Канадските мами - отчетна темичка; среща - 15 април, събота, 12 часа, "Хай Парк"

  • 10 440
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Дидка, за сополките - борихме се три седмици, в началото с променлив успех. Първо пръсках морска вода и после изтеглях с помпа и така поне по 2 пъти на ноздра, по няколко пъти на ден (преди хранене и спане задължително). В резултат госпожицата само като я сложех легнала върху коленете ми и започваше да вика "Мама, не-не" Та тъй, туй ни е първото изречение. Горката, толкова мразеше процедурата, че отказа и да суче, защото в тази поза се кърмехме. В началото ми беше тъжно и упорствах с вечерното, което беше възможно само носейки я и разхождайки се, защото така са ми заети ръцете и не мога да й закачам носа. Е, от 3 дни вече не сме кърмачета (11 месеца стигат), а аз днес пазарувайки в една аптека, осъзнах, че ако се разболея пак (не дай си Боже), най-после ще мога да пия каквото трябва. Та нашите сополки се оправиха. Ако упорстваш, няколко дни, постепенно ще намалеят и съвсем ще изчезнат.
Наде, искаш ли да ти донеса хума от БГ?

# 31
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Снежи, мерси за предложението, но няма да те ангажирам и с моята хума. Ще пробвам маските на Суис Формула, ако не ми харесат, свеки ще прати хума. Wink Честито ви отбиване, така да се каже. Hug

# 32
  • Мнения: 1 370
Здравейте, ето ме и мен!
Идеята е страхотна, въпреки че на последък, нямам много време за форума. Sad

Дидка, пробвай със  Salinex, за Викито. Това е разтвор за деца със сол. На Ерик, много му помага. Има го във всяка аптека и е без рецепта. Ако искаш. ще ти дам да го пробваш първо.

nadi_n , тук изобщо не съм чувала за хума да се продава и на мен майка ми я изпраща от БГ, жалко че не сме на близко, щях да ти дам.

# 33
  • Мнения: 210
  Галетата се намира на щандовете за хляб.В картонени големи4аши
с капак е.На тях пише BREAD CRUMRS

# 34
  • Мнения: 7 430
Наде и аз не знам тук да продават хума, но оня ден като се подстригвах и фризьорката ми каза да провера на едно място, където продават хомеопатичните лекарства и мисля да проверя - ако знаеш при вас къде предлагат - попитай Wink

Снежинка - честито ви отбиване Hug
Целувки на сладурката Heart Eyes ....а на мен може малко пясъче и мидички да ми донесеш от Бг Mr. Green

Чочко - мочко   Wink като се видим тази седмица, може ако Вики има още сополки да проваме - но за сега май се справих - дано не ме чуе дявола Praynig

# 35
  • Мнения: 19
Ами и аз да се разпиша, нещо което правя много рядко. Но нали съм и аз от канадките..???!!!  Темичката не е лоша и мисля, че ще ни помага.
Дидка зелените сополи май са си запазена марка на кебекарите. То и ние сме с тях, та сега  тормозя Жорко с едни капки  казват се Отривин. Аз си ги купих от Wal Mart, от аптеката. Предполагам, че ще ги има и в другите аптеки. Салинето не ни помагат, но тези вършат работа - виждам напредък в борбата  Laughing

# 36
  • Мнения: 7 430
Ами и аз да се разпиша, нещо което правя много рядко. Но нали съм и аз от канадките..???!!!  Темичката не е лоша и мисля, че ще ни помага.

Ехееее....здрасти, ти ни забрави тук  Wink
Какво си правите с Жоркото по цял ден - ходи ли вече на ясла или ти си го гледаш newsm78
...я бързо разкажи на ЛюбоПитката Hug

(получили ми пожеланието за рождения си ден Wink)

# 37
  • Мнения: 19
 Дидка Любопитка добре сме. Аз ходя на работа, нали знаеш. Жорко от 4 месеца ходи на градинка, поради което вече разбира френски, но не питай на какъв език говори - май и аз не мога да ти кажа  Rolling Eyes 
Дидка не съм ти получила поздравите за рождения ден, но ти благодаря все пак. Получих от една майка която  не познавам, от Горна Оряховица.  Пратила съм ти на лични телефона си, когато имаш време ми се обади. Да се видим най - накрая!!!

# 38
  • Мнения: 7 430
.... Жорко от 4 месеца ходи на градинка, поради което вече разбира френски, но не питай на какъв език говори - май и аз не мога да ти кажа  Rolling Eyes 
Дидка не съм ти получила поздравите за рождения ден, но ти благодаря все пак.

Браво на детето - е, ще се научи да говори - и тогава няма да има оттърване Wink
Чудно ми е, защо не си получила ЛС  newsm78 я пак провери пощата Mr. Green

Получих телефона най-сетне Laughing

# 39
  • Мнения: 919
Здравейте и от мен Grinning
Имам въпрос, знаете ли от къде мога да купя амоняк за курабийки? нали идва великден..  Whistling

# 40
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Здравейте и от мен Grinning
Имам въпрос, знаете ли от къде мога да купя амоняк за курабийки? нали идва великден..  Whistling

Аз не знам, но ако не намериш, в къщи имам амонячна сода, свирни и ще ти дам. Wink Я пусни рецепта за курабийките, ако не са много завъртяни и аз да се пробвам. Laughing

# 41
  • Мнения: 919
Аз не знам, но ако не намериш, в къщи имам амонячна сода, свирни и ще ти дам. Wink Я пусни рецепта за курабийките, ако не са много завъртяни и аз да се пробвам. Laughing

ами екстра, рецептата срещу амоняка Wink
Тя е на баба ми така че съставките са в приблизителни количестава ("едно към гьотере" както тя се изрази)
6 яйца
1 чаша олио
1 чаша кисело мляко
1/2 кг захар
ванилия/кора от лимон
амоняк
брашно колкото поеме

отгоре се мажат или с белтък или с жълтък...
това обаче прави огромно количество, аз миналата година правих половин доза с бейкинг паудер вместо амоняк и не станаха никак лоши (аз им сложих и настърган кокос)

Някой ако има различна рецепта за която не трябва амоняк да се обажда!

# 42
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Гаргамелчо, накъде живееш? Laughing Всеки ден излизаме, така че мога да ти метна някое и друго пакетче амон. сода. Grinning

# 43
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Наде, виж тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23585.0
Правих сладките на Танита няколко пъти и винаги ставаха разкошни - изчезваха за минути.

# 44
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
О, Снежи, пак в Готварския ме пращаш. ooooh! Умишлено го избягвам, че само ядене ми е в главата, като се зачета там. Laughing

Добре, че отворих темата - ми то голяма красота, браво. И ти ли така ги скопоса, цветни, като патета и т.н.? Ако кажеш да - следват още въпроси. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт