АСТМА-тема 32

  • 83 606
  • 902
  •   1
Отговори
# 45
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Момичета, а за проф. д-р Переновска, имате ли мнение?Също и Рада Маркова?

Последна редакция: сб, 07 ное 2015, 19:42 от petq

# 46
  • Мнения: 1 829
Запис и от мен. Благодаря за темата bouquet

С пожелания за здрави дечица и спокойни майки Praynig

# 47
  • Мнения: 817
Мамекс, и мен ме е страх да ползвам подобно нещо-ами, ако все пак нещо се случи и  мощният вакуум от прахосмукачката достигне белия дроб... Не, знам, замислих се и разгледах, но се отказах, страх ме е   Embarassed
Барбабелле, бих я пробвала първо на мъжо .  Mr. Green, но той като разбра, че ще му пъхам в носа устройство, което ще е свързано за тръбата на прахосмукачката, категорично отказа и каза, че ако го види вкъщи ще го изхвърли. Така, че се отказах да му мисля повече.
Знаете ли нещо по-изчистено като състав от сингулара?

# 48
  • Мнения: 3 020
Лично на мен съм пробвала Бейби Вак и няма никаква болка. Супер ефикасно е и го ползваме, откакто голямата беше на 3 месеца. Все още им го прилагам, защото трудно издухват сополите. И даже и двете сами го слагат на прахосмукачката и сами си теглят секретите. Simple Smile Определено го предпочитат.
А и другото, което е, че винаги може да намалите мощността на прахосмукачката на минимум. Ние винаги го ползваме на макс и става за секунди.

# 49
  • Мнения: 519
Какво правите като кашлят децата сухо пристъпно? Нашата кашлица от влажна стана суха. От снощи сме на цяла респула пулмикорт сутрин и вечер плюс вентолина. Уж не чували спазъм и да махам вентолина, но ме е страх и не съм. Чувам едно сухо пукане от едната страна като диша. Това сутринта преди вентолина. Нещо друго да направя, за да облекча детенце?

# 50
  • Мнения: 78
Бейбивак и аз ползвам от както каката беше бебе и съм доволна
Енигма,аз при такава кашлица давам един сироп,който личната каза,че предписвала предимно на астматици,защото е скъпичък,но влияе добре.Тук чета,че някои дават сиропи,други не.Аз лично давам,но с този сироп от суха пристъпна кашлица,около час след приема веднага промена кашлицата.Не става съвсем отхрачваща,но става влажна и не на пристъпи.Мен лично ме спасява донякъде(предписаха й го едва преди месец,а е изпила сума сиропи),защото обикновено след такава кашлица прави и пристъп.
Относно това изписват ли се сиропи на астматици съм питала пулмоложката,тъй като и доста сме лежали по болници и ми прави впечатление,че едва ли не не ги броят за лекарство,само инхалации.Та тя ми е казвала,че за нея е със сироп е като и без сироп,но аз виждам ефект специално от този.А за вентолина,и аз в твоя случай,не бих го спряла.

# 51
  • Мнения: 16
Rolling Eyes На нас пък ни отказаха да изписват Пулмикорт по каса.  Трябвало да е с диагноза астма, а и е написано "бронхиолит".
Дали някой има непотребен Embarassed?

Здравейте, по принцип много рядко пиша по форуми.моето дете е с астма и често сме в болница.Сега пак сме.Видях, че мога да помогна с пулмикорт . Имам много в къщи, ако на някои му трябва мога да изпратя.Само доставката да си заплатите около 3.50лв. Сега пак и го изписаха да го диша 3 месеца, пак ще го взимаме заедно със сингулера от здравната каса.

# 52
  • Мнения: 5 234
...Енигма,аз при такава кашлица давам един сироп,който личната каза,че предписвала предимно на астматици,защото е скъпичък,но влияе добре.Тук чета,че някои дават сиропи,други не.Аз лично давам,но с този сироп от суха пристъпна кашлица,около час след приема веднага промена кашлицата.Не става съвсем отхрачваща,но става влажна и не на пристъпи.Мен лично ме спасява донякъде(предписаха й го едва преди месец,а е изпила сума сиропи),защото обикновено след такава кашлица прави и пристъп.
Относно това изписват ли се сиропи на астматици съм питала пулмоложката,тъй като и доста сме лежали по болници и ми прави впечатление,че едва ли не не ги броят за лекарство,само инхалации.Та тя ми е казвала,че за нея е със сироп е като и без сироп,но аз виждам ефект специално от този.А за вентолина,и аз в твоя случай,не бих го спряла.
И аз гледам да не давам сиропи, защото опитно се вижда, че се влошава от тях, но все пак, може ли да го споделите вашия сироп как се казва?
enigmata, антихистамин даваш ли?

# 53
  • Мнения: 234
Rolling Eyes На нас пък ни отказаха да изписват Пулмикорт по каса.  Трябвало да е с диагноза астма, а и е написано "бронхиолит".
Дали някой има непотребен Embarassed?

Здравейте, по принцип много рядко пиша по форуми.моето дете е с астма и често сме в болница.Сега пак сме.Видях, че мога да помогна с пулмикорт . Имам много в къщи, ако на някои му трябва мога да изпратя.Само доставката да си заплатите около 3.50лв. Сега пак и го изписаха да го диша 3 месеца, пак ще го взимаме заедно със сингулера от здравната каса.
Имате ЛС Embarassed

# 54
  • Мнения: 75
Благодаря за новата тема   bouquet  

Да попитам,някой правил ли е детоксикация с хомеопатия?

Вече изгубих бройката на изпитите и венозните антибиотици,не знам как този малък организъм успява да ги преработи...Да не говорим за купищата дози Урбазон и всякакви поддържащи терапии,Сингулар и т.н.. Искам по някакъв начин да "изчистя" тези препарати,насочиха ме към детоксикация,но нямам идея към кой хомеопат или друг специалист да се обърна,да е надежден,да не е някой който само ще ми вземе парите.Благодаря предварително на всички,които ще се включат с полезна информация.
da ne govori6 za edin koito lekuva s kolastra

# 55
  • Мнения: 519
...Енигма,аз при такава кашлица давам един сироп,който личната каза,че предписвала предимно на астматици,защото е скъпичък,но влияе добре.Тук чета,че някои дават сиропи,други не.Аз лично давам,но с този сироп от суха пристъпна кашлица,около час след приема веднага промена кашлицата.Не става съвсем отхрачваща,но става влажна и не на пристъпи.Мен лично ме спасява донякъде(предписаха й го едва преди месец,а е изпила сума сиропи),защото обикновено след такава кашлица прави и пристъп.
Относно това изписват ли се сиропи на астматици съм питала пулмоложката,тъй като и доста сме лежали по болници и ми прави впечатление,че едва ли не не ги броят за лекарство,само инхалации.Та тя ми е казвала,че за нея е със сироп е като и без сироп,но аз виждам ефект специално от този.А за вентолина,и аз в твоя случай,не бих го спряла.

И аз гледам да не давам сиропи, защото опитно се вижда, че се влошава от тях, но все пак, може ли да го споделите вашия сироп как се казва?
enigmata, антихистамин даваш ли?


Давам Ериус. Казаха, че може в носа фликсоназе да започна да пръскам.

# 56
  • Мнения: 3 020
Здравейте от нас.  Hug
Да ви попитам държите ли децата вкъщи след оздравяване и спиране на лекарствата?
До днес бяха на АБ, сиропи и т.н. Но след консултация с лекарката по телефона, оставаме само на Ериус и то каката поне още 5 дена. Утре ще отидем и да ги погледне все пак.
На каката й писна вкъщи и дава зор за градина /направо учудващо  Shocked , досега все с рев ходеше/, но се чудя дали да не ги оставя няколко дена вкъщи  Rolling Eyes
Вие как процедирате? Иначе като цяло се прокашлят от време навреме.

# 57
  • Мнения: 78
Вече изпадам в ужас.Малката започва да прокашля.Един въпрос-когато започне да кашля правите ли вентолин или едва когато се разсвири?
Каката ми беше болна по-миналата седмица,миналата педи каза,че е ок да я пускам на градина,но тя още подкашляше.Сега още прокашля и утре ще я водя на преглед,но няма да я пускам и тази седмица.Аз по-скоро я задържам заради малката,защото немога да я оправя от мн време вече

# 58
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Ериус даваме май повечето, но той е противоалергичен и влияе най-добре на алергичен ринит.  Rolling Eyes По моите критерии хич не е скъп, на цената на повечето сиропи за кашлица е.
И като говорим за Еруис. Сипах на дребната двойна доза. Мислите ли, че може да и стане нещо. Пише, че при случайно предозиране не се очакват сериозни проблеми.

Последна редакция: нд, 08 ное 2015, 19:54 от ant G

# 59
  • Мнения: 1 521
Присъединявам се към питането за вентолина. Не съм много наясно,кога точно трябва да се пръска. Преди съм давала на сироп само и то вече,когато говори насечено и очевидно има спазъм.

Общи условия

Активация на акаунт