АСТМА-тема 32

  • 83 611
  • 902
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 020
Малката др месец прави 5 год.

И... пак започна да кашля. Tired
Мойта, голямата е на 5 Grinning
Малката още няма 3 и беше на по-висока доза от вашата.

# 31
  • Мнения: 519
Малката др месец прави 5 год.

И... пак започна да кашля. Tired
Мойта, голямата е на 5 Grinning
Малката още няма 3 и беше на по-висока доза от вашата.

Ще дам тази вечер 2,5 и от утре вече два пъти. Чудно ми е как така хем няма задна хрема, а кашля като легне. Сега вече се разкашля и без да лежи де... Предния път се влачи 1 седмица с вентолин, докато започне да отхрачва.

# 32
  • Мнения: 817
Дозата ти изглежда завишена заради упътването, но не се притеснявай. Както ти казаха и другите майки, обикновено дозата се завишава при деца с астма, ние също бяхме на такасеи по рецепта трябваше да го даваме един месец, но при нас нямаше голям ефект, защото се оказа, че астмата ни не алергична. Но, въпреки това, те често го изписват, особено при боледуване, защото самият вирус предизвиква астматичния пристъп и може би това се дължи и на някакъв вид алергичност. Освен това, в това състояние, може да се отключи и алергична компонента. При нас, първо прави астматичен пристъп, след два-три дни вдига температура, пристъпите си вървят през това време. После се поуспокоява асмата, като остава главно вечерното събуждане с кашлица около 10на минути и през деня кратки епизоди,, и започва да кашля пък влажно от примерно бронхита или пневмонията, и после като вече отмине болестта, незнайно защо за мен, астмата ни напада...
В болниците се научих да различавам кашлиците. Сухата продължителна кашлица, може да трае с минути, часове и дни (първият път не знаех що е астма и той кашля два дни непрестанно и през деня и вечерта, а педито изписа тогава само ериус, от който нямаше ефект, после започна да припада и посинява и се озовахме в шокова зала в болницата) е астматична проява. Влажната и или дълбока кашлица е от текущото заболяване, тя е кашляния през периоди, но кратка кашлица. При нас астмата се провокира от болести, топло-студено, от бягане, от стрес и плач, а понякога просто започва да кашля навън без да разбера от какво. Друго, което забелязах в болницата е че много често малкият, когато го преглежда лекарят със слушалките не диша или диша много леко и лекарите нищо не могат да чуят. Затова е важно да се научи детето да вдишва и издишва дълбоко, когато го преглеждат. Е, при нас не се получаваше и затова, когато влизаха в стаята просто го караха да говори или те му говориха и той беше спокоен, слагаха ръка на гръбчето. Така се усещаха на ръката вибрациите на гръбчето от хриповете при дишането му. Или слагаха ухо на гръбчето уж че правят нещо зад него и така пак се чуват хрипчетата.
П.п извинявам се заради объркването на никовете   Embarassed  bouquet
Канари и ние имаме 2 котета, но от тях въобще не кашля.
А, и калцевият глюконат трябва да го изпише педито, защото, ако детето има сърдечни проблеми може, в някои случаи, да е изключително опасно  Peace

Последна редакция: пт, 06 ное 2015, 10:27 от LifeIsBeautiful

# 33
  • София
  • Мнения: 1 714
Благодаря, Мамекс, това пулмоложката не ни го беше обяснила- само за хлътване и за кашляне след затичване (което при нея е невъзможно, тъй като не можеш да я накараш да тича, когато ти искаш, посмъртно). ми и днес остана вкъщи. Вади едни сополи като реве....иначе не текат. почнах да тегля с бейбивака- той ни е спасявал понякога от слизане надолу на секретите, аз късно почнах да го ползвам-преди половин година, бях много против,защото е силничък, ама пък тегли гъстаците...

# 34
  • Мнения: 817
Канари, бейби вак всъщност има ли батерия или ти смучеш?

# 35
  • Мнения: 1 383
Запис и с пожелание за по здрави дечица.

# 36
  • Мнения: 1 521
Канари, бейби вак всъщност има ли батерия или ти смучеш?
не се обръщате към мен ,ама пък да отговоря Laughing
Бейби вак е ето това
http://aptekadara.com/za-bebeta-i-detsa/19434/beybi-vak-aspirator-za-nos
слага се на тръбата на прахосмукачката  там където се махат тръбите. Аз го ползвам от както детето беше на 1 година мисля и съм много доволна.

# 37
  • Мнения: 817
Моникс, благодаря за отговора.  Hug
Сега, когато прочетох въпроса си, разбрах, че е доста смешен...  Wink  Laughing
Но, как така с прахосмукачка? Няма ли да му изсмуче въздуха, че дори и мозъка ?
 Embarassed пак звучи смешно въпросът ми, но няма как...  Wink  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 3 347
  Joy И аз затова не съм купувала бейби вак а карах с обикновената ръчна помпичка за нос.значи не съм единствена.

# 39
  • Мнения: 5 234
Няма да му изсмуче мозъка, а само сополите. Ако не вярвате, пробвайте първон себе си. Много полезно нещо, определено, е бейби вак.

Аз искам да питам за винетките кога започва подаването на документи - през декември ли?

# 40
  • Мнения: 234
 Rolling Eyes На нас пък ни отказаха да изписват Пулмикорт по каса.  Трябвало да е с диагноза астма, а и е написано "бронхиолит".
Дали някой има непотребен Embarassed?

# 41
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте. Нас ни изписаха от Александровска.Вече сме с диагноза бронхиална астма.Назначиха и лечение докато мине месец и отидем на пулмолог да я запише за да я следи.През този месец, ако стане нещо трябвало да отида при тях с епикризата.Сега ще чета да видя кой да избера да я поеме.Педиатърката ни препоръчва Опаранова.Мнения ивате ли за нея? Лечението ни сега е 5 дни на 8 часа инхалации с вентолин.Един месец сутрин и вечер по 3 впръсквания Фликсотид 50 с помпичка за деца която ми казаха да купя.С пулмикорта ми беше по лесно, и не разбрах защо го смениха.Дано като я запиша вече при някоя да го върне.Сега сядам да чета за тази астма каква е и израства ли се.

# 42
  • Мнения: 78
Petq ние сме при Опаранова.Тя следи малката от 1г,тя и постави диагнозата астма.Много добър човек и лекар е.Винаги обяснява внимателно.Малката влошава много рязко и е имало случаи,когато сме се чували няколко пъти през седмицата.По миналата седмица ни приеха в Александровска и каза да и звънна да кажа какво става.Аз от зор напред-назад забравих, и жената в 21.30ч ми звъни да пита как е детето и какво става.Сега в момента обаче е отпуска.
Това са хубавите неща,ако те интересува мога да кажа кои са и не толкова приятните,които всъщност не зависят от нея.Там вече опира до финансовата страна

# 43
  • Мнения: 5 951
Няма да му изсмуче мозъка, а само сополите. Ако не вярвате, пробвайте първон себе си. Много полезно нещо, определено, е бейби вак.

Аз искам да питам за винетките кога започва подаването на документи - през декември ли?
Вече направиха нещата така, че не се чака, т.е. няма нужда да се подават документите и след това да се ходи за винетка. Взема се на момента. Не мисля обаче, че са готови вече новите, т.е. може би е още е рано за ходене. Ние си я вземаме януари месец, че като се знам колко съм отвеяна, 100% ще е загубена докато й дойде времето за слагане.

# 44
  • Мнения: 5 234
Мерси за отговора!

Общи условия

Активация на акаунт