РИМ - XII тема

  • 62 721
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Вдигна ли са ги, мин.година май бяха 5/7, а асансьора на Виктор Емануел заслужава ли си?

# 706
  • Мнения: 6
Хареса ни, там можеш да хвърлиш поглед от всички страни на Рим. Има и табла, на които са посочени обектите.

# 707
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Чудесно, мерси  Hug

# 708
  • Мнения: 2 340
Заслужава си, много е хубаво, но нищо не може да се сравни с Купола Simple Smile  Peace

# 709
  • Мнения: 6
Да, наистина, гледката от Купола е несравнима, но за съжаление духаше силно, много е тясно, затова не може да се стои дълго.

# 710
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Момичета, отдавна се каня да ви питам. Някой да знае каква е тази сграда

единствено знам, че се намира близо до S. Marcello al Corso, Piazza di San Marcello

# 711
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
да не е театър Марцел?

# 712
  • Мнения: 165
Не е театър Марцел.
Дано се вижда на линка:
https://www.google.bg/maps/place/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BC+%D0%91 … 801832,362m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0x1c185cfea7ba499b!6m1!1e1

Минавала съм покрай нея, но не съм влизала.

# 713
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Там не съм обикаляла  Hug

# 714
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
pixi  bouquet много благодаря

# 715
  • Мнения: 1 110
Здравейте момичета  Simple Smile
Прочетох доста от предишните теми и полуичих отговор на някои въпроси , които ме интересуват. Остава ми притеснението за избор на хотел и по-конкретно район. Това запитване е подобно на моето и много бих искала някои да отговори. Наистина ще ми бъде от полза. Благодаря!  Hug

Здравейте,
момичета, предварително искам да се извиня ако се повторя с моите въпроси, но ще ми трябва адски много време, за да изчета подробно всички 11 теми, макар да съм напълно убедена, че в тях има адски много полезна информация.
Та първият ми въпрос е относно кварталите/ройоните в Рим. Знам, че този около Термини се води малко по опасен от към всякакви хора, който нощуват под небето и евентуалните проблеми с грабежи и за това не е много предпочитан, но тези, които са в близост дали и те са опасни. Става дума за Рио Монти, Ескуилино (около метро станция Витория Емануеле) и Република. Предполагам, че района около Барберни (вкл и около фонтана ди Треви) е в графата на безопасните, но и за него да попитам. Ще съм благодарна ако някой препоръча и добър хотел или B&B. Simple Smile

# 716
  • Мнения: 19 024
Не е ЧАК толкова опасно около Термини. Районът около пиацца Република е хубав, но цените са по-високи отколкото близо до  Термини.

# 717
  • Мнения: 855
 Поздрави от Рим! Тук е благодат за любителите на историята. Трети ден не сме се спрели да тичаме от обект на обект е с изключение на понеделника тогава не тичахме а плувахме -такъв дъжд се изсипа /с гръмотевици и вятър/ че стресирах да не е така по време на целият ни престой. Преди да споделя за впечатленията си от там където сме били /то ще е доста по обемно -така че като се върна ще пиша за това/ ще дам  няколко насоки след като вече се сблъскахме с тях :1.не забравяйте УДОБНИ обувки -аз съм с мокасини но ... явно вече не са толкова удобни - голяма част от настилката е паваж.

# 718
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Приятно! И не забравяйте джелато за нас и тирамису за мен по възможност помпи  Grinning

# 719
  • Мнения: 855
2.думата пешеходна пътека с много малки изключения нищо не означава за италианците вкл и за тези дето карат малките моторчета /скутери или мотопеди както там им е името и които май са повече от колите
3.приемете че от 10 срещнати човека поне 6-7са или чернокожи или китайци - като че ли изключение са историческите обекти ,но там ще чуете всякаква реч вкл и българска
4.чистотата по улиците е на ниво като у нас дори и по зле на места - впечатления от историческата част ,Термини, улиците около Ватикана- има и бездомници с различен цвят на кожата
Брадли покрепям ние сме в хотел /**/ не знам това точно Термини ли е или не - на 3 улици под Термини и на 50-70м от метро станция В.Емануел да чукам на дърво  досега сме нямали проблеми а вчера се прибрахме към 22-23ч.Може би следващия път ще се насочим към района малко по към Колизеума ипонеже не знам как се казва обяснявам над Колизеума има един парк - за уличките около парка става въпрос - чистичко с много растителност бяло население -просто тръгнахме за Сан Пиетро ин винколи ...и какво се объркахме - в един момент се оказахме до Колизеума ама доста се помотахме-предполагам някой знае името на квартала
Относно поканите за аудиенцията /ау каква високопарна дума - аз лично се разочаровах/ та вчера като влязохме във Ватикана /бяхме с онлайн билети , но опашката бе не повече от 100-120човека -т.е 15 тина мин чакане  / към 10.10часа чак към 18.00слязохме от купола - с две думи изтървахме посочените часове за Санта Сусана ...и реших да питам разпоредителите -"отидете при швейцарските гвардейци при бронзовата врата" .Отивам аз и почвам да се обяснявам ..прекъсват ме " няма проблем колко ви трябват" - така че ето едно решение за тези които са решили  да ходят на мероприятието

Общи условия

Активация на акаунт