства, техникуми и т.н. може би е различно.
Дано не се промени системата поне за набор 2004, че искаха преди година да влиза цялата диплома. ooooh!
Малко по-конкретно за основните профили.
профил"Хуманитарен" - като сбор от: утроената оценка от теста по български език и литература; оценката от теста по математика; оценката по български език и литература от удостоверението за завършен седми клас и оценката по още един балообразуващ учебен предмет;
профили "Природоматематически" и "Технологичен" - като сбор от: оценката от теста по български език и литература; утроената оценка от теста по математика; оценката по математика от удостоверението за завършен седми клас и оценката по още един балообразуващ учебен предмет;
профил "Чуждоезиков" - като сбор от: удвоената оценка от теста по български език и литература; удвоената оценка от теста по математика; оценките по български език и литература и по математика от удостоверението за завършен седми клас;
Когато утвърденият план-прием бъде публикуван на страницата на съответното РИО, в него е посочено кои са балообразуващите предмети.
За сведение може да погледнете миналогодишния файл от страницата на РИО - София-град.

# 713
  • София
  • Мнения: 6 561
Дидева, както винаги - перфектна !  bouquet

# 714
  • Мнения: 5 160
Нашите петокласници ще получат диплома за основно образование след завършен седми клас (както и сегашните шестокласници)? Тогава според мен може да въведат да се взема целия успех. Но то всяка заповед е предпоследна.
Скрит текст:
§ 24. (1) Учениците, които през учебната 2016 - 2017 г. постъпват в І и в V клас, учениците, които през учебната 2017 - 2018 г., учебната 2018 - 2019 г. и учебната 2019 - 2020 г. постъпват в І, в V и в VІІІ клас, както и учениците, които през учебната 2020 - 2021 г. постъпват в VІІІ клас, се обучават по училищни учебни планове и учебни програми, утвърдени при условията и по реда на този закон.
(2) През учебните години по ал. 1 учениците, извън посочените в ал. 1, се обучават и завършват обучението по училищни учебни планове и учебни програми, утвърдени при условията и по реда на отменените Закон за народната просвета и Закон за степента на образование, общообразователния минимум и учебния план. Училищните учебни планове на учениците, които се обучават за придобиване на професионално образование, се изменят, като учебното време за учебните предмети от професионална подготовка в ХІ и ХІІ клас се разпределя само в годишен брой часове.
(3) Учениците по ал. 2 придобиват основно образование след успешно завършен VІІ клас. Съдържанието на свидетелството за основно образование, което получават тези ученици, се определя в държавния образователен стандарт за информацията и документите.

# 715
  • София
  • Мнения: 6 561
Нашите петокласници ще получат диплома за основно образование след завършен седми клас (както и сегашните шестокласници)? Тогава според мен може да въведат да се взема целия успех. Но то всяка заповед е предпоследна.
Скрит текст:
§ 24. (1) Учениците, които през учебната 2016 - 2017 г. постъпват в І и в V клас, учениците, които през учебната 2017 - 2018 г., учебната 2018 - 2019 г. и учебната 2019 - 2020 г. постъпват в І, в V и в VІІІ клас, както и учениците, които през учебната 2020 - 2021 г. постъпват в VІІІ клас, се обучават по училищни учебни планове и учебни програми, утвърдени при условията и по реда на този закон.
(2) През учебните години по ал. 1 учениците, извън посочените в ал. 1, се обучават и завършват обучението по училищни учебни планове и учебни програми, утвърдени при условията и по реда на отменените Закон за народната просвета и Закон за степента на образование, общообразователния минимум и учебния план. Училищните учебни планове на учениците, които се обучават за придобиване на професионално образование, се изменят, като учебното време за учебните предмети от професионална подготовка в ХІ и ХІІ клас се разпределя само в годишен брой часове.
(3) Учениците по ал. 2 придобиват основно образование след успешно завършен VІІ клас. Съдържанието на свидетелството за основно образование, което получават тези ученици, се определя в държавния образователен стандарт за информацията и документите.
Според мен това е нещо различно - дипломата за основно важи цялата, ако нямаш друга след нея, а въпросът беше как се балообразува.
Ако и за нас включат цялата, ще си прережа вените надлъжно! Не вярвам да опитат да го пробутат пак в следващите една/ две г. след протестите от миналата година , ма то с този министър (Кунева Sick) и зам. министър (Стаматов Sick), нищо няма да ме учуди ...

# 716
  • Мнения: 21 455
Нашите петокласници ще получат диплома за основно образование след завършен седми клас (както и сегашните шестокласници)?
Скрит текст:
§ 24. (1) Учениците, които през учебната 2016 - 2017 г. постъпват в І и в V клас, учениците, които през учебната 2017 - 2018 г., учебната 2018 - 2019 г. и учебната 2019 - 2020 г. постъпват в І, в V и в VІІІ клас, както и учениците, които през учебната 2020 - 2021 г. постъпват в VІІІ клас, се обучават по училищни учебни планове и учебни програми, утвърдени при условията и по реда на този закон.
(2) През учебните години по ал. 1 учениците, извън посочените в ал. 1, се обучават и завършват обучението по училищни учебни планове и учебни програми, утвърдени при условията и по реда на отменените Закон за народната просвета и Закон за степента на образование, общообразователния минимум и учебния план. Училищните учебни планове на учениците, които се обучават за придобиване на професионално образование, се изменят, като учебното време за учебните предмети от професионална подготовка в ХІ и ХІІ клас се разпределя само в годишен брой часове.
(3) Учениците по ал. 2 придобиват основно образование след успешно завършен VІІ клас. Съдържанието на свидетелството за основно образование, което получават тези ученици, се определя в държавния образователен стандарт за информацията и документите.
Не мисля. Прочети пак внимателно кои випуски ще учат по новите учебни планове.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Аз хич не мисля да си слагам на глава какво може ново да измислят с кандидатстването. Каквото за нас ,това за всички!  Peace

# 718
  • Мнения: 5 160
Дидева, няма да са по новите учебни планове, така е.
Влизат в ал. 2. Ал. 3 касае ал. 2.... Така го чета Параграф 22 (опс 24 Wink)

Скрит текст:
Някои извадки оттук-оттам от септември/ октомври 2015 г.
"- До 31 май 2016 г. се преобразуват основните училища и прогимназиите, които досега обучават до VІІІ клас. Те обаче имат право да обучават в VІІІ клас и през учебната 2016-2017 г. и да издават свидетелства за основно образование;
- От 15 септември 2016 г. новият закон се прилага само за учениците, постъпващи в І и V клас. Всички останали ученици до учебната 2019/2020 г. се обучават и завършват по учебни планове и учебни програми от отменения Закон за народната просвета. В същото време е казано, че те придобиват основно образование при завършен VІІ клас, за което плановете и програмите им не са пригодени;"
http://www.duma.bg/node/109728

Днешните шестокласници първи вземат основно след 7-и клас
https://www.24chasa.bg/Article/5018991

Но тук - След четири години основното образование ще е до седми клас
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2015/09/10/2607233_sled_chetiri_g … ovanie_shte_e_do/

Деска, да, каквото за всички, няма да се дърпаме. Но все пак е промяна-  дали след 7-ми, или след 8 - чак в 9 клас ще имат завършено основно  Simple Smile

# 719
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Абе каквото - такова. Аз все се надявам, че нещата може и да мръднат към добро. Крайно време е.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт