ДЕЦА С ТЕЛК 3

  • 81 778
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 698
И какво ако детето ми не е имунизирано ще спрат детските ли?  #Crazy
За тези, които не са имунизирани:
"4. Създава се ал. 4:
„(4) Помощта по чл. 8 от Закона за семейни помощи за деца се отпуска и в случай че всички задължителни имунизации и профилактични прегледи на детето не са извършени поради отлагане по медицински противопоказания или по причини, независещи от родителите или от лицата, които полагат грижи за детето, като това се удостоверява в служебната бележка по ал. 2, т. 8.“

# 76
  • Мнения: 817
Оф, а тази служебна бележка кой я издава?
И пак да питам за какво им са данните по точка 1 и пак ли ще ни изкарват богати за да режат от помощта?

# 77
  • Мнения: 5 698
Оф, а тази служебна бележка кой я издава?
И пак да питам за какво им са данните по точка 1 и пак ли ще ни изкарват богати за да режат от помощта?
Служебната бележка се издава от личния лекар на детето  Peace
А дохода ни го искат, за да се види колко сме забогатели отглеждайки деца с увреждания /това да се приеме иронично/. Всъщност не се изискват всичките ни доходи, а само брутния доход, т.е. само дохода от работещ родител.

# 78
  • Мнения: 817
Оф, чудят се как да ни усложнят живота, който и без това не е розАв... Щом събират информация, значи кроят нещо... И на фона на все по-малкото семейства изобщо, а сега ще удрят и по малкото останали едва кретащи семейства с болни дечица...  ooooh!

# 79
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
pepi_r Ясно, мерси  Hug

# 80
  • Мнения: 676
Те много добре знаят, че на повечето дечица не са им сложени всички ваксини. Нали се вижда от досието, което е онлайн и много лесно могат да си направят справка - колко от децата с ТЕЛК са с всички ваксини и колко - без... Чудесно - икономии от деца... Без думи съм. А ако ТЕЛК-ът е безсрочен и няма ваксини, примерно, какво се случва. Просто поредния лист хартия без стойност,нали?
Дами, как се удостоверява, че си безработен и не си на борсата? Моля за подсказка  bouquet

pepi_r, успех и моля ви споделете какви са новостите  bouquet

# 81
  • Мнения: X
Newly_
За доказване на безработен без да е на борса, може би чрез НАП, нали се плащат осигуровки здравни на база "безработен"  http://osigurovki.ucoz.com/index/bezrabotni/0-11    може би някое удостоверение от там трябва да се издаде

# 82
  • Мнения: 817
А, защо държат майките на болните дечица да са безработни и без съпрузи?
Те тези пари отиват за болници, лекари, лекарства, консултации, рехабилитации, логопеди и прочее за детето.
Как се очаква да живее сама майка с болното си дете с 340 лв. ?
Или и тук помощта ще отива само за ромите, които и без това манипулират системата?
Или всички трябва да станем като тях?
Или младите трябва да сключват само църковен брак, защото държавният брак върви единствено срещу семейството?
 newsm78

# 83
  • Мнения: 5 698
А ако ТЕЛК-ът е безсрочен и няма ваксини, примерно, какво се случва. Просто поредния лист хартия без стойност,нали?
Аз доколкото знам за деца ТЕЛК-а е срочен, т.е. 1, 2, 3 години и се подновява до пълнолетие. Като навърши пълнолетие може да стане безсрочен  Rolling Eyes. Някой да ме поправи ако греша. След пълнолетие тези пари, които се вземат сега няма да ги получаваме. Тогава детето, вече възрастен ще получава инвалидна пенсия, която е много по-ниска като пари от парите, които сега се вземат /моля, който знае да каже каква е инвалидната пенсия/. Тази инвалидна пенсия, не е обвързана с имунизациите.
Тогава:
Как се очаква да живее сама майка с болното си дете с 340 лв. ?
Не ми се мисли майката, която до този момент е била безработна и е разчитала на тези 340 лв., как ще се оправя, когато рязко намалеят парите, които ще взима детето ѝ. Защото е ясно, че макар и навършило пълнолетие то това дете /възрастен/ ще има нужда от помощ, а майката щом досега не е почнала работа за да се грижи за него, няма и тепърва да го направи  ooooh!

pepi_r, успех и моля ви споделете какви са новостите  bouquet
Разбира се, че ще споделя  Hug. Моля не ми говорете на "ви"  Wink

# 84
  • София
  • Мнения: 591
Дами, как се удостоверява, че си безработен и не си на борсата? Моля за подсказка  bouquet

Здр. Newly_ . Значи със сигурност се ходи до НАП. Подаваш заявление да ти изкарат дохода- т.е. една празна бланка. Подава се в деловодството. След това отиваш след седем дена да я вземеш тая празна бланка  и отиваш в социалните. В соц. се носи и трудовата книжка.
Това е обаче ако взимаш детски и на дете без ТЕЛК. Понеже едното ми дете е без ТЕЛК и за това ми и скат тази бележка. На теб не би трябвало да ти искат бележка от НАП, ако взимаш детски за детенце с ТЕЛК.

Последна редакция: чт, 12 ное 2015, 10:29 от dyndla

# 85
  • Мнения: 34
Здравейте! Вчета подадох заявленията в социалното с новите бланки. Тези документи, които коментирате като бележка за доходите, ваксините и детска градина не се отнасят за нас и съответно не се прилагат. Искат само телк, акт за раждане и банкова сметка.

# 86
  • Мнения: 676
pepi_r,благодаря за новостите  bouquet  И добре за вие  Simple Smile Дами, благодаря ви за инфото от НАП.
За безсрочния ТЕЛК го казах просто като пример - знам, че са срочни, но просто като прочетох новостите и се фрустрирах малко и написах бая тъпотии. За което моля да ме извините  Peace
Сега виждам - Odrys е писала, че не ни касаят. Благодаря  bouquet

Последна редакция: пт, 13 ное 2015, 09:36 от Newly_

# 87
  • Мнения: 438
Здравейте! Вчета подадох заявленията в социалното с новите бланки. Тези документи, които коментирате като бележка за доходите, ваксините и детска градина не се отнасят за нас и съответно не се прилагат. Искат само телк, акт за раждане и банкова сметка.

Това за кой град се отнася. Че явно навсякъде всички са си своя губерния

# 88
  • Мнения: 5 698
Здравейте! Вчета подадох заявленията в социалното с новите бланки. Тези документи, които коментирате като бележка за доходите, ваксините и детска градина не се отнасят за нас и съответно не се прилагат. Искат само телк, акт за раждане и банкова сметка.

Това за кой град се отнася. Че явно навсякъде всички са си своя губерния
Благодаря Odrys за инфото  bouquet. Довечера и аз ще отида да се интересувам, защото ми предстои подаване. И моята логика беше, че е по новите бланки за сега подаващите. Радвам се, че не ги искат тези неща /доходи, ваксини/, че си е голямо разкатаване и затова.
Ооооо, стига де usmihnelka, би трябвало да е за цялата страна, не за определен град само. Наредбата е за цялата страна. То вярно, че всеки се интерпретира по различному, но...  ooooh!

# 89
  • Мнения: 817
Е, нали разпоредбата влиза в сила от догодина, а не от сега?

Общи условия

Активация на акаунт