ДЕЦА С ТЕЛК 3

  • 81 773
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 367
Искам да кажа,че бяхме на преосвидетелстване в 7-ма поликлиника в 4-та градска болница, лекарката, която прие документите и прегледа детето беше чудесна, много внимателна и с отношение към децата, подбра внимателно документите, които носех, така,че да имат най-голяма тежест. Когато отидох да получа решението дамите също бяха много внимателни. Напълно в разрез с гадната обстановка, наистина служителите са доста любезни. За сравнение миналата година бяхме в 5-та градска и отношението беше кошмарно.
Понеже скоро се коментираше за срока за заверка на мен ми казаха след 28 дни да отида на Иларион Макариополски, когато подавах документите за преосвителстване обаче там имаше табелка,че решения се заверяват след 30 дни.

# 661
  • София
  • Мнения: 253
Все още не, Уникредит.
Вече си мислех, че при мен има някакъв проблем.
Все още чакаме превод от същата банка.
В  ДСК днес получих превода.

# 662
  • Мнения: 776
Здравейте ,момичета днес бяхме за преосвидетелстване дадоха ни 72%, синът ми е на 19год, От 16 годишен взима двойни детски, тези 240,00лв и инвалидна пенсия 126,67лв, Днес ми казаха, че не сме имали право да взимаме хем двойни детски, хем инвалидна пенсия. Едва ли не съм подала грешна информация. Моля мами на деца над 16 години с телк над 72% да споделят как стоят нещата при тях. Защото аз доста се притесних от тези изказвания. Синът ми е все още ученик . На нас ни казаха след 14 дни да отидем за заверка,

# 663
  • Мнения: 5 698
Здравейте ,момичета днес бяхме за преосвидетелстване дадоха ни 72%, синът ми е на 19год, От 16 годишен взима двойни детски, тези 240,00лв и инвалидна пенсия 126,67лв, Днес ми казаха, че не сме имали право да взимаме хем двойни детски, хем инвалидна пенсия. Едва ли не съм подала грешна информация. Моля мами на деца над 16 години с телк над 72% да споделят как стоят нещата при тях. Защото аз доста се притесних от тези изказвания. Синът ми е все още ученик . На нас ни казаха след 14 дни да отидем за заверка,
Е добре де, аз ли грешно мисля, или тия си правят гаргара - двойните детски нали се дават на родителя, а пенсията си е за човека с ТЕЛК - къде се припокриват двете плащания  newsm78

# 664
  • Мнения: 776
Ами и аз много се притесних едва ли не ме обвини в невярна информация при попълване на документи дори спомена че може да се наложи да връщам пари. Тя твърдеше че нямало логика да взимам и от двете места пари . newsm78

# 665
  • Мнения: 57
Все още не, Уникредит.
Вече си мислех, че при мен има някакъв проблем.
Все още чакаме превод от същата банка.
В  ДСК днес получих превода.
Най-после и ние.
Отдавна не бяха закъснявали толкова.

Ами и аз много се притесних едва ли не ме обвини в невярна информация при попълване на документи дори спомена че може да се наложи да връщам пари. Тя твърдеше че нямало логика да взимам и от двете места пари . newsm78
В закона ясно е записано, че се дават на всяко учащо дете, но не по-късно от навършване на 20г.
Поне аз го тълкувам, че трябва да имате право И на двойните детски.

# 666
  • Мнения: 1 299
Здравейте ,момичета днес бяхме за преосвидетелстване дадоха ни 72%, синът ми е на 19год, От 16 годишен взима двойни детски, тези 240,00лв и инвалидна пенсия 126,67лв, Днес ми казаха, че не сме имали право да взимаме хем двойни детски, хем инвалидна пенсия. Едва ли не съм подала грешна информация. Моля мами на деца над 16 години с телк над 72% да споделят как стоят нещата при тях. Защото аз доста се притесних от тези изказвания. Синът ми е все още ученик . На нас ни казаха след 14 дни да отидем за заверка,
Ние утре навършваме 16 год. и мисля да подам документи за пенсия, но сега и аз се притесних. Възможно ли е и ние да имаме проблеми?

# 667
  • Мнения: 776
Ами не вярвам защото на мен лично комисията тогава ми казаха че имаме право .По съм склонна да вярвам че докторката която сега ни бе в комисията за епилепсията не е запозната. Познавам майки които също дечицата са получавали и двойни детски и пенсия . В социалните тогава ми казаха че едното няма нищо общо с другото на детето се полагат тези неща.

# 668
  • Мнения: 27
Здравейте ,момичета днес бяхме за преосвидетелстване дадоха ни 72%, синът ми е на 19год, От 16 годишен взима двойни детски, тези 240,00лв и инвалидна пенсия 126,67лв, Днес ми казаха, че не сме имали право да взимаме хем двойни детски, хем инвалидна пенсия. Едва ли не съм подала грешна информация. Моля мами на деца над 16 години с телк над 72% да споделят как стоят нещата при тях. Защото аз доста се притесних от тези изказвания. Синът ми е все още ученик . На нас ни казаха след 14 дни да отидем за заверка,
Ние утре навършваме 16 год. и мисля да подам документи за пенсия, но сега и аз се притесних. Възможно ли е и ние да имаме проблеми?
може би защото е на 19год. а двойните детски и помоща са до 18год и 20 ако учи

# 669
  • София
  • Мнения: 39 161
Взех решението - 70%. Обаче сега трябва да чакам още 29 дни. Уффф.
А! Сега видях, че са ни дали дата 30.04.2015. Оттогава ли ще ни върнат пари?

И дали ще мога да си върна таксата за ДГ, която съм платила до сега тази учебна година?

# 670
  • Мнения: 776
Защо 29 дни на нас ни казаха 14 дни и след това да отидем да ни го заверат,

# 671
  • София
  • Мнения: 39 161
Защо 29 дни на нас ни казаха 14 дни и след това да отидем да ни го заверат,

Не знам. Идиотска бюрокрация някаква.
А аз си мислех взимам си решението - и право в социалните.

# 672
  • Мнения: 24
Здравейте, внучето ми e  на 3 г . и  преди няколко дни му дадоха епикриза с диагноза Разстройство на експресивната реч 
  в нея пише,  че е   с коеф на интелигентност в долната граница 71-80 и  развитието на речта му е на ниво 9 месечно дете , не може да се самообслужва .  . 
Имаме и друг  проблем който не е отразен в епикризата-  детото е хиперактивно  до такава степен  , че от детската ясла   която посещава за два часа дневно всеки ден се оплакват от него и послединте дни буквално ме карат да го отпиша ... не знам какво ще правя но се надявам да намеря начин ад коригират епикризата за да има  право  освен на логопед и на психолог и ресурсен учител както искат от яслата ,   както и да е пиша ви с молба за съвет
  . Бих искала да попитам само  с   диагноза  Разстройство на експресивната реч F 80.1   има ли смисъл да подаваме за Телк ?

# 673
  • София
  • Мнения: 39 161
Посетете още специалисти. Колкото повече диагнози и епикризи - толкова по-вероятно да ви дадат ТЕЛК.

# 674
  • Мнения: 24

Благодаря за отговора .  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт