АСТМА-тема 32

  • 83 605
  • 902
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 519
Хм, да, за фликсоназе не се сетих. Беше ми казала док за Назонекс преди време, но нали не е за деца под 6 год. уж? Rolling Eyes Било по-добро май, но то си е и до дете.

# 16
  • Мнения: 2 494
аз бих продължила пулмикорта поне докато са на АБ.
И на мен ми е омръзнал инхалатора...
Hug Hug Hug Инхалаторите на всички са омръзнали, но няма начин .......

Ако още кашля и свири аз бих правила 2 пъти по цяла респула, ако ти трябва още пулмикорт ми пиши, ще намерим  Peace
Ние при последното разболяване правихме по 2 пъти на ден 11 дни, после още 4 дни само вечер .... Ако сега направиш минимума до следващата инхалация е 8 часа, при много сериозно положение съм правила на 8 часа, иначе са на 12 часа  Peace

# 17
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Ние още сме в Александровска. От понеделник, лечението е урбазон и инхалации с вентолин на 4 часа. Момичета как ви поставиха диагнозата ? На нас ни казват съмнение за астма. Правим вече 5- ти бронхиолит. Като 2 са този месец. С единят лежахме във втора градска от 18.10. До 24.10 А сега другия сме в Александровска от понеделник. Писна ми. Щом излезем отивам на частно и дано ни обърнат повече внимание.

# 18
  • Мнения: 817
На нас- в две отделни болници поради прием с асматичен пристъп. До преди това бяха само бронхеолити, бронхити и пневмонии. Но, за съжаление после станаха асматичните пристъпи по време на които ни приеха пак в болницата и писаха от там диагнозата астма. Така, че според мен, честото боледуване ни отключи астмата.   Sad  С неалергична астма сме  Cry

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 233
Запис

# 20
  • Мнения: 1 521
Ние вчера пуснахме изследвания,които днес показаха че няма нужда от антибиотик.Лекарката ги погледна и каза,че е на лице само алергично възпаление и да си продължаваме с другите неща. От снощи давам солбутамол-халер,+пулмокорт и днес продължава да прокашля все още.Утре смятам да го заведа да му сложат една слушалка.Незнам,колко време е нормално да прокашля по този начин.

# 21
  • Мнения: 5 234
Благодаря за темата!  bouquet
Да си пожелаем здраве!  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 1 907
И от мен запис и за да не спамя малката кашля втора седмица, уж нищо няма ту и е леко за червено гърлото ту не,  но от днес почнах сомамед. Не мога да я чакам повече, а каката от събота се разсвири уж бързо откашла този път, но доста упорито. От утре намалявам вентолина и я пращам на градина, пък да видим.

# 23
  • Мнения: 2 494
Ние още сме в Александровска. От понеделник, лечението е урбазон и инхалации с вентолин на 4 часа. Момичета как ви поставиха диагнозата ? На нас ни казват съмнение за астма. Правим вече 5- ти бронхиолит. Като 2 са този месец. С единят лежахме във втора градска от 18.10. До 24.10 А сега другия сме в Александровска от понеделник. Писна ми. Щом излезем отивам на частно и дано ни обърнат повече внимание.
При 3 бронхита/бронхиолита/пневмонии за 6 месеца поставят диагноза астма, така ни обясниха тогава  Confused
Бързо оздравяване!!!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 714
Здравейте, вчера тръгнах да пиша- писах, писах и го изтрих Sad
Пожелавам бързо изписване от болницата. Според мен е задължително да направиш консултация с пулмолог при тази ситуация.
LifeIsBeautiful, и ние така. макар че имаме и една котка, по-скоро винаги пристъпите идват след хрема. и всичко се усложнява до пневмония, бронхит и болница Sad
Аз исках да се допитам до вас за моето лапе. Нали и преди ви писах, че изобщо не различавам пристъпите и обикновената кашлица- та преди 5 дни почна да кашля-вечер преди заспиване. сухо и продължително почти без спирка-така около 2 часа. заспа и цяла нощ не е гъкнала. при събуждането си в 6-наново кашлица- до 8. като я вдигнах, я карах да кашля и да и гледам гърдите...еми никъде не разбрах да има хлътване. освен обичайното като поемаш въздух и се напъваш... реших да не я водя на лекар,а на своя глава да почна инхалации с пулмикорт вместо по веднъж на ден, по 2 пъти. веднага след инхалациите кашлицата се увеличаваше драстично, но след това по цял ден не кашляше. така 3 дни. и на лекар отидохме за вс.случай- педиатърката ни- каза, че е чиста, за пристъп тя и без др никога не го е различавала-даде сироп от живовляк.... и сега се чудя- болна ли е, пристъп ли беше, добре ли направих, че увеличих дозата... кашлицата вече кърти.
Не знам как ще се науча Sad

# 25
  • Мнения: 3 347
Здравейте, вчера тръгнах да пиша- писах, писах и го изтрих Sad
Пожелавам бързо изписване от болницата. Според мен е задължително да направиш консултация с пулмолог при тази ситуация.
LifeIsBeautiful, и ние така. макар че имаме и една котка, по-скоро винаги пристъпите идват след хрема. и всичко се усложнява до пневмония, бронхит и болница Sad
Аз исках да се допитам до вас за моето лапе. Нали и преди ви писах, че изобщо не различавам пристъпите и обикновената кашлица- та преди 5 дни почна да кашля-вечер преди заспиване. сухо и продължително почти без спирка-така около 2 часа. заспа и цяла нощ не е гъкнала. при събуждането си в 6-наново кашлица- до 8. като я вдигнах, я карах да кашля и да и гледам гърдите...еми никъде не разбрах да има хлътване. освен обичайното като поемаш въздух и се напъваш... реших да не я водя на лекар,а на своя глава да почна инхалации с пулмикорт вместо по веднъж на ден, по 2 пъти. веднага след инхалациите кашлицата се увеличаваше драстично, но след това по цял ден не кашляше. така 3 дни. и на лекар отидохме за вс.случай- педиатърката ни- каза, че е чиста, за пристъп тя и без др никога не го е различавала-даде сироп от живовляк.... и сега се чудя- болна ли е, пристъп ли беше, добре ли направих, че увеличих дозата... кашлицата вече кърти.
Не знам как ще се науча Sad

Това хлътване,което търсиш се получава при бронхоспазъм,който няма как да не познаеш-просто не достига въздух,повърхностно дишане и т.н.Това което се е случило повече напомня на ларингоспазъм.Да,адекватно си реагирала с Пулмикорта,също може да отвориш прозореца да влезе чист въздух,да вкараш детето в банята да диша пара.Когато моят синковец се разкашли метално включвам и калциев глюканат за 3-5 дни-добре се повлиява в повечето случаи.Момичета,поправете ме ако бъркам че тираж не се получава при ларингоспазъм.

# 26
  • Мнения: 78
И аз доколкото знам тиража е при бронхоспазъм,но може и да греша.

# 27
  • Мнения: 519
Бяхме на док днес и каза, че не чува спазъм. В 6:30 бях направила инх, а в 11 бяхме на лекар. Предполагам, че не е замаскирал вентолина нещата, нали? Rolling Eyes Каза да не давам сиропи за кашлица, а да продължавам инх с вентолин, докато не спре да кашля. Тя кашля влажно, но не откъртващо. Нямала нужда от пулмикорт уж... Thinking Като легне много кашля, но пък док каза, че няма задна хрема.  Уф, пак няма да се спи. Tired

А, да, каза да давам Ериус 2 пъти по 2,5 мл. Някой давал ли е толкова много?

# 28
  • Мнения: 3 020
Да, редовно давам така Ериус, по предписание на лекар, разбира се.
На малката скоро давах 2 пъти по 3мл. На голямата сега вечер по 5мл., но го намалиха на 4мл.
През телефона съм и не виждам колко ти е голямо детето, но това количество не ми се струва много.

# 29
  • Мнения: 519
Малката др месец прави 5 год.

И... пак започна да кашля. Tired

Общи условия

Активация на акаунт